8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Noc wyścigu Derricka White’a o przedłużenie sezonu Celtics ma swoje korzenie w liście od taty

BOSTON — Po przybyciu na arenę Game 5 Derek White otrzymał znajomą wiadomość. Były to cztery litery – DTBG – i dokładnie wiedział, co to znaczy.

To są litery, które nosi na nadgarstku każdego dnia, te same litery, które słyszy za każdym razem, gdy zabiera słowo, odkąd skończył osiem lat. Wiadomość od jego ojca.

Śmiesz być wielkim.

Dla wielu graczy oznacza to zdobywanie punktów, blokowanie strzałów lub specjalne występy. Ale Richard White nauczył syna troszczyć się tylko o jedną rzecz.

„wygrana. Starszy White powiedział, że po prostu chciał wygrać i nienawidził przegrywać sportowiec. „Niezależnie od tego, czy grasz w karty, czy coś innego, on po prostu nienawidzi przegrywać”.

Młodszy Biały nie szukał światła reflektorów. Odsunął się od niej. Kiedy drużyna All-Defense grała wcześniej w drugiej drużynie w tej fazie play-off, skutecznie zabrakło mu pochwał.

Indywidualna nagroda sprawia, że ​​czuje się nieswojo. Samo złapanie strzału męczy go. Jego koledzy z drużyny i trenerzy przez cały rok powtarzali mu, że powinien być agresywny na obu końcach piłki, inaczej będą problemy.

Ale White zawsze brał to, co mu dano i po cichu zarabiał więcej. Kiedy po raz pierwszy przybył do Division II University of Colorado – Colorado Springs, wbrew jego woli był ubrany w czerwoną koszulę.

„Nie wyczuliśmy w tym nic złego, jak:„ Dlaczego on nosi czerwoną koszulkę, skoro jest lepszy od tych facetów? ”- powiedział Richard. „Derek powiedział nam, że ćwiczenia to jego gra, a on grał ciężko w te ćwiczenia i nieustannie pokonywał innych facetów, dzień w dzień. Trener powiedział: „Ściągamy czerwoną koszulkę. Nie możemy go zatrzymać, więc użyjemy go jako startu”.

Prawie dekadę później przyjął to samo podejście, aby dołączyć do Celtics. Zostały one wymienione na niego w terminie 2022 r., Ponieważ rosły, a on był kluczowy w finałach NBA. Ale musiał znaleźć sposób, aby stać się tym kluczowym elementem.

Dostałem Celtics i zrobiłem to samo. Po prostu chcę się dopasować – powiedział Richard. Po prostu chcę się dopasować.” „Mógł być dobrze dopasowany, ale Celtics zrobili skok w tym roku, ponieważ zrobił coś więcej niż tylko dopasowanie. Więc kiedy wymyśli, jak zrobić sobie zastrzyk, podniesie to poprzeczkę dla niego i dla zespołu.

READ  Propozycja Chicago Bears Soldier Field Dome autorstwa burmistrza Lightfoot

Celtics potrzebowali White’a, aby włączyć się do serii, która obecnie wynosi 3-2 po tym, jak Boston pokonał Miami 110-97 w grze 5 w czwartek. Zwłaszcza po tym, jak Malcolm Brogdon opuścił boisko z bólem prawego przedramienia z powodu częściowo zerwanego ścięgna, Celtics tracili jednego ze swoich kluczowych obrońców na rzecz Jimmy’ego Butlera.

Potem Wyatt pomógł go powstrzymać. Białe strzeliły 6 z 8 z głębi, zdobywając 24 punkty, po tym, jak Celtics spędzili pierwsze 3,5 gry w serii na zimno. On i Marcus Smart zaczęli często szybko się łamać i bronili każdego centymetra ziemi. Biały był nie tylko odpowiedni, on przejmował kontrolę.

„To długa passa i będziesz potrzebować wielkich gier z udziałem różnych facetów w różnych momentach serii. Dlatego jest to sport zespołowy” – powiedział Jason Tatum. „Potrzebujesz, aby wszyscy w pewnym momencie wyszli silni i Smart i D-White są powodem, dla którego dzisiaj wygrywamy.

Ojciec White’a pamiętał, jak jego syn zdobył nagrodę Gracza Roku Konferencji Wschodniej w lutym, kiedy połowa sezonu Celtics dobiegła końca i zaczął padać przez 3 sekundy i strzelać do woli.

To był inspirujący moment, w którym drużyna mogła liczyć na to, że White zrobi wszystko, o co go poproszą, tak jak zrobił to Boston, aby odwrócić impet tej serii w meczu 5. Ale było to również przypomnienie, jak Celtics spisali się najlepiej, kiedy był doskonale obrobionym trybikiem w większym silniku.

„Nie wiem, czy powiedziałeś to Derekowi, czy coś, ale jeśli Derek jest czwartym lub piątym najlepszym graczem w twojej drużynie, twoja drużyna będzie bardzo dobra, ponieważ ufam, że wiesz, do czego zmierza Derek” — Richard powiedział.

Taka jest równowaga, którą zespół Celtics znalazł, gdy zbliża się do połowy tego, co może być największym powrotem w historii NBA. Jays prowadzi atak, Marcus Smart ustala program, a White wykonuje. Heat zdołali wyprzedzić Celtics z kortu jedną próbą w grze 5, ale ta gra nie była nawet bliska dzięki 24 punktom White’a i pełnej obronie.

