17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Liderzy skupiają się na liście, a nie na pogoni za Lamarem Jacksonem

Liderzy skupiają się na liście, a nie na pogoni za Lamarem Jacksonem

Jana KimaPisarz personelu ESPN5 minut na przeczytanie

Ron Rivera wyraża swoje poparcie dla Sama Howella wśród plotek o Lamarze Jacksonie

Po ogłoszeniu wymiany Lamara Jacksona, Ron Rivera wyraża swoje poparcie dla Sama Howella jako rozgrywającego.

Feniks – Trener Washington Chiefs, Ron Rivera, powiedział, że nigdy nie rozważali ścigania Lamara Jacksona, ale pomimo rzekomego podekscytowania Samem Howellem, nie wykluczył powołania rozgrywającego w pierwszej rundzie.

Rivera i Chiefs utrzymują, że nigdy nie brali udziału w loterii Jacksona, rok po ściganiu rozgrywających i wymianie za Carsona Wentza.

Jednak ze względów finansowych dotyczących Ravens QB i tego, co kapitanowie myśleli o Howell, zdecydowali się obrać inną trasę, która nie była odpowiednia.

Rivera wielokrotnie powtarzał, że Howell rozpocznie wiosenne treningi jako rozgrywający nr 1. Powiedział jednak również, że Howell, który rozpoczął jeden mecz i wypróbował 19 podań jako starter w zeszłym sezonie, wciąż musi dostać pierwszą pracę.

Będzie rywalizował z Jacobym Brissettem, Podpisano podczas wolnej agencjina to stanowisko.

„Jeśli Jacoby wygra, zagram jako Jacoby” – powiedział we wtorek Rivera.

Rivera powiedział również, że nie wykluczyli trzeciego kandydata: rozgrywającego, który został wybrany w pierwszej rundzie. „Idziemy naprzód z Samem i Jacobym” – powiedział w poniedziałek dyrektor generalny Chiefs, Martin Mayhew. Później powiedział: „Czujemy się dobrze będąc w środku”.

Jednak franczyza miała innego rozgrywającego rozpoczynającego dzień otwarcia w każdym z ostatnich sześciu sezonów. Rivera rozpoczął osiem różnych rozgrywających w swoich pierwszych trzech sezonach.

Dlatego przynajmniej rozważą wzięcie rozgrywającego z 16. wyborem, choć nie jest pewne, czy któryś z najlepszych rozgrywających będzie nadal dostępny.

„Musimy spojrzeć na każdą drogę, każdą okazję” – powiedział Rivera. „Chcemy wybrać naszego najlepszego gracza, najlepszego dostępnego gracza. Jest to dwojakie, ponieważ najlepszy gracz może być na innej pozycji, ale najlepszy gracz może być na tej pozycji. Zobaczymy”.

Chociaż Waszyngton pozostawiłby tę opcję otwartą, nie przyjąłby Jacksona. Baltimore umieścił niewyłączną franczyzę na Jacksonie, pozwalając innym drużynom negocjować z nim – ale Ravens byliby w stanie dopasować każdą ofertę lub otrzymać w zamian dwa typy w pierwszej rundzie.

„Nigdy tego nie robimy”, powiedział Rivera, gdy zapytano ich, czy patrzą na Jacksona. „Nie czuliśmy, że pasuje do tego, co chcieliśmy zrobić. Wiem, że jest niesamowitym talentem. Wiem, że jest zawodnikiem, który może wpłynąć na twoją drużynę. Nie tylko myślałem… to był kierunek dla nas jako zespołu ”.

Waszyngton wszedł poza sezonem z około 13 milionami dolarów w pokoju z limitem wynagrodzeń. Ale Chiefs chcieli również podpisać kontrakt z defensywą Darona Payne’a na przedłużenie i osiągnął ten cel, zanim zaczęła się wolna agencja. Payne zgodził się na czteroletnią umowę z gwarancją 59 milionów dolarów i wartością do 90 milionów dolarów.

Podpisali z syndykiem Terry’m McLaurinem trzyletni kontrakt z gwarancją 53 milionów dolarów i wartością 68,4 miliona dolarów. W pewnym momencie tego sezonu spróbują także rozciągnąć graczy, takich jak defensywny Montez Sweet i bezpieczny Camryn Curl. Decyzje te mogą również zależeć od tego, czego chce lub na co pozwala nowy właściciel.

Ale, powiedział Rivera, gdyby zmienili swoje plany wiedząc, że Jackson będzie dostępny, ich skład wyglądałby inaczej.

„Teraz chcesz zrobić coś innego, co może wpłynąć na dynamicznych rozgrywających, ten front, który próbujesz zbudować” – powiedział Rivera. „Budujemy skład po raz pierwszy i czujemy się dobrze, mogąc robić rzeczy, które robimy teraz”.

Jeśli nowa grupa właścicielska chce, aby zbadał inne opcje rozgrywającego, Rivera powiedział: „Zdecydowanie będziemy musieli. Ale z drugiej strony, zrobimy te rzeczy, kiedy do nas przyjdą”.

Rivera powiedział, że posiadanie debiutanta kontraktowego rozgrywającego, takiego jak Howell, umożliwiło im zbudowanie silniejszego składu.

„Kiedy sprowadzasz zawodnika z wysokim numerem, wpływa to na ciebie, a teraz z czego musisz zrezygnować? Kogo musisz puścić?” — powiedział Rivera. „To coś, czego nie chcieliśmy robić, pozwolić odejść niektórym graczom, których sprowadziliśmy z określonych powodów.

„Jesteśmy w pozycji, w której możemy pozyskać graczy ze względu na pozycję pomocnika. Mamy umiarkowane uderzenie z tej pozycji, co pozwala nam robić niektóre rzeczy, które zrobiliśmy”.

Brissett podpisał roczną umowę o wartości do 9 milionów dolarów. Mają też kontrakt rozgrywającego Jake’a Fromma na 940 000 $.

Howell ma kontrakt na kolejne trzy sezony, ale jeśli będzie grał tak, jak Waszyngton ma nadzieję, będą musieli zapłacić duże pieniądze, aby go zatrzymać.

„Ale możemy to zaplanować w tym momencie i stamtąd ruszyć do przodu” – powiedział Rivera. „Można to postrzegać jako kopanie puszki w dół drogi, ponieważ nie jesteśmy w takiej sytuacji, w której musimy decydować, kto odchodzi, a kto zostaje”.

Waszyngton powołał Howella w piątej rundzie zeszłej wiosny, ale źródło powiedziało przed draftem, że gdyby liderzy nie zostali wymienieni na korzyść Wentza, celowaliby w niego w drugiej lub trzeciej rundzie. Rivera powiedział, że widzieli w nim rozwój w trakcie sezonu, szczególnie w podejmowaniu decyzji.

„Uważamy, że Sam będzie dobrym piłkarzem” – powiedział Rivera. „Nie sądzę, żeby to był szalony strzał, jak ludzie myślą. Częściowo dlatego, że oglądasz faceta, który kocha [San Francisco’s Brock] Purdy ma wolne w zeszłym roku i chcesz pomyśleć: „Wow, mamy faceta o takich samych zdolnościach i umiejętnościach”.

READ  Bruce Arianes: „Prawdopodobnie nadal byłbym trenerem”, gdyby Tom Brady nie wrócił z emerytury