25 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowy Cadillac Escalade firmy General Motors jest najdroższy i najmocniejszy z dotychczasowych, bo kosztuje 150 000 USD

Nowy Cadillac Escalade firmy General Motors jest najdroższy i najmocniejszy z dotychczasowych, bo kosztuje 150 000 USD

2023 Cadillac Escalade serii V

Cadillac

Detroit – „Silniki ogólne” Najnowszy Cadillac Escalade będzie najmocniejszą i najdroższą wersją pełnowymiarowego SUV-a, kiedy trafi do sprzedaży tego lata, z ceną wywoławczą około 150 000 USD.

Producent samochodów z Detroit ujawnił nowy model 2023 Cadillac Escalade – V Środowy Supercharged 6,2-litrowy silnik V8 ma moc 682 koni mechanicznych i moment obrotowy 653 funtów. To ogromna poprawa wydajności w porównaniu z 420 KM i 460 funtowym momentem obrotowym obecnego SUV-a V-8.

„W branży nie ma nic podobnego” – powiedział podczas briefingu dla mediów David Schiavon, globalny menedżer produktu w Cadillac Escalade. „Escalade będzie najdroższym i najdroższym samochodem w historii”.

Schiavone odmówił podania liczby modeli Escalade-V, które firma spodziewa się produkować rocznie. Jednak biorąc pod uwagę jego wydajność i cenę początkową wynoszącą 149 990 USD, prawdopodobnie będzie to niska produkcja, ale bardzo opłacalna. Cena jest prawie dwukrotnie wyższa od ceny podstawowej Escalade i wynosi około 76 300 USD.

2023 Cadillac Escalade – V

Cadillac

Producenci samochodów coraz częściej dodawali warianty wydajności do swoich ofert, aby zwiększyć marże zysku, zanim przejdą na pojazdy elektryczne, które Może oferować wysoką wydajność Ale marże są niższe niż w samochodach na gaz.

Nowa seria V firmy General Motors, Podgląd na początku tego roku, Escalade SUV jest podobny do dzisiejszego Escalade, ale zawiera nowe odznaki i części poprawiające osiągi pojazdu. Cadillac twierdzi, że samochód może rozpędzić się do 100 km/h w około 4,4 sekundy, co jest imponującym czasem jak na pełnowymiarowy luksusowy SUV.

Samochód jest wyposażony w droższą kabinę Escalade, która obejmuje skórzane fotele, w tym elektryczne fotele masujące z przodu, 36-głośnikowy system audio AKG Studio Reference, 38-calowe ekrany informacyjne i kontrolne OLED oraz akcenty Zebra Wood.

READ  Zapobieganie przerwom w dostawie prądu w Teksasie dzięki energii odnawialnej

Oznaczenie Cadillac „V” lub „V-Series” było używane od dawna.r samochody produkcyjne o niskich osiągach. Escalade to pierwszy SUV, który zdobył te odznaki, ponieważ General Motors stara się czerpać jak największe zyski z istniejących pojazdów z silnikiem spalinowym, aby pomóc w finansowaniu nowych samochodów i technologii elektrycznych.

2023 Cadillac Escalade serii V

Cadillac

Cadillac powiedział, że planuje Oferuje wyłącznie samochody elektryczne Pod koniec tej dekady, zaczynając od niedawno wprowadzonego crossovera Lyric. Ten wysiłek jest częścią kompleksowego planu General Motors, aby oferować wyłącznie pojazdy elektryczne globalnie do 2035 roku.

Schiavone powiedział, że marka nadal jest na dobrej drodze do osiągnięcia celów związanych z pojazdami elektrycznymi, ale do tego czasu będzie nadal oferować modele zasilane gazem. Odmówił stwierdzenia, czy Escalade-V będzie ostatnią poważną zmianą samochodu, zanim oczekiwał, że stanie się on pojazdem elektrycznym.

„Cadillac stawia na pełną przyszłość pojazdów elektrycznych”, powiedział Schiavone. „To się naprawdę zaczęło, ale nie wydarzyło się dzisiaj. Przez kilka lat zobaczysz napędy EV i ICE, aż dojdziemy do całkowicie elektrycznej przyszłości”.