28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najważniejsze piosenki i najważniejsze wydarzenia w karierze Ushera: przewodnik po Super Bowl

Najważniejsze piosenki i najważniejsze wydarzenia w karierze Ushera: przewodnik po Super Bowl

Podczas rezydencji Ushera „My Way”, która rozpoczęła się w 2021 roku w Las Vegas (miasto, w którym kiedyś koncertował sam Frank Sinatra), piosenkarz R&B flirtuje z celebrytami i publikuje momenty w mediach społecznościowych podczas 100 kolejnych wyprzedanych koncertów. Występ był energiczny, pełen rolek i striptizerek.

Ale krajobrazy nie były jedyną atrakcją. Przewodnik45-latek wykorzystał retrospektywę, aby zaprezentować cechy charakterystyczne swojej 30-letniej kariery muzycznej: czysty wokal, dopracowane, ale niewymagające wysiłku ruchy taneczne i rozdzierający serce urok w tradycji jego idola Sammy'ego Davisa Jr. i Bena Vereena, jego ojca chrzestnego . Nic więc dziwnego, że ośmiokrotna zdobywczyni nagrody Grammy zostanie uhonorowana 11 lutego Wystąpi w przerwie meczu podczas Super Bowl LVIII w Las Vegas, kilka dni po planowanym wydaniu swojego dziewiątego albumu studyjnego „Coming Home”, który określił jako „list miłosny do dziedzictwa mojej kariery”. Oto epoki, które zdefiniowały karierę Ushera.

Po rozpoczęciu nauki w chórze kościelnym Usher zaczął śpiewać zawodowo w wieku 10 lat w grupie R&B w swoim rodzinnym mieście Chattanooga w stanie Tenn. Solowy występ w „Star Search” w 1991 roku zapewnił mu przesłuchanie u współzałożyciela LaFace Records, L.A. Reida, który podpisał kontrakt z wytwórnią z Atlanty. Usher przeprowadził się tam w wieku 12 lat i pracował pod okiem producenta Seana „Puff Daddy” Combsa, który stworzył Giudici i Mary J. Blige.

Combs użyczył swojego charakterystycznego New Jack Swing na debiutanckim albumie Ushera zatytułowanym tak samo, wydanym w 1994 roku, na którym 15-latek śpiewał piosenki erotyczne Powiedział później Nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Chociaż single albumu, m.in „Myślę o Tobie,” Odegrał dobrze w radiu Black R&B, a album zajął 167. miejsce.


1995-2001

Jako nastolatek Asher rozwijał swoją osobowość artystyczną pod różnymi nadzorem. Usher chwilowo stracił głos po nagraniu swojego pierwszego albumu, co skłoniło go do skupienia się na doskonaleniu umiejętności tanecznych i obecności na scenie. Zamieszkał z Jermaine'em Dupri, autorem tekstów i producentem, który przewodził platynowym albumom nastoletniego duetu rapowego Kris Kross i grupy R&B Xscape na drodze do zbudowania wytwórni płytowej So So Def.

READ  Charlie Star z Blackberry Smoke wspomina Gary'ego Rossingtona - Rolling Stone'a ze Skynyrd

Dupree zachęcał Ashera do włączenia swoich doświadczeń do piosenek i czerpania z muzycznej i kulturowej tożsamości Atlanty, śpiewania przy wyraźniejszych hi-hatach i ciężkim basie oraz do współpracy z innymi lokalnymi artystami, takimi jak piosenkarka Monica.

Powstały w ten sposób album My Way (1997) był pełen powolnej, mocnej muzyki i młodzieńczej pewności siebie, a Usher zdobył swój pierwszy hit numer 1 (z „Miło i powoli”) i jego pierwsza nominacja do nagrody Grammy (za „Sprawiasz, że chcę”) i sprzedał się w siedmiu milionach egzemplarzy. Rozszerzył tę formułę na swoim kolejnym wydawnictwie „8701” (2001), które zaowocowało dwoma singlami numer 1: „U Got It Bad” i „U Remind Me” i przyniosło mu dwie nagrody Grammy.

Usher przełożył swój muzyczny sukces na role w programach telewizyjnych i filmach skierowanych do nastolatków, takich jak „Moesha”, „The College” i „She’s All That”.


