12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rentowność obligacji rośnie, gdy kluczowe zakłady Fed wydają się „przereklamowane”: podsumowanie rynków

Rentowność obligacji rośnie, gdy kluczowe zakłady Fed wydają się „przereklamowane”: podsumowanie rynków

(Bloomberg) – Rentowności obligacji skarbowych wzrosły, ponieważ dobre odczyty zarówno z rynku pracy, jak i nastrojów konsumentów podsyciły spekulacje, że przewidywania dotyczące obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w przyszłym roku mogły być przesadzone.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Na Wall Street dominuje pogląd, że chociaż siła gospodarcza sprawia, że ​​inwestorzy mniej obawiają się recesji – przynajmniej na razie – oznacza to również, że Fed być może będzie musiał utrzymać stopy procentowe na wyższym poziomie przez dłuższy czas. Jest to rozczarowanie dla traderów, którzy kiedyś obstawiali, że bank centralny będzie w stanie dokonać zmiany kursu już w marcu. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji w przypadku swapów wynosi obecnie 40% w porównaniu z ponad 50% przed raportem.

Po serii danych potwierdzających spowolnienie na rynku pracy, piątkowy odczyt pokazał nieoczekiwane odbicie w zatrudnieniu. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło w zeszłym miesiącu o 199 tys., stopa bezrobocia spadła do 3,7%, a miesięczny wzrost płac przekroczył szacunki. Oddzielny raport pokazał, że na początku grudnia nastroje konsumentów w USA gwałtownie wzrosły – przekraczając wszelkie oczekiwania – w miarę jak gospodarstwa domowe obniżyły oczekiwania inflacyjne na przyszły rok najbardziej od 22 lat.

„Gospodarka amerykańska w dalszym ciągu radzi sobie dobrze” – powiedział John Lieber z Titan Asset Management. „Duży spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, jaki zaobserwowaliśmy w zeszłym miesiącu, który już wydawał się nieco przesadzony, ma tendencję w przeciwnym kierunku wraz ze wzrostem rentowności obligacji. Ponieważ rynki wyceniają obniżki stóp procentowych w przyszłym roku, wyższe stopy na dłużej znów wracają do mody .” Inny.

Rentowność dwuletnich obligacji amerykańskich wzrosła o 12 punktów bazowych do 4,71%. Dolar wzrósł. Indeks S&P 500 podlegał wahaniom po postępie napędzanym technologią, jaki miał miejsce w poprzedniej sesji.

READ  Stewardessy linii Alaska Airlines zgadzają się na strajk po raz pierwszy od 3 dekad

Słabe dane o inflacji i zatrudnieniu w zeszłym miesiącu przekonały inwestorów, że Fed skończył z podnoszeniem stóp procentowych i wywołały obstawianie obniżek o co najmniej 125 punktów bazowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Przedstawiciele Fed obserwują narzuconą sobie ciszę przed posiedzeniem politycznym zaplanowanym na przyszły tydzień, które zbiega się również z nowymi danymi o inflacji.

„Fed był zaniepokojony publikacją lepszych niż oczekiwano danych” – powiedział Quincy Crosby z LPL Financial. „Dopóki inflacja będzie nadal spadać, Fed prawdopodobnie pozostanie w trybie oczekiwania. Jeśli jednak dzisiejszy raport będzie zwiastunem kontynuacji wydatków konsumenckich, być może Fed będzie musiał wydać ostrzejszy komunikat i zakomunikować, że nadal nie może ogłosić zwycięstwa w ich kampanię mającą na celu stłumienie inflacji.

Zdaniem Briana Rose’a z UBS, biorąc pod uwagę, że rynek już wycenia wiele obniżek stóp procentowych w 2024 r., Fed prawdopodobnie uniknie wrażenia „nadmiernie gołębiego”.

„Ludzie, którzy twierdzą, że panuje recesja, powinni sprawdzić swój mózg” – powiedział Neil Dutta z Renaissance Macro Research.

Zauważył także, że rynek pracy nie jest obecnie głównym motorem polityki pieniężnej.

„Istnieje asymetria w funkcji reakcji na politykę Fed: większe zatrudnienie nie odsunie ich od obniżek w takim stopniu, jak słabsza inflacja popchnie ich do tego” – dodał Dutta. „Silna gospodarka ogranicza liczbę cięć, jakie otrzymamy, ale nie zatrzyma cięć całkowicie. Na tym właśnie polega reset polityki. „

Według Michaela Hartnetta z Bank of America rynki akcji ucierpią w pierwszym kwartale 2024 r., ponieważ wzrost cen obligacji może sygnalizować spowolnienie wzrostu gospodarczego. Strateg stwierdził, że spadek przychodów był jednym z głównych katalizatorów wzrostów akcji w bieżącym kwartale. Dalszy spadek w kierunku 3% oznaczałby jednak „twarde lądowanie” gospodarki.