„Wielki gracz, wielkie strzały dziś wieczorem. D-White przyszedł gotowy do gry,” powiedział Jaylen Brown. „Gdy tylko go gdziekolwiek dali, pozwolił mu latać, a gorąco przyszło z centrum miasta. Nie tylko w ataku, ale także w obronie. Jego agresywność jest kluczowa. Czasami próbują go umieścić w grach, jego zdolność do blokowania strzelać i przeganiać graczy przed strzelcami”. Obrona MVP, wymyślenie zmiany, to największa szansa. To naprawdę kluczowe dla naszego zespołu.

READ  Clay Holmes ponownie ratuje, by utopić Yankees w przegranej z Cardinals

Czwarty mecz rozpoczął zmianę sposobu, w jaki Celtics wykonywali obronę, wchodząc w pełną presję z intensywnymi rotacjami asyst, aby osłaniać się nawzajem. Plan gry był trudny od samego początku, ale jego wdrożenie zajęło drugą połowę i seria została całkowicie odwrócona. Miami straciło swoje niebezpieczne tempo strzeleckie, Butler nie trafiał już tak często, jak chciał, a bostońska ofensywa żyła w okresie przejściowym.

Ugruntowując swoje miejsce w składzie, Grant Williams dał Bostonowi świetną rotację, która leciała do miotaczy, atakowała przełączniki Butlera i nadal walczyła na polach, aby rozpocząć szybkie przerwy. Ale ta siła fizyczna nie zamieniłaby się w nic, gdyby White i Smart nie wbijali się mocno w piłkę i nie kładli rąk na podaniach, aby zakłócić ofensywę Heat.

„Pójdę zagrać na Jimmy’m, a potem on przebiegnie Jimmy’ego przez całą kort, aby zatrzymać strzał” – powiedział Grant Williams. sportowiec. „Więc on tym jeździ, a także jest naprawdę mądry i wszyscy nasi faceci są naprawdę, więc musimy karmić się ich energią. Powrót do serii był dla nas bardzo ważny. „

The Heat przypomina mu Warriors, powiedział Brown, ze sposobem, w jaki uciekają z ekranów, znajdują kieszenie przechodniów i przesuwają strzelców, więc zawsze jesteś zdezorientowany, w którym kierunku zmierza gra.

„Nie możesz mrugać, ponieważ zamierzają się ruszyć, tracisz strzelca za 3, więc musisz być zdyscyplinowany” – powiedział Brown. „Musisz być zdrowy, musisz gonić tych facetów, bo będą biegać całą noc. Musisz zabrać ze sobą buty terenowe.”

To tutaj dyscyplina, wytrwałość i zapał White’a podnoszą ten zespół. Robi wszystko, od ścigania Duncana Robinsona po ekranie, podchodząc do Bama Adebayo i zdejmując go z miejsca, lub blokując Butlera, aby zmusić go do oddania piłki, a następnie odmawiając podania, więc Heat muszą iść gdzie indziej.

„Odwracał się bardzo (w obronie). Gra z ogromnym wysiłkiem”, powiedział Williams. „Będzie szukał Jimmy’ego, a następną rzeczą, którą wiesz, będzie bieganie i ściganie Duncana Robinsona z sześciu ekranów. Więc robię wszystko, żeby zrobić to samo. Ale potem Duncan strzelił gola po tym jednym posiadaniu. Więc niekoniecznie mam to samo co Derek, ale przynajmniej on ma”.

READ  Tom Brady i Bucs znajdują sposób na pokonanie Świętych na zwycięskim niszczycielu czołgów w ostatnich sekundach

Smart to darmowe bezpieczeństwo, które siedzi i kieruje ruchem. Brown naciska piłkę, gdy Tatum eliminuje Butlera, ale to White próbuje skierować wszystko w ręce Celtics.

„D-White, druga drużyna All-Defense w tym roku nie bez powodu” – powiedział Tatum. „Jest dużą częścią naszego zespołu, naszej tożsamości i rzeczy, które staramy się robić po stronie defensywnej. Jest bardzo inteligentnym koszykarzem z obu stron, a dziś wieczorem pokazał swoją świadomość i instynkt. „

Celtics znów są w pełni sprawni. Nadal opierają się plecami o ścianę, ale częściej niż kiedykolwiek uciekają z powrotem do Miami. Grają z pewnością siebie i komunikacją na najwyższym poziomie, jaki pokazali odkąd są razem.

„Mamy grupę silnych, zdeterminowanych facetów, na których wiem, że mogę liczyć” – powiedział Tatum. „Wiem, że będę rozglądać się na lewo i prawo, kiedy wydaje się, że cała nadzieja jest stracona, kiedy mecz jest na linii, nasze plecy są przyparte do ściany, a wszyscy będą walczyć i dawać z siebie wszystko. Wciąż mamy szansa, że ​​wszystko może się zdarzyć”.

Ostatecznie dla białych liczy się tylko zwycięstwo. Punkty są w porządku, ale liczy się tylko wynik.

Kiedy więc ojciec każdego dnia wysyłał SMS-a do syna, aby był wspaniały, Derek miał tylko jedną rzecz do powiedzenia. Nie chodziło tylko o dzisiejszy wieczór. Chodziło o resztę tej serii, a potem, miejmy nadzieję, Celtics mogą zrobić lepiej.

Chodziło o to, by być najlepszym każdego dnia.

„Powiedział:„ Mam cię ”- powiedział Richard White. – Cóż, zobaczymy, czy mnie złapie.


Powiązane czytanie

król: Po złym tygodniu i dobrej rozmowie, Celtics wracają do życia

Buckley: Jeśli Celtics ukończą „Pokutę”, zasługa trafi do One Night In Miami

Wardon: Pam kurczy się. Jakie ciepło musi naprawić, aby przetrwać

(Zdjęcie: Megan Briggs/Getty Images)