8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Iowa AD Gary Barta przechodzi na emeryturę, według źródeł: Co to oznacza dla działu sportowego Hawkeyes

IOWA CITY, Iowa — dyrektor ds. lekkoatletyki stanu Iowa, Gary Barta, ogłosi przejście na emeryturę z dniem 1 sierpnia, zgodnie z wieloma źródłami szkolnymi i branżowymi. sportowiec.

Barta, lat 59, zajmuje piąte miejsce wśród dyrektorów lekkoatletycznych Power 5 i od 2006 r. kieruje wydziałem lekkoatletyki w stanie Iowa. Pełnił również funkcję prezesa College Football Playoff, pełniąc funkcję sędziego w latach 2020 i 2021. Barta i Kirk Ferentz są najdłużej pracującymi trenerami piłki nożnej i lekkoatletyka służąca krajowi łączy się w jednej szkole.

Iowa cieszy się bezprecedensową długością życia wśród menedżerów lekkoatletycznych. Bump Elliott, członek College Football Hall of Fame, służył w Iowa od 1970 do 1991 roku, a jego następcą został Bob Bowlsby w 1991 roku. Bowlsby, który przeszedł na emeryturę w zeszłym roku jako starszy 12 komisarz, służył w Iowa do 2006 roku.

Iowa mianuje tymczasowego dyrektora lekkiej atletyki w przyszłym tygodniu i prawdopodobnie będzie to zastępca dyrektora lekkiej atletyki Beth Goetz.

Efekt Barty

Iowa zdobyła cztery mistrzostwa NCAA (wszystkie w zapasach), zdobyła 27 tytułów drużynowych Big Ten i wyprodukowała prawie 500 wyróżnień w całej Ameryce pod wodzą Barty. Przeciętny GPA ucznia-sportowca w stanie Iowa przekraczał 3,0 przez osiem kolejnych lat, a wskaźnik pomyślnego ukończenia studiów wynosił 89 procent.

Podczas kadencji Barty Iowa zrealizowała ponad 380 milionów dolarów na modernizacje obiektów i nowe projekty budowlane oraz zebrała ponad 650 milionów dolarów na prywatne wsparcie dla lekkoatletyki, operacji, obiektów i dotacji.

Barta i wydział lekkoatletyki rozstrzygnęli sprawy dotyczące dyskryminacji ze względu na płeć, dyskryminacji rasowej i tytuł IX na kwotę 11 milionów dolarów w ciągu ostatnich sześciu lat.

Możliwa wymiana

48-letni Goetz przyjechał do Iowa we wrześniu po tym, jak od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora lekkoatletyki w Ball State. Goetz, pochodzący z okolic St. Louis, grał w piłkę nożną w Clemson i trenował piłkę nożną w Missouri-St. Louis i był tymczasowym dyrektorem lekkoatletyki w Minnesocie w 2015 roku. Chociaż stan Iowa prawdopodobnie otworzy poszukiwania pracy, Goetz jest faworytem do zastąpienia Barty.

READ  John Ram wycofuje się z Players Championship z powodu choroby

(Zdjęcie: George Gojković/Getty Images)