22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

MacKenzie Scott przekazała w tym roku 2 miliardy dolarów na cele charytatywne – czyli łącznie 16,5 miliarda dolarów, odkąd rozpoczęła misję rozdawania wszystkiego „do opróżnienia skarbca”.

MacKenzie Scott przekazała w tym roku 2 miliardy dolarów na cele charytatywne – czyli łącznie 16,5 miliarda dolarów, odkąd rozpoczęła misję rozdawania wszystkiego „do opróżnienia skarbca”.

Mackenziego Scotta

Miliarder-filantrop Mackenzie Scott. Ivan Agostini/Invision/AP, plik

W zeszłym roku MacKenzie Scott przekazała organizacjom charytatywnym 2,15 miliarda dolarów, a prezenty trafiły do ​​organizacji non-profit, od Stowarzyszenia Dziennikarzy Azjatycko-Amerykańskich po dostawców pigułek aborcyjnych.

Jak wynika z ogłoszenia opublikowanego w tym tygodniu na jego stronie internetowej, od grudnia ubiegłego roku przekazał darowizny na rzecz 360 organizacji, w tym kilku klinik pomocy prawnej i organizacji non-profit zajmujących się zdrowiem lokalnym. Daj zwrot. Nie ujawniono, jaką kwotę otrzymała każda organizacja charytatywna.

W przeciwieństwie do wielu filantropów 53-letni Scott nie przekazuje pieniędzy za pośrednictwem fundacji, która zgodnie z przepisami Urzędu Skarbowego byłaby zobowiązana do ujawnienia większej ilości informacji.

Od czasu rozwodu w 2019 r. z założycielem Amazona, Jeffem Bezosem – obecnie trzecią najbogatszą osobą na świecie z majątkiem wartym 168,7 miliarda dolarów – Scott przekazała ponad 16,5 miliarda dolarów ponad 1900 organizacjom non-profit. Według Bloomberg Billionaires Index jej majątek wynosi 33,7 miliarda dolarów.

W 2019 roku Scott podpisał zobowiązanie Giving Pledge – niewiążącą obietnicę składaną przez miliarderów, że rozdadzą większość swojego majątku.

„Oprócz majątku, który rozwinęło we mnie życie, mam do podziału nieproporcjonalnie dużą ilość pieniędzy” – napisała w wiadomości na stronie internetowej Giving Pledge. „Moje podejście do filantropii pozostanie przemyślane. Będzie to wymagało czasu, wysiłku i troski. Ale nie będę czekać. Będę to kontynuować, dopóki skarbiec nie będzie pusty. „

Bezos (59 l.) nie podpisał jeszcze przysięgi Powiedział, że w zeszłym roku Przez całe życie rozdawał większość swego majątku.

READ  Peleton pali pieniądze i pożycza pieniądze z Wall Street, aby utrzymać się na powierzchni