25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Netanjahu mówi, że po wojnie Izrael sprzeciwia się Autonomii Palestyńskiej w Gazie

Netanjahu mówi, że po wojnie Izrael sprzeciwia się Autonomii Palestyńskiej w Gazie

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w sobotę, że Izrael nie będzie wspierał rządu kierowanego przez Autonomię Palestyńską w Gazie po zakończeniu przez niego wojny mającej na celu wyeliminowanie Hamasu w Strefie, z naruszeniem nacisków wywieranych przez Stany Zjednoczone.

Administracja Bidena wielokrotnie podkreślała, że ​​Izrael nie może „ponownie zająć” Gazy po zakończeniu konfliktu, a sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w tym tygodniu, że Autonomia Palestyńska – która kieruje rządem Zachodniego Brzegu – powinna przejąć kontrolę.

Netanjahu Powiedział W sobotę Izrael oświadczył, że Izrael utrzyma „kompleksową kontrolę bezpieczeństwa” w Gazie, „w tym możliwość wjazdu, kiedy tylko będziemy chcieli wyeliminować terrorystów, którzy mogą ponownie się pojawić”.

„Powiem wam, co to nie będzie” – powiedział: „Nie będzie Hamasu”. Nie będzie też władzy cywilnej, która uczy swoje dzieci nienawiści do Izraela, zabijania Izraelczyków i eliminowania państwa Izrael. Nie może być być władzą, która płaci rodzinom zabójców. [amounts] „Na podstawie liczby zabitych”.

Dodał: „Nie może być władzy, której przywódca nie potępił jeszcze straszliwej masakry 30 dni po jej dokonaniu”, odnosząc się do prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. „To nie może być.”

Wygłoszone w ostatnich dniach komentarze Netanjahu na temat „nieokreślonej” kontroli wojskowej nad Gazą po wojnie wzbudziły obawy w Waszyngtonie, gdzie Amerykanie obawiają się, że nowa okupacja może zdestabilizować Bliski Wschód.

Izrael okupował wcześniej Gazę od 1967 do 1996 r., a następnie nałożył surowe ograniczenia na Strefę Gazy za jej granicą, co skłoniło niektórych naukowców do argumentowania, że ​​okupacja nigdy się nie zakończyła.

W piątkowej rozmowie z sułtanem Omanu prezydent Biden Podkreślił wagę Utworzenie niezależnego rządu i państwa palestyńskiego, podkreślając ten wynik jako zasadniczą część strategii administracji USA na Bliskim Wschodzie.

READ  Finlandia rozważa wprowadzenie zakazu dla Rosjan w miarę wzrostu ruchu transgranicznego

Netanjahu nie wspomniał o propozycji utworzenia nowego rządu po wojnie w Gazie, co pośrednio wskazuje, że izraelska kontrola nad Strefą jest czerwoną linią w stosunkach amerykańsko-izraelskich.

„Musi tam być coś jeszcze. Ale w każdym razie musimy mieć kontrolę bezpieczeństwa. ” „Nalegam. Mogą pojawić się naciski w tej sprawie. „Nie mam zamiaru się załamywać”.

Armia izraelska jest w trakcie inwazji lądowej na północną Strefę Gazy w ramach wojny z Hamasem i zablokowała miasto Gaza, największą osadę.

Według kontrolowanego przez Hamas Ministerstwa Zdrowia Gazy w wojnie zginęło około 11 000 Palestyńczyków, w tym ponad 4 000 dzieci.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.