29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Molex otwiera najnowocześniejszy kampus w Polsce

Molex otwiera najnowocześniejszy kampus w Polsce

Molex, globalny dostawca elektroniki i łączności, ogłosił znaczną ekspansję swojego globalnego zasięgu produkcyjnego poprzez otwarcie nowego kampusu w Katowicach w Polsce. Początkowa powierzchnia produkcyjna obiektu o powierzchni 23 000 metrów kwadratowych będzie służyć jako strategiczne węzeł umożliwiający terminową dostawę zaawansowanych wyrobów medycznych dla firmy Molex Phillips-Medisize, a także pojazdów elektrycznych i rozwiązań w zakresie elektryfikacji dla klientów Molex.

Ambitne plany rozwoju Molexu wpisują się w ambitne plany rozwoju Molexu, które zakładają przyszłą ekspansję do 85 000 metrów kwadratowych i dalsze zwiększanie obecności Molex w Polsce poprzez rozszerzenie istniejących zakładów w Rokitkach i Sulęcinie, powiedział Molex.

Katowice uzupełnią istniejącą działalność Philips-Medicine w sześciu europejskich zakładach produkcyjnych w Donegal i Sligo w Irlandii; Struer, Dania; Trove Sviny, Republika Czeska; oraz dwie lokalizacje w Kondiolati w Finlandii.

Duża pula wykwalifikowanych zasobów produkcyjnych i inżynieryjnych na terenie Katowic była kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór lokalizacji firmy Molex – stwierdziła firma. Przy planowanej wydajności pierwsze obiekty na terenie kampusu będą zatrudniać około 350 pracowników, w tym wysoko wykwalifikowanych operatorów produkcji, inżynierów projektantów i specjalistów ds. jakości.

READ  Howland wygrał z Polską w wielkiej grze Massouriego | Wiadomości, sport, praca