21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple nie może ryzykować ulepszenia iPhone’a 16

Apple nie może ryzykować ulepszenia iPhone’a 16

Aktualizacja 3 grudnia: Artykuł został pierwotnie opublikowany 2 grudnia

W przypadku iPhone’a 15 Apple dokłada wszelkich starań, aby podstawowy iPhone był wystarczająco dobry dla tych, którzy go kupią, ale na tyle słaby, że każdy, kto szuka świetnych wrażeń, nie pomyśli o przejściu na droższego iPhone’a 15 Pro.

Apple musi zbudować iPhone’a 15 na iPhone’ie 16, ale upewnij się, że żadne aktualizacje iPhone’a 16 nie zakłócają działania iPhone’a 16 Pro.

Aktualizacja: niedziela, 3 grudnia: Apple musi zrównoważyć potrzebę oddzielenia iPhone’a 16 od iPhone’a 16 Pro i dodać wystarczającą liczbę nowych funkcji i ulepszeń do iPhone’a 16, aby był jak najbardziej atrakcyjną opcją. Ten ostatni zostanie wprowadzony po części poprzez przeniesienie przycisku akcji z iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max do waniliowego iPhone’a 16.

Poprzednie przecieki na temat nowej opcji interfejsu użytkownika To było Kopia zapasowa w tym tygodniu Z nowymi szczegółami na temat jego funkcji. Przycisk akcji iPhone’a 16 zastąpi fizyczne sterowanie wyciszeniem przyciskiem pojemnościowym. Zapewni to nie tylko czułość na nacisk, ale może również pozwolić na zaprogramowanie dodatkowych poleceń do kierunkowego przewijania przycisku.

Być może nie będzie to jedyny nowy przycisk dodany do iPhone’a 16. Wczesne doniesienia na temat przycisku akcji podkreśliły także możliwości przycisku Przechwytuj. Będzie to fizyczny, dwustopniowy przycisk, który działa jak tradycyjny spust migawki aparatu – naciśnięcie do połowy blokuje ostrość i pełne naciśnięcie powoduje wykonanie zdjęcia. W przeciwieństwie do iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max, przycisk przechwytywania ma zadebiutować w pełnej gamie, chociaż Apple wciąż ma czas, aby zmienić ostateczny wygląd któregokolwiek z iPhone’ów z 2024 roku.

Jest pewna doza ironii w Apple – skupiającym się na kliencie – ograniczającym się do standardowych modeli iPhone’a. Od czasu wprowadzenia poziomu iPhone’a Pro nieustannie panuje presja, aby te telefony wyróżniały się przy jednoczesnym zachowaniu esencji Apple. W ciągu ostatnich kilku wersji można było zauważyć, że zwykły iPhone otrzymywał znacznie mniej aktualizacji i ulepszeń oraz mniej skupiał się na słowach kluczowych i umieszczał je w mniejszym stopniu.

W miarę jak iPhone Pro pędzi do przodu, Apple ociąga się, aby subtelnie ograniczyć iPhone’a. Proces ten będzie kontynuowany w przypadku iPhone’a 16 i iPhone’a 16 Pro.

Na początek ekran. Apple ma używać odświeżania 60 Hz Na następnego iPhone’a. Podobne modele Samsunga Galaxy 23 i Google Pixel 8 osiągają częstotliwość odświeżania 120 Hz. Szybsze częstotliwości odświeżania zapewniają płynniejsze przewijanie, lepszą grafikę w grach i lepszą czytelność. Analityk ds. wyświetlaczy, Ross Young, nie spodziewa się, że aktualizacja pojawi się szybciej na standardowych ekranach iPhone’ów dopiero pod koniec 2017 roku.

Następnie masz opcję procesora w iPhone’ach. Apple od wielu lat projektuje własny krzem. Chociaż kiedyś uważano za zaletę, że każdy iPhone – nawet iPhone SE – działa na tym samym systemie na chipie, ten moment już minął. Minimalizowanie wzrostu wydajności w niższych modelach iPhone’a to nowa norma.

Istnieje podział na A16 w iPhonie 15 i A17 Pro w iPhonie 15 Pro. Co stanie się z telefonami w 2024 roku?

Możliwe, że Apple weźmie chipset A17 Pro i nawet nie wróci za rok do iPhone’a 16. Może podać przybrane nazwisko A17, chipset z niższej półki oznacza brak pseudonimu Pro. Byłoby to ulepszenie modelu A16 (i mogłoby być z łatwością sprzedawane jako takie), ale wraz z wejściem A18 Pro do nowszych modeli iPhone’a Pro po raz kolejny zwiększyłeś różnicę w wydajności między dwiema połowami portfolio Apple.

Wreszcie masz aparat. Fotografia stała się de facto polem bitwy pomiędzy producentami, którzy chcą udowodnić, że mają najlepszy sprzęt i oprogramowanie.

Weźmy jeden przykład specyfikacji ciągnięcia; Raporty dotyczące łańcucha dostaw podkreślają, że iPhone 16 Pro i 16 Pro Max zmieniły zoom optyczny na 5-krotny teleobiektyw z obiektywami z poczwórnymi pryzmatami. Nic nie wskazuje na to, że pojawi się to w iPhone’ie 16. Jeśli chcesz mieć najlepszy aparat, potrzebujesz najlepszego iPhone’a. Wybory Apple pokazują, że iPhone 16 nie będzie najlepszym iPhonem.

Waniliowe iPhone’y, podobnie jak obecny iPhone 15 i nadchodzący iPhone 16, są oferowane w wyższej cenie (iPhone 15 ze 128 GB pamięci kosztuje 799 dolarów). Patrząc na inne telefony w przedziale cenowym 799 dolarów, widać odświeżanie 120 Hz na wyświetlaczach, zoom optyczny, mocniejsze obiektywy aparatu i używane chipsety z najwyższej półki. Jeśli konkurencja może osiągnąć te specyfikacje, rozczarowujące jest to, że Apple nie może zrobić tego samego.

Oznacza to, że te standardowe iPhone’y nie tylko oferują doskonałe wrażenia z iPhone’a Pro, ale przy częstym zakupie słabszych komponentów, zestawienie materiałów zostanie zmniejszone. Apple zadbał także o segmentację rynku, a ci, którzy unikają wysokiej ceny modeli iPhone’a Pro, mogą pocieszyć się relatywnie niską ceną waniliowego iPhone’a.

Delikatne pytanie brzmi teraz, co stanie się z waniliowym iPhonem, gdy Apple zaktualizuje iPhone’a SE na początku 2024 roku. To dość dziwna specyfikacja.

Teraz przeczytaj najnowsze nagłówki dotyczące iPhone’a, Maca i App Store w cotygodniowym podsumowaniu wiadomości Apple Loop magazynu Forbes…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Norman Reedus od niechcenia ujawnia istnienie Death Stranding 2