2004

Dzięki sprzedającemu się diamentami „Wyznaniom” (2004) Usher i Dupri stworzyli przełomowe dzieło na wpół autobiograficznego R&B, łącząc narrację o zalotach z bujną, uwodzicielską produkcją, która przesiąknęła ochrypłą, zwariowaną muzyką, która pojawiła się w Atlancie na początku pierwszej dekady XXI wieku. .

Podstawą opowieści o niewierności stały się spekulacje na temat zakończenia związku Ushera z Rozondą (Chile) Thomas z multiplatynowego girlsbandu TLC. Muzyka ostatecznie przebiła dramatyczny dramat, a album zawierał cztery utwory numer 1, na czele z „Yeah!”, wszechobecną klubową piosenką z udziałem Lil Jona i Ludacrisa, która spadła z pierwszego miejsca przez drugi singiel Ushera „Burn. ” ” „Confessions Part II” i „My Boo”, duet z Alicią Keys, który został dodany do reedycji albumu, również zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów.

„Confessions” przyniósł Usherowi trzy nagrody Grammy i stał się drugim najlepiej sprzedającym się albumem pierwszej dekady XXI wieku.

2007-2019

Gdy Usher przekroczył trzydziestkę, zaczął szukać większej kontroli nad swoim życiem osobistym i twórczym. Porzucił matkę, Jonettę Patton, w 2007 roku, po krótkim epizodzie w broadwayowskim wznowieniu musicalu „Chicago”. W tym samym roku poślubił Tamekę Foster i powitał ich pierwszego syna, Ashera Raymonda V, co znalazło odzwierciedlenie w emocjonalnym filmie Here I Stand (2008).

READ  Usługi nadawcze Showtime i Paramount + mają się połączyć

Jej kontynuacja, Raymond kontra Raymond (2010), dokumentuje ich rozwód i ukazuje, jak Usher rozważa współpracę z wschodzącą Nicki Minaj przy „Lil Freak” oraz z Pitbullem przy „DJ Got Us Fallin' in Love”. .” „, a także z Will.i.amem w „OMG”, który przez cztery tygodnie zajmował pierwsze miejsce. Oraz z „Raymond vs. Raymond” i „Looking 4 Myself” (2012), Usher zwrócił się ku muzyce electro-pop, która dominowała wówczas na listach przebojów, współpracując z takimi producentami jak Max Martin i Diplo, ale nie udało mu się powtórzyć krytycznego i sprzedażowego wpływu „Confessions” „. .

W 2013 roku Usher dołączył do reality show „The Voice” przez dwa sezony jako trener i był mentorem zwycięzcy sezonu 2014, Josha Kaufmana. Jego wysiłki nagraniowe podejmowane przez kilka następnych lat po raz kolejny dotyczyły dominujących wpływów rapu pochodzących z Atlanty. „Hard II Love” (2016) zawierał Young Thug i Future, a utwór zatytułowany „A” (2018) został w całości wyprodukowany przez Zaytovena, którego bity zapewniły ścieżki dźwiękowe dla wschodzących raperów, takich jak Gucci Mane, 21 Savage i Migos . .


2021-obecnie

Po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią w 2021 r. Usher zgodził się otworzyć swoją rezydencję „My Way” w Caesars Palace. Przedstawienie, które obejmowało kulturę Atlanty poprzez lodowisko, wyszukane tańce i kolorowe zmiany kostiumów, szybko przyciągnęło publiczność i wyprodukowało Wirusowe momenty gwiazd do klasycznych piosenek i rozpływania się, gdy Usher je śpiewał (zobacz: Keke Palmera).

Program wymagał przedłużenia w MGM Grand oraz w Paryżu, gdzie inni aktywni artyści nagrywający, tacy jak Adele, Garth Brooks i Bruno Mars, rozpoczęli własne rezydencje w Las Vegas. Asher ponownie odwiedził swój katalog popularnego programu NPR Mała impreza biurowa Seria w czerwcu 2022 r.

Przygotowania do występu w przerwie Super Bowl, Usher powiedział Vogue’owi w zeszłym miesiącu 13-minutowy występ będzie okazją do zaprezentowania muzyki R&B, która miała wpływ na jego karierę, w tym potencjalnych występów architektów tego gatunku. „Tę noc zaplanowałem specjalnie, aby przenieść muzykę R&B na główną scenę” – powiedział.

READ  Ujawniając... prosty, ale przejmujący napis ostatniego miejsca pochówku królowej