6 maja, 2024

Lakers zdobyli 87 punktów w niesamowitej pierwszej połowie i odnieśli miażdżące zwycięstwo nad Pelicans 139-122.

Los Angeles (AFP) – D'Angelo Russell zdobył w piątkowy wieczór 30 punktów, a Austin Reeves dodał 27, a Los Angeles Lakers odnieśli w pierwszej połowie oszałamiające 87-punktowe zwycięstwo 139-122 nad New Orleans Pelicans.

LeBron James zdobył 21 punktów i zanotował 14 asyst, a Rui Hachimura zdobył 16 ze swoich 21 punktów w pierwszej połowie, a Lakers zaprezentowali się znakomicie w ofensywie i odnieśli czwarte zwycięstwo w pięciu meczach. Anthony Davis dodał 20 punktów, a Los Angeles zdominowało drugą część seta z rzędu, wyprzedzając w drugiej kwarcie różnicą 51 punktów i utrzymując przewagę przez całą drugą połowę.

„To po prostu pokazuje, co możemy zrobić jako zespół w ofensywie” – powiedział Reeves. „Wystarczy grać we właściwy sposób. Kiedy to robimy, wszyscy czują się lepiej, wchodzą w lepszy rytm i w ten sposób się w nim oswajają”.

Russell był główną bohaterką swojego powrotu po jednym meczu nieobecności po kontuzji, trafiając sześć trójek i dodając pięć asyst, gdy Lakers przerwali serię czterech zwycięstw z rzędu w Nowym Orleanie.

Lakers prowadzili do przerwy 87-74, po wyrównaniu rekordu 51 punktów w drugiej kwarcie, rozbijając obronę Nowego Orleanu w najbardziej płodnej połowie sezonu i drugiej pod względem liczby bramek pierwszej połowie w historii klubu. Russell prowadził z 21 punktami, wszystkich pięciu starterów zdobyło co najmniej 12 punktów, a Los Angeles trafiło 11 rzutów za trzy punkty, co łącznie dało 67,4%.

„D-Lo naprawdę się udało” – powiedział Davis. „Roy potrafił grać. Za każdym razem, gdy możemy zatrzymać się w grze, przejść, grać szybko i dzielić się koszykówką, zaczyna pojawiać się atak i możemy zdobyć 51 punktów w kwarcie”.

Zion Williamson miał 30 punktów i dziewięć zbiórek, a Brandon Ingram dodał 22 punkty dla Pelicans, którzy rozdzielili dwa mecze w centrum Los Angeles, aby rozpocząć czteromeczową podróż wyjazdową.

READ  Brutalny koniec dnia otwarcia w Phillies – NBC Sports Philadelphia

„Nie mieliśmy dziś fizycznej obecności w defensywie” – powiedział trener Pelicans Willie Green. Myślę, że dobrze rozpoczęliśmy mecz, ale druga kwarta nam nie wyszła. 51 punktów to dużo do zdobycia przeciwko drużynie tej jakości. „Oddali kilka strzałów, a kilku innym pomogliśmy ze względu na brak kondycji z ich strony”.

Russell opuścił czwartkową porażkę z Denver z powodu bólu lewego kolana, ale powrócił z kolejnym imponującym wysiłkiem, zdobywając średnio 24,0 punktów na mecz w poprzednich 13 meczach. Poprawa wyników Russella w ostatnich tygodniach była głównym powodem decyzji Lakers o dotrzymaniu terminu wymiany walut, pomimo dziewiątej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej.

Lakers nie podjęli żadnych działań, mimo że przez cały sezon oscylowali wokół 0,500, ale nadal proszą o pomoc na rynku wykupów. Spencer Dinwiddie, który w tym tygodniu został sprzedany do Brooklynu i zwolniony przez Toronto, oglądał to spotkanie z trybun, siedząc obok dyrektora generalnego Lakers Roba Pelinki.

Dinwiddie, który był na czwartkowym meczu Dallas w Madison Square Garden, pochodzi z Los Angeles i mógłby zapewnić drużynie Lakers strzelanie z gry z dystansu i prowadzenie piłki, jeśli uda im się go pozyskać. W tym sezonie w 48 meczach dla Nets notował średnio 12,6 punktu i 6,0 asyst.

„To świetny rozgrywający i strzelec” – powiedział Davis. „Widzieliśmy, co zrobił z Brooklynem, co zrobił z Dallas, robiąc dla nich ważne mecze. To uznany zawodnik, weterynarz w tej lidze”.

Jonas Valanciunas zdobył 10 punktów i zebrał 10 zbiórek dla Pelicans po tym, jak opuścił drugą połowę środowego zwycięstwa nad Clippers z powodu kontuzji łydki.

Davis popełnił swój trzeci faul w pierwszej kwarcie, zmuszając Lakers do zmiany rotacji, podczas gdy Nowy Orlean zdobył 39 punktów na otwarcie, zdobywając 16 punktów od Ingrama i 14 od Williamsona.

Lakers odpowiedzieli 51 punktami w drugim secie, Russell 16 i Reeves 12.

READ  „Nieprzewidywalni” Lakers zbierają się od 19 punktów, aby pokonać Bucks w 2 dogrywkach

Obrońca Lakers Max Christie pauzował po kontuzji prawej kostki w czwartkowym meczu z Denver. Trener Darvin Hamm powiedział również, że Lakers mają nadzieję, że starter Cam Reddish wróci po przerwie w All-Star ze skręconą kostką.