7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft stoi przed unijnym ostrzeżeniem antymonopolowym w związku z umową Activision – źródła

BRUKSELA, 16 stycznia (Reuters) – Microsoft (MSFT.O) Prawdopodobnie otrzyma ostrzeżenie antymonopolowe UE w związku z ofertą o wartości 69 miliardów dolarów na firmę „Call of Duty” Activision Blizzard (ATVI.O)To może stanowić kolejne wyzwanie dla zamknięcia transakcji, powiedziały osoby zaznajomione z tą sprawą.

Ludzie powiedzieli, że Komisja Europejska przygotowuje arkusz opłat znany jako pisemne zgłoszenie zastrzeżeń, w którym przedstawia swoje obawy dotyczące umowy, która zostanie wysłana do Microsoftu w nadchodzących tygodniach.

Unijny organ nadzoru antymonopolowego, który wyznaczył termin 11 kwietnia na podjęcie decyzji w sprawie umowy, odmówił komentarza.

Microsoft powiedział: „Kontynuujemy współpracę z Komisją Europejską w celu rozwiązania wszelkich problemów rynkowych. Naszym celem jest udostępnienie większej liczby gier większej liczbie osób, a ta umowa przyczyni się do realizacji tego celu”.

Amerykański gigant oprogramowania i producent Xbox ogłosił przejęcie w styczniu ubiegłego roku, aby pomóc mu lepiej konkurować z wiodącym Tencent. (0700.HK) i Sony (6758.T).

Jednak organy regulacyjne w USA i Wielkiej Brytanii wyraziły obawy, a amerykańska Federalna Komisja Handlu wystąpiła do sądu, aby zablokować transakcję.

Inne źródła zaznajomione ze sprawą powiedziały agencji Reuters w listopadzie, że od Microsoftu oczekuje się dostarczenia rozwiązań unijnym organom regulacyjnym w celu uniknięcia aktu oskarżenia i skrócenia działań regulacyjnych.

Oczekuje się jednak, że unijny organ egzekwowania prawa konkurencji nie będzie otwarty na środki zaradcze bez uprzedniego wysłania aktu oskarżenia, chociaż toczą się nieformalne dyskusje na temat koncesji, powiedzieli ludzie.

W zeszłym miesiącu Microsoft podpisał 10-letnią umowę z Nintendo (7974.T) udostępnić Call of Duty na sprzęcie Nintendo, mówiąc, że jest otwarty na podobną umowę z Sony, która jest kluczowa dla przejęcia.

Umowa otrzymała zielone światło bez warunków w Brazylii, Arabii Saudyjskiej i Serbii.

Reportaż autorstwa Fu Yunqi Montaż autorstwa Marka Pottera

READ  Firefly Edition The Last of Us PS5 dostarczono w strasznym stanie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.