Joel Embiid kontra Nuggets.  Powrót Jamesa Hardena

Joel Embiid kontra Nuggets. Powrót Jamesa Hardena

Adriana Wojnarowskiego i Ramony Shelburne4 minuty na przeczytanie

Embiid zostaje zmrożony łydką podczas strzelania do 76ers

Joel Embiid okłada łydkę lodem, podczas gdy 76ers planują dać mu odpocząć przed nadchodzącym meczem przeciwko Nuggets.

Przed długo wyczekiwanym spotkaniem dwóch głównych pretendentów do tytułu MVP było Philadelphia Seventy Sixers Wykluczają centrum Joela Embiida niezgodne z Denver Nuggetsy I Nikola Jokić źródła powiedziały ESPN w poniedziałek wieczorem.

Embiid cierpi na ból prawej łydki, jak podają źródła, a Sixers postanowili zastosować podejście zapobiegawcze, biorąc pod uwagę intensywność ostatniego harmonogramu zespołu.

Embiid próbował dać mu szansę w poniedziałek rano, ale Sixers postanowili dać mu spokój. Poniedziałkowy mecz w Denver jest trzecim meczem Sixers w ciągu czterech nocy. Embiid grał w obu meczach Sixers przeciwko Warriors i Suns odpowiednio w piątek i sobotę.

Jamesa Hardena, który opuścił trzy kolejne mecze z powodu zapalenia ścięgna Achillesa, wraca w poniedziałek wieczorem, podają źródła. Brał udział w porannej strzelaninie.

Embiid zdobył 46 punktów – w tym 13 z rzędu w czwartej kwarcie – i miał 9 zbiórek i 8 asyst w przegranej 120-112 z Golden State, po czym zakończył z 28 punktami i 10 zbiórkami w przegranej 125-105 z Phoenix.

Te mecze miały miejsce po tym, jak Embiid został znokautowany w drugiej połowie wielkiego zwycięstwa w Chicago w środę z naciskiem na prawą łydkę, mecz, do którego mógł wrócić, ale zespół postanowił być z nim ostrożny, biorąc pod uwagę, że nie był to mecz rywalizacji. .

Poniedziałkowy mecz był znaczącą datą w kalendarzu NBA ze względu na fakt, że Embiid i Jokic po raz kolejny wydają się być zamknięci w walce o tytuł NBA MVP w tym sezonie. Jokic i Embiid zajęli pierwsze i drugie miejsce, w tej kolejności, w każdym z ostatnich dwóch sezonów.Jokic prowadził w zeszłym miesiącu w ankiecie ESPN MVP, zdobywając 77 pierwszych głosów, podczas gdy Embiid zajął trzecie miejsce. dolarów Milwaukee gwiazda Giannis Antikonmo.

Wielu bukmacherów przypiąło Embiida jako drobnego faworyta w ostatnich tygodniach po tym, jak przeciągnął swoją dominującą grę po All-Star.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi dwoma zespołami, który odbył się 28 stycznia w Filadelfii, Embiid wykazał się dominującą postawą – 47 punktów, 18 zbiórek i 5 asyst – prowadząc Filadelfię do odrobienia 15-punktowej straty w wygranym meczu z Denver.

Embiid, najlepszy strzelec ligi z 33,3 punktami na mecz, zdobył 28 ze swoich punktów w drugiej połowie tych rozgrywek, a potem powiedział ESPN, że uważa, że ​​tegoroczna edycja 76ers była najlepszą drużyną, w której był częścią. Kariera w NBA.

Od przerwy All-Star Embiid dominuje, zdobywając średnio 34,1 punktu na mecz przy 56,9% rzutów, do tego 10,3 zbiórek, 4,6 asyst i 2,4 bloków na mecz – wszystko to grając przeciwko najtrudniejszemu terminarzowi w NBA, według Statystyki i badania informacyjne ESPN.

Miał najwyższy wskaźnik wykorzystania w lidze (37,2%) od przerwy All-Star i zdobył 40,2% punktów Filadelfii, kiedy był na boisku w tym miesiącu – najwięcej ze wszystkich graczy w lidze.

33-letni Harden opuścił trzy ostatnie mecze z powodu bólu lewego ścięgna Achillesa po tym, jak tydzień temu przegrał u siebie z Chicago 2 na 14 w 47 minut. Był z 76ers przez całą ich trzymeczową podróż, powiedział trener 76ers Doc Rivers przed piątkowym meczem w San Francisco przeciwko drużynie. żołnierze złotego Stanu Że jest szansa, że ​​Harden wróci w sobotę przeciwko Phoenix i „większa” szansa, że ​​zagrałby w poniedziałek w Denver.

Harden był w pełni zaangażowany w poranną wycieczkę po Filadelfii, co stanowiło wyraźną zmianę w stosunku do ograniczonej pracy, którą był w stanie wykonać w piątek w Golden State, i zakończył swój czas na korcie wsadem po tym, jak podał sobie piłkę z tablicy.

W swoim pierwszym pełnym sezonie w 76ers Harden prowadzi w lidze ze średnią 10,8 asyst na mecz i średnią 21,4 punktu. Embiid i Harden są na dobrej drodze, aby zostać pierwszymi kolegami z drużyny, którzy poprowadzą ligę pod względem punktacji i asyst w tym samym sezonie od czasów Johnny’ego Moore’a i W.J. Jerzego Gervina zrobił to dla San Antonio Spurs w 1982 roku

Przyczynił się do tego Tim Bontemps z ESPN.

READ  Novak Djokovic pokonuje Carlosa Alcaraza i wygrywa decydujący finał ATP Finals z Sinnerem | Finały ATP