21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft może przenieść Xbox Game Store na urządzenia z Androidem i iPhone’a

Microsoft może przenieść Xbox Game Store na urządzenia z Androidem i iPhone’a

Po przejęciu w ciągu ostatnich kilku lat kilku twórców i studiów gier, Microsoft rozważa udostępnienie sklepu Xbox Game Store na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Ponieważ Apple i Google w coraz większym stopniu muszą otwierać swoje platformy na sklepy z aplikacjami innych firm, ścieżka ekspansji mobilnej Microsoftu staje się coraz wyraźniejsza.

Microsoft ujawniłPrzez Bloomberga) Pracuje nad przeniesieniem sklepu z grami pod marką Xbox na Androida i iOS. Wiadomości o tym sklepie z grami pojawiły się po raz pierwszy podczas przejęcia Activision-Blizzard w zeszłym roku. W tamtym czasie donoszono, że Microsoftowi może minąć wiele lat od wprowadzenia takiego sklepu na Androida i iOS, ale wydaje się, że sprawy toczą się szybko. Szef Xbox, Phil Spencer, potwierdził, że Microsoft kontynuuje swój plan i rozmawia z kilkoma partnerami, aby udostępnić sklep Xbox Games Store na platformach innych niż Microsoft. Dyrektor Microsoftu stwierdził nawet, że firma jest zainteresowana przeniesieniem Xbox Game Store na platformy Nintendo i Sony, ale Phil Spencer szybko zaprzeczył tym twierdzeniom.

Podczas wywiadu na CCXP, konwencji komiksowej w Brazylii, Phil Spencer powiedział: „To ważna część naszej strategii i jest to coś, nad czym aktywnie pracujemy dzisiaj nie tylko sami, ale także rozmawiając z innymi partnerami, którzy również chcieliby zobaczyć więcej opcji zarabiania przez telefon… Ja nie sądzę, że jest to kwestia wielu lat, myślę, że jest to bliżej. Rozmawialiśmy o wyborze, a dziś w telefonach komórkowych nie masz wyboru. Aby mieć pewność, że Xbox będzie przydatny nie tylko dzisiaj, ale przez następne 10 lub 20 lat, musimy być silni na wielu ekranach.

Chociaż Google otworzył i poluzował ograniczenia dotyczące Androida, umożliwiając swobodniejsze działanie zewnętrznym sklepom z aplikacjami, nie zaobserwowaliśmy pojawienia się żadnego popularnego sklepu z aplikacjami. Z drugiej strony Apple nie zezwala na sklepy z aplikacjami innych firm na iOS i iPadOS. Powołuje się na obawy związane z ogrodem otoczonym murem, ale potencjalne regulacje UE mogą zmusić Apple do otwarcia swojej platformy dla zewnętrznych sklepów z aplikacjami. Kiedy tak się stanie, będziemy mogli zobaczyć Xbox Game Store na iPhonie i iPadzie.

READ  Zdobądź prezenty last minute podczas ostatniego dnia weekendowej wyprzedaży Best Buy

Dziennik: Samsung jest już dobrym partnerem Microsoftu i firma dostarcza na swoich telefonach preinstalowane wiele aplikacji i usług Microsoftu. Wierzymy, że kiedy Microsoft uruchomi Xbox Game Store dla Androida, Samsung może być jedną z pierwszych marek, które będą go preinstalować na smartfonach i tabletach Galaxy. W tej chwili na Androida nie ma tak wielu gier AAA w porównaniu do iPhone’a i iPada. Jeśli sklep z grami udostępni na platformie więcej tytułów gier AAA w drodze indywidualnych zakupów lub miesięcznej subskrypcji, może pojawić się wielu chętnych na tę usługę, zwłaszcza że gry stają się obecnie coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi. Aby jednak odniosło sukces, połączenie gier i całego doświadczenia musi być bardzo dobre.