Hartnett napisał, że narracja o „niskich zyskach = wysokich zapasach” zamieni się w „niskie zyski = niskie zapasy”.

READ  Wyprzedaż z okazji Dnia Prezydenta firmy Dell wkrótce się kończy: zabójcze ceny komputerów i laptopów Alienware

Akcje są gotowe na dalsze wzrosty w 2024 r. wraz ze spadkiem tendencji inflacyjnych, gospodarką pozostanie odporną i odbiciem zysków, co podniesie koszt alternatywny dla inwestorów wciąż siedzących na uboczu i kurczowo trzymających się gotówki. Tak twierdzi David Bailen, dyrektor ds. inwestycji i dyrektor ds. inwestycji w Citi Global Wealth.

„Nie jestem pewien, na co czekają inwestorzy” – powiedział. „Gospodarka amerykańska pozostanie silna i ostatecznie stopy procentowe na rynku pieniężnym spadną, więc dlaczego ludzie nie mieliby kupować portfeli podstawowych 60/40?”

Najważniejsze cechy firmy:

 • Honeywell International Inc. zgodziła się. W związku z przejęciem działalności związanej z bezpieczeństwem firmy Carrier Global Corp. Przy wartości przedsiębiorstwa wynoszącej około 5 miliardów dolarów jest to największa transakcja od 2015 roku dla producenta silników odrzutowych i detektorów gazu.

 • Oczekuje, że Broadcom Inc., dostawca chipów dla Apple Inc Inne duże firmy technologiczne mają nadzieję, że szybki rozwój obliczeń opartych na sztucznej inteligencji pomoże zrównoważyć najgorsze spowolnienie od 2020 roku.

 • Prognozy dotyczące przychodów Lululemon Athletica Inc. zostały opóźnione. Czwarty kwartał nie przyniósł szacunków z Wall Street, co jest rzadkim błędem w przypadku sprzedawcy detalicznego, którego wyniki zwykle przekraczają oczekiwania inwestorów.

 • Partnerstwo pomiędzy Microsoft Corp i OpenAI Inc, w którym niedawno doszło do upadku administracyjnego, staje w obliczu wzmożonej kontroli po tym, jak brytyjski organ antymonopolowy oświadczył, że rozważa, czy należy wezwać spółkę do pełnego dochodzenia.

 • Gigant handlu towarami Trafigura Group wypłacił swoim akcjonariuszom-pracownikom 5,9 miliarda dolarów rocznej dywidendy, co stanowi ponad trzykrotność w stosunku do roku poprzedniego, po odnotowaniu kolejnego rekordowego zysku w ciągu 12 miesięcy poprzedzających wrzesień.

 • Anglo American Plc ujawniła plany znacznego zmniejszenia ilości wydobywanych surowców w celu obniżenia kosztów w związku z problemami logistycznymi i operacyjnymi w swojej działalności.

READ  Starbucks mianuje Laxmana Narasimhana swoim nowym dyrektorem generalnym

Kilka kluczowych ruchów na rynkach:

Sklepy

 • Od godziny 11:15 czasu nowojorskiego indeks S&P 500 wzrósł o 0,1%.

 • Nasdaq 100 wzrósł o 0,2%.

 • Na indeksie Dow Jones Industrial Average nie zaszły żadne zmiany

 • Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,7%.

 • Światowy indeks MSCI wzrósł o 0,1%

Waluty

 • Indeks Bloomberg Dollar Spot Index wzrósł o 0,2%.

 • Euro spadło o 0,3 procent do 1,0758 dolara

 • Funt brytyjski spadł o 0,5 procent do 1,2534 dolara

 • Jen japoński spadł o 0,3 procent do 144,55 jena za dolara

Waluty cyfrowe

 • Bitcoin wzrósł o 1,2% do 43 911,13 dolarów

 • Ethereum spadło o 0,6% do 2355,01 dolarów

Obligacje

 • Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 10 punktów bazowych do 4,24%.

 • Rentowność 10-letnich obligacji Niemiec wzrosła o osiem punktów bazowych do 2,27%.

 • Rentowność 10-letnich obligacji Wielkiej Brytanii wzrosła o pięć punktów bazowych do 4,01%.

Dobra

 • Ropa West Texas Intermediate wzrosła o 2,7% do 71,24 dolarów za baryłkę

 • Złoto w transakcjach kasowych spadło o 1,2 procent do 2003,84 dolarów za uncję

Ta historia powstała przy wsparciu Bloomberg Automation.

– Z pomocą Sagariki Jaisinghani i Michaela McKenziego.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2023 Bloomberg L.P