5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najważniejsze fragmenty ze wspomnień księcia Harry’ego

Wycieczka na Biegun Północny sprawiła, że ​​Harry poczuł się trochę nieswojo. „Po przyjeździe do domu byłem przerażony, gdy odkryłem, że moje dolne regiony również są pulchne, a podczas gdy uszy i policzki już się cofały, dziecko nie było” – mówi. Kiedy domowe sposoby – takie jak stosowanie kremu Elizabeth Arden – nie działały, w końcu udał się do lekarza.

Pewnego wieczoru podczas ich przygody „Meg powiedziała coś, co poszło nie tak”, więc „wpadłem na nią i przemówiłem do niej szorstko — szorstko”. Meg wyszła z pokoju. „Poszedłem i znalazłem ją na górze. Siedziała w sypialni. Była cicha, ale powiedziała spokojnym, równym tonem, że nigdy nie zniosłaby, gdyby ktoś tak do niej mówił.” Harry pisze:

Chciała wiedzieć, skąd się to wzięło.

Nie wiem.

Gdzie słyszałeś, jak mężczyzna przemawiał w ten sposób do kobiety? Czy słyszałeś, jak dorośli mówili w ten sposób, kiedy dorastałeś?

Zacisnąłem gardło i odwróciłem wzrok. tak.

Harry powiedział Meghan, że próbował terapii, ale to nie pomogło. Powiedziała mu „nie”. „Spróbuj ponownie.”

Wymiana zdań między ojcem a synem, kiedy Harry ogłosił zamiar małżeństwa, nie przebiegła zgodnie z oczekiwaniami.

Czy chcesz kontynuować pracę?

powtarzać?

Chcesz dalej grać?

Och, to znaczy, nie wiem, nie sądzę. Spodziewam się, że będzie chciała być ze mną i wykonać robotę, no wiesz, która może wykluczyć „Suits”… bo kręcą w… Toronto.

Oni widzą. Cóż, chłopcze, wiesz, że pieniędzy nigdy nie starczy.

Gapiłem się. W co on uderzał?

Ma to wyjaśnić. lub spróbuj. Nie mogę zapłacić nikomu innemu. Już muszę zapłacić za twojego brata i Katherine.

Harry pisze: „Tata nie wspierał finansowo Williego, mnie i naszych rodzin żadną hojnością. To była jego praca. To była cała umowa. Zgodziliśmy się służyć królowi, iść tam, gdzie nas posłano, robić wszystko, co nam kazano, abyśmy utracili naszą niezależność i trzymali ręce i nogi przez cały czas w pozłacanej klatce, a w zamian opiekunowie zgodzili się nas karmić i ubierać”.

READ  Mandy Moore jest w ciąży ze swoim drugim synem z mężem Taylorem Goldsmithem

Ale nie chodziło oczywiście o pieniądze: „Pat mógł się obawiać wysokich kosztów naszej administracji, ale tak naprawdę nie mógł sobie pozwolić na kogoś nowego, kto przejmie monarchię, znajdzie się w centrum uwagi, przyjdzie ktoś jasny i nowy i przyćmić go”.

„Publiczności powiedziano, że będę drużbą, ale to było jawne kłamstwo” – napisał Harry. „Willie nie chciał, żebym wygłaszał przemówienie jako drużba. Uważał, że nie można bezpiecznie wręczyć mi mikrofonu na żywo i postawić mnie w sytuacji, w której mógłbym odejść od scenariusza. Nie mylił się.” Mimo to udało mu się podarować nowożeńcom stringi z lisiego futra: „Z pokoju emanują wspólne westchnienia”, napisał, a potem „ciepły, satysfakcjonujący wybuch śmiechu”.

Pisze: „Nie mogłem wymyślić ani jednego człowieka w 300 000-letniej historii gatunku, który wyrządził więcej szkód naszemu zbiorowemu poczuciu rzeczywistości”. Ale ci, którzy są wynajmowani do pozowania do zdjęć dla brytyjskich tabloidów, również są celem jego gniewu.

„Paziowie zawsze byli okropnymi ludźmi, ale kiedy dojrzeli, stali się jeszcze gorsi” — mówi. Byli odważniejsi, bardziej ekstremalni, tak jak zradykalizowała się młodzież w Iraku. Ich mułłowie byli wyzwolicielami, tymi samymi, którzy zobowiązali się do poprawy po śmierci mamusi”.

Para zdecydowała się opuścić Anglię, ale miała nadzieję zachować część swoich królewskich obowiązków i zachować bezpieczeństwo, które wiązało się z ich tytułami. Zamiast tego, po spotkaniu nazwanym „Sandringham Summit” w styczniu 2020 r., dowiedzieli się, że słowami Harry’ego „naprawili” – nie będą już reprezentować królowej, a ich bezpieczeństwo będzie trwało tylko przez przejściowy okres 12 miesięcy. (W rzeczywistości straciliby to bezpieczeństwo po kilku miesiącach).

READ  Twórcy Stranger Things są wściekli po wydarzeniach z 4 sezonu Monopoly

„Kocham mój kraj, kocham moją rodzinę i zawsze będę” – napisał Harry. „Po prostu żałuję, że w drugim najciemniejszym momencie mojego życia byli przy mnie”.