29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Teatr szkolny Duke'a Ellingtona nie zostanie nazwany imieniem Dave'a Chappelle

Teatr szkolny Duke’a Ellingtona nie zostanie nazwany imieniem Dave’a Chappelle

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

W zaskakującym posunięciu komik Dave Chappelle ogłosił, że teatr studencki w Duke Ellington School of Art w północno-zachodnim Waszyngtonie nie będzie nosił jego nazwiska.

Chappelle, jeden z najsłynniejszych absolwentów szkoły, był w mieście w poniedziałek wieczorem na przyjęciu poświęconym temu miejscu.

Zamiast tego będzie nosił nazwę „Teatr Wolności i Ekspresji Artystycznej”.

Poświęcenie zostało początkowo opóźnione w listopadzie zeszłego roku po tym, jak krytycy rzucili się na głośny program komediowy Netflixa „”najbliższyNienawidził osób transpłciowych, swoje obawy zgłaszali także studenci Ellington.

Chappelle powiedział publiczności w poniedziałek, że chociaż uważa, że ​​sprzeciw wobec niego jest pozbawiony niuansów i nie ma nic wspólnego z jego pracą, nie chciał, aby teatr nazwany jego imieniem odwracał uwagę studentów od skupienia się na znaczeniu ich sztuki.

Zauważył również, że „uczciwa” krytyka go zraniła.

Chappelle powiedział, że w piątek postanowił nie wymieniać swojego nazwiska w szkole. – Ale rodzina Ellingtonów to moja rodzina – powiedział.

W czasie kontrowersji w zeszłym roku dyrektorka Uniwersytetu Duke Ellington Sandy Logan powiedziała, że ​​odbyła formalne i nieformalne spotkania ze studentami w celu omówienia komentarzy Chappelle, w tym cotygodniowe spotkania z komitetem doradczym liderów studenckich, w skład którego wchodzili przedstawiciele płci i płci w szkole. płeć. Sojusz seksu.

Szkoła Duke Ellington opóźnia nadanie teatrowi nazwy Dave Chappelle do kwietnia

„Pójście naprzód z tym wydarzeniem… bez uprzedniego zaadresowania pytań i obaw członków społeczności Ellington byłoby straconą szansą na uczący się moment” – napisała szkoła w oświadczeniu.

Założona w 1974 roku w celu zapewnienia bezpłatnej, pierwszorzędnej edukacji artystycznej dzieciom w stolicy kraju, Duke Ellington przyciąga studentów z całego miasta i jest jedną z niewielu szkół artystycznych w okolicy, które kształcą większość czarnoskórych uczniów.

Chappelle, który zobowiązał się do przekazania 100 000 $ na szkolny teatr, Powiedział w październiku zeszłego roku To, że imię sceniczne zostało nazwane jego imieniem, było „najważniejszym wyróżnieniem w moim życiu”.

READ  Portier Johna Lennona pamięta ostatnie słowa piosenkarza skierowane do niego po tym, jak został postrzelony

„Opuściłem szkołę. Ukryłem się tam, kiedy opuściłem lekcję. Kto by pomyślał, że ten teatr kiedykolwiek zostanie nazwany moim imieniem? ” Chappelle powiedział w przemówieniu do darczyńców, aby zebrać pieniądze dla Ellingtona przed pokazem „The Closer” na Teatr Angelica pojawia się na Union Market. „Ale rozumiem to, ponieważ czasami kiedy kochasz rzeczy, oni kochają cię z powrotem. A ja kochałem tę szkołę.”