6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Świata na żywo: Chorwacja walczyła z Marokiem;  Niemcy kontra Japonia do przodu

Mistrzostwa Świata na żywo: Chorwacja walczyła z Marokiem; Niemcy kontra Japonia do przodu

Powoli i cicho argentyńscy zawodnicy wrócili do obozu treningowego w Doha, daleko od Lusail, z dala od miejsca, którego nigdy więcej nie chcieliby zobaczyć, ale do którego przede wszystkim mają nadzieję wrócić.

Nikt w tym locie nie chciał rozmawiać. Jedynym głosem był głos Lionela Messiego, który nawoływał swoich rozbitych kolegów z drużyny, by pozostali zjednoczeni, przypominając im, że nawet wtedy. porażka z Arabią SaudyjskąA ich los nadal jest w ich rękach. Kiedy przybyli do hotelu, Lionel Scaloni i jego sztab trenerski powiedzieli zawodnikom, że pomeczowy posiłek jest opcjonalny. Jeśli nie mają ochoty rozmawiać, mogą zostać w swoich pokojach, pomyśleć i opłakiwać.

Porażka Argentyny z Arabią Saudyjską może z czasem być postrzegana jako najgorsza w historii kraju, przewyższająca nawet wstyd Kamerunu z 1990 roku. To niewielkie pocieszenie, ale nie powinno być postrzegane jako największy szok mundialu. Historia: Nie w kolejności, w której Stany Zjednoczone pokonały Anglię w 1950 roku, a Korea Północna pokonała Włochy w 1966 roku.

Jest to jednak wyraźne ostrzeżenie dla trzech europejskich członków wagi ciężkiej, którzy biorą udział w dzisiejszym konkursie, że nic nie może być brane za pewnik. Trzeba przyznać, że żaden z Hiszpanii, Niemiec i Belgii nie przystąpił do tego turnieju z tak wysokimi oczekiwaniami jak Argentyna.

Hiszpania, z pozornie nieśmiertelnym Sergio Busquetsem, który pozostał z drużyny, która zdobyła mistrzostwo świata w 2010 roku, jest młoda i energiczna, ale niedoświadczona. Wiek Belgii jest postrzegany jako jej słabość w tym sensie, że jej chwila minęła. Niemcy mają drużynę w okresie przejściowym.

Osiągnięcia Arabii Saudyjskiej zachęcą także ich przeciwników. Kostaryka dotarła do ćwierćfinału osiem lat temu; Dlaczego boisz się Hiszpanii? Kanada nie była tu od 1986 roku, ale ma dwie naprawdę ekscytujące gwiazdy, które wstrząsną belgijską obroną. Japonia ma zespół z dużym doświadczeniem w Europie. W rzeczywistości wszystkie z nich mają zalety, których nie ma Arabia Saudyjska. Jeśli Saudyjczycy potrafią szokowaćCo powstrzymuje kogoś innego?

READ  Jordan Alvarez trafia na HR przez 3 rundy, gdy Astros wygrywa mecz 1