26 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nasdaq spadł o ponad 3%, ponieważ dane o inflacji w USA nie dają inwestorom większego komfortu

Nasdaq spadł o ponad 3%, ponieważ dane o inflacji w USA nie dają inwestorom większego komfortu

  • Ceny konsumpcyjne w USA spadają w kwietniu; Inflacja wciąż jest wysoka
  • Coinbase spada w pierwszym kwartale spadek przychodów, strata netto
  • Indeksy: Dow Jones 1%, S&P 500 stracił 1,7%, Nasdaq 3,2%.

NOWY JORK (Reuters) – Akcje amerykańskie zamknął się w środę gwałtownie w dół, a Nasdaq spadł o ponad 3%, a Dow Jones stracił piąty dzień z rzędu po danych o inflacji w USA, niewiele złagodziło obaw inwestorów co do oczekiwań dotyczących stóp procentowych. I gospodarka.

Benchmarkowy S&P 500 stracił 1,7% i jest teraz o 18% niższy od rekordowego poziomu zamknięcia z 3 stycznia.

Miesięczny raport Departamentu Pracy o CPI wskazuje, że inflacja mogła osiągnąć szczyt w kwietniu, ale prawdopodobnie pozostanie na tyle silna, że ​​Rezerwa Federalna będzie musiała hamować w celu schłodzenia popytu. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł w zeszłym miesiącu o 0,3 procent, najmniej od sierpnia, podczas gdy ekonomiści ankietowani przez Reuters spodziewali się, że ceny konsumpcyjne wzrosną w kwietniu o 0,2 procent.

„To nie rozwiało idei, że trzeba było zrobić więcej w zakresie ograniczania inflacji” – powiedział Quincy Crosby, główny strateg ds. akcji w LBL Financial w Charlotte w Północnej Karolinie.

„Rynek próbuje zrozumieć, czy zobaczymy również wolniejszy wzrost niż oczekiwano”, podczas gdy Fed podnosi stopy procentowe – powiedziała.

jabłko (AAPL.O) Akcje spadły o 5,2% i były najsilniej ważone na indeksach Nasdaq i S&P 500.

„W tej chwili wiele uwagi poświęca się Apple” – powiedział Crosby. „Ze względu na swoją wagę Apple jest pod wieloma względami liderem na rynku”.

Obawy inwestorów o to, czy Fed będzie nadal agresywnie podnosić stopy procentowe, uderzyły w szczególności w akcje wzrostowe. Dyskrecja konsumenta (.SPLRCD) i technologia (.SPLRCT)Sektory spadły o około 3% każdy, ciągnąc w dół sektor S&P 500.

READ  Akcje spadają z powodu obaw o wzrost, niższe rentowności obligacji
Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 11 maja 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks spadł o 326,63 punktów, czyli 1,02%, do 31 834,11 punktów, Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 65,87 punktów, czyli 1,65%, do 3935,18 punktów i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 373,44 pkt, czyli 3,18%, do 11 364,24 pkt.

Pięciodniowy spadek Dow był najdłuższą passą strat od połowy lutego.

energia (.SPNY) Akcje zamknęły się wyżej i pomogły ograniczyć niektóre spadki indeksów S&P 500 i Dow. Exxon Mobil Corporation (XOM.N) Akcje wzrosły o 2,1%.

Wartość przewyższała ogólne udziały we wzroście. Wskaźnik wzrostu Standard & Poor’s (.IGX) Spadek o 2,8% w ciągu dnia w porównaniu ze spadkiem o 0,5% w indeksie wartości S&P . (.IVX).

Inwestorzy z niecierpliwością czekają na więcej danych o inflacji w czwartek, kiedy poznamy dane o indeksie cen producentów w USA.

Akcje spadły w tym roku z powodu obaw o stopy procentowe, a także wojny na Ukrainie i niedawnego zablokowania koronawirusa w Chinach.

Coinbase Global Inc (MONETA.O)Spadł o 26,4% po tym, jak wyniki za pierwszy kwartał nie spełniły oczekiwań w związku z zawirowaniami na światowych rynkach, które ograniczyły apetyt inwestorów na ryzykowne aktywa. Czytaj więcej

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 15,38 mld akcji, w porównaniu ze średnią 12,75 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na giełdzie nowojorskiej o 2,16 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 3,70 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 ustanowił nowe 52-tygodniowe maksimum i 67 nowe minimum; Nasdaq odnotował 10 nowych maksimów i 1221 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raporty Carolyn Valitkevich). Dodatkowe raporty Amruty Khandekara i Devika Jaina w Bengaluru i Sinada Karo w Nowym Jorku. Edytowanie przez Aarona Coeura i Aurorę Ellis

READ  Dow rośnie wraz z trwającym sezonem zarobków; Zarobki Netflix na pokładzie

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.