27 kwietnia, 2024

Rangersi dominują nad Blue Jackets, po czym następuje główny test przeciwko Devils

NHL

28 marca 2023 | 22:06

W swoim pierwszym meczu od czasu zdobycia miejsca w play-off Rangers zadbali o interes.

To pozostanie wyzwaniem dla pozostałych ośmiu meczów sezonu regularnego, ale ich zwycięstwo 6-2 nad Blue Jackets w Madison Square Garden we wtorek wieczorem – w którym sześciu Rangersów strzeliło różne bramki – było zachęcającym początkiem dla klubu. ostatnia partia.

Zwycięstwo postawi Rangersów przeciwko Devils w czwartek w Prudential Center, gdzie stawką będzie drugie miejsce w dywizji metropolitalnej i być może przewaga gospodarzy na lodzie w pierwszej rundzie playoffów.

W harmonogramie Rangersów pozostało niewiele znaczących meczów, ale muszą kontynuować swoją grę, przygotowując się do play-offów.

„To będzie mentalna część tego” – powiedział trener Rangers Gerard Gallant we wtorek o przygotowaniach do ostatnich zawodów sezonu zasadniczego.

„Musimy upewnić się, że jesteśmy gotowi do gry. Płacą nam za przyjazd tutaj i bycie gotowym do gry i wygrywania meczów hokejowych. Pozostało dziewięć meczów, nie możesz anulować żadnego meczu bez względu na to, z kim grasz. „

Władimir Tarasenko świętuje po strzeleniu gola w wygranym 6:2 meczu Rangersów z Blue Jackets.
Robert Sabo dla New York Post

Rangersi, którzy byli bez obrońcy Ryana Lindgrena po raz 14. w ostatnich 15 meczach, odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i siódme w ostatnich ośmiu meczach.

Kawałki wpadają na swoje miejsce. Przestępstwem jest zaniedbanie z życzliwością. Mocną stroną były trzecie tercje.

Bramkarz Igor Shesterkin zbliża się do swojej szczytowej formy, którą pokazał we wtorek 28 interwencjami.

Patrick Kane strzelił gola w pierwszej połowie, gdy Rangers wygrali.

Rangersi jechali z mocą i przez większość meczu dominowali na lodzie w strefie ofensywnej.

Z prowadzeniem 3:0 po pierwszej połowie, agresywność Rangersów w ataku zamieniła się w rzuty rożne w obronie. To pozwoliło Blue Jackets na rywalizację z dwoma bramkami na 7:31 na koniec pierwszej połowy.

Wynik był automatyczny dla Rangersów w ciągu pierwszych ośmiu minut meczu.

READ  Colin Morikawa, Jordan Spieth wśród Davis Love III, który zapełnił listę skumulowaną US Presidents Cup
Igor Shesterkin wykonał jedną ze swoich 28 obron podczas zwycięstwa Rangersów.

Filip Chytil strzelił pierwszego gola, odbijając się od zatłoczonej bramki Blue Jackets o 5:23 pierwszej tercji. Następnie Braden Schneider wysłał królewskie podanie do Władimira Tarasenko, który po niespełna półtorej minuty podwyższył na 2:0.

Po wybiciu piłki ze słupka po wspaniałym ruchu między nogami, Patrick Kane zażądał wygranej i zakończył krótkim bocznym strzałem w bramkarza Blue Jackets, Michaela Hutchinsona, w ósmej minucie.

Rangersi przyznali, że czasami są winni siedzenia z tyłu, a ich rozluźnienie w strefie obronnej znacznie osłabiło tym razem ich grę w przewadze.

Artemi Panarin świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu zwycięskiego gola dla Rangers.

Kirill Marchenko strzelił gola w grze przewagi, zanim Johnny Goudreau podkręcił górny róg bramkarza Rangersów, Igora Shesterkina, i zdobył 3: 2 na 28,1 sekundy przed końcem pierwszej klatki.

Słaby występ Artemiego Panarina i Rangersów był decydującym czynnikiem dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po bramce rosyjskiego skrzydłowego z prowadzeniem 17:36 drugiej tercji.

Celem jest pierwsza przewaga Rangersów w trzech meczach, podczas których osiągnęli wynik 0 na 9 z przewagą mężczyzn.

Później Panarin wyprzedził rozgrywającego, przyciągając graczy Blue Jackets, a następnie przegrywając z Miką Zibanejadem, który zdobył jednorazową bramkę z szerokim otwarciem i prowadził 5:2 na nieco ponad 5 minut przed końcem. Następnie Vincent Troshek wyrównał wynik, strzelając pustą bramkę.

Rangersi zrobili to, co powinni zrobić z drużyną zajmującą ostatnie miejsce w dywizji.

Zamknięcie tego sezonu regularnego będzie trudne, ale będzie wiele okazji do dalszej poprawy, gdy Rangers będą zbliżać się do swoich oczekiwań na ten rok.