28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wewnątrz uśpionego terminu wymiany handlowej Los Angeles Lakers i tego, co będzie dalej

Wewnątrz uśpionego terminu wymiany handlowej Los Angeles Lakers i tego, co będzie dalej

LOS ANGELES — Termin handlu NBA minął i minął, a Los Angeles Lakers nie wykonali żadnego ruchu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni wiceprezes Lakers ds. operacji koszykarskich i dyrektor generalny Rob Pelinka złożył szacunkowo setki ofert. Jednak po „przemyślanych i trudnych obliczeniach” Pelinka i reszta Lakersów zdecydowali, że utrzymanie się na tym samym poziomie ma większy sens niż marginalna poprawa w składzie 0,500.

„Moim zadaniem jest zawsze szukać sposobów na ulepszenie naszego składu” – powiedziała Pelinka przed czwartkową porażką Lakersów z Denver Nuggets 114:106. „Ale nie można kupić domu, który nie jest na sprzedaż… Nie było odpowiedniego posunięcia.

Lakers (27-26) przeskanowali ligę pod kątem ulepszeń, mimo że mieli ograniczone środki na ulepszenie swojego składu. Większość rozmów skupiła się na zespołach domagających się najlepszych atutów: wyboru w pierwszej rundzie draftu w 2029 r. – jedynego wyboru, jaki mogą zmienić do lata – oraz Austina Reavesa, według źródeł zespołu nieupoważnionych do wypowiadania się publicznie. Według tych źródeł Los Angeles ostrożnie podchodzi do opróżniania swojego skarbca aktywów, chcąc znaleźć posunięcie, które mogłoby wynieść je z drużyny grającej do prawdziwego pretendenta. Nie znaleziono takiej transakcji.

„Gdyby zastosowano odpowiedni ruch i odpowiednią cenę, pociągnęlibyśmy za spust” – powiedziała Pelinka. „Nie boimy się korzystać z przyszłych aktywów już teraz. Przyszłe aktywa należy po prostu wykorzystać już teraz we właściwy sposób i we właściwej transakcji.

Według źródeł zespołu Lakers w czwartek rano nie byli bliscy zawarcia żadnej transakcji. Najbliżej wymiany w historii była transakcja z Atlanta Hawks za Dejounte Murray. Sportowiec Kilka tygodni temu poinformował o ramach umowy: D'Angelo Russell, Jalen Hood-Schifino i wybór w pierwszej rundzie draftu w 2029 r. Transakcja ostatecznie się rozpadła, gdy Hawks wielokrotnie nalegali, aby Reeves był częścią umowy, według zespołu i źródła ligowe.

Według źródeł drużynowych i ligowych rywalizujące drużyny nie życzyły sobie Russella, Ruia Hachimury i Gabe'a Vincenta. Jakakolwiek umowa obejmująca tych graczy wymagałaby od Lakers dołączenia aktywów, w tym w większości przypadków wyboru w pierwszej rundzie.

Biorąc pod uwagę ograniczone zainteresowanie zawodnikami, których kontrakty pozostały kilka lat, Lakers rozważali jedną z opcji handlu Taurean Prince, który za wygasający kontrakt otrzymuje 4,5 miliona dolarów. Jednak według źródeł zespołu jednym z najgłośniejszych zwolenników zatrzymania Prince'a jest główny trener Darvin Hamm.

Lakers postanowili także nie wymieniać zawodnika za minimalną pensję, aby uniknąć podatku od luksusu – ich cena była tylko o 1,2 miliona dolarów wyższa – ponieważ nie chcieli oszczędzać pieniędzy kosztem siły składu.

READ  Giannis Antetokounmpo został wyrzucony w trzeciej kwarcie meczu z Pistons po wsadzie

Według źródeł drużyn, Lakers podczas rozmów z rywalizującymi ze sobą drużynami odczuli coś w rodzaju „podatku Lakers”, ponieważ Los Angeles uważało, że jest proszone o płacenie więcej za graczy odgrywających role w potencjalnych transakcjach niż inni zalotnicy. Lakers byli zaskoczeni niektórymi ostatecznymi cenami ustalonymi dla niektórych graczy. Wiele z głównych celów Lakers – Murray, Bruce Brown Jr. z Toronto, Dorian Finney-Smith z Brooklynu, Tyus Jones z Waszyngtonu oraz duet Alex Caruso i Andre Drummond z Chicago – nie ruszyło się w wyznaczonym terminie, co według Los Angeles wymknęło się spod kontroli .

„Próbowaliśmy wszystkiego, co mogliśmy, i znowu rynek jest rynkiem” – powiedziała Pelinka. „Było bardzo niewielu sprzedających. Nie sądzę, aby w ostatecznym terminie przesunięto wielu dużych graczy. Kupujących było wielu, a jak wszyscy wiedzą, gdy na rynku jest niewielu sprzedawców i duża liczba kupujących, ceny są Bardzo poważne.Czasami bierność jest lepsza niż nierozsądne działanie.

Innym czynnikiem, z którym Lakers muszą się teraz zmierzyć, jest konflikt z LeBronem Jamesem, którego tweet z emoji klepsydry w zeszłym tygodniu zwiększył presję na zespół i biuro, aby odwrócić sytuację poza sezonem. James (39 l.) ma opcję zawodnika o wartości 51,4 miliona dolarów na przyszły sezon, oddając w swoje ręce swoją przyszłość – i w dużej mierze przyszłość Lakersów.

Lakers nie odczuli wystarczającej presji ze strony działań Jamesa, niezależnie od tego, czy był to tweet, jego brak dalszych wyjaśnień, czy jego publiczny flirt z New York Knicks w zeszły weekend, aby zapewnić mu marginalny awans i go uspokoić.

„Ostatnia rozmowa, jaką z nim przeprowadziłem, dotyczyła tego, że skupiał się na zawodnikach w szatni i starał się uczynić z nich najlepszych zawodników i kolegów z drużyny, jakimi mogą być” – powiedziała Pelinka.

Lakers zwrócą teraz uwagę na rynek wykupów. Pelinka wskazała, że ​​będą „bardzo agresywni” w przypadku 15. wolnego miejsca w składzie i dodała, że ​​istnieje „naprawdę dobra grupa nazwisk” do podpisania. Ponieważ Lakers nie wydali na Vincenta całego swojego wyjątku dla średniej klasy, mogą zaoferować wolnym agentom proporcjonalnie kwotę około 1,5 miliona dolarów w porównaniu do większości innych drużyn, które mogą zbliżyć się do proporcjonalnej kwoty 1 miliona dolarów.

Los Angeles szuka „obrońcy trzymającego piłkę”, a jeśli nie, „najlepszego dostępnego zawodnika”.

„Oczywiście podpisaliśmy kontrakt z Gabe'em Vincentem i myśleliśmy, że jest w dobrej formie, ale nie było jego zdrowia” – powiedziała Pelinka. „Rozegrał pięć meczów. Myślę, że to byłoby w pewnym sensie na szczycie listy. … To prawdopodobnie obszar, którym staramy się zająć najbardziej, tylko dlatego, że teraz mamy D'Angelo Russella na pozycji rozgrywającego, ale w takim razie nie mamy w składzie rozgrywającego”.

READ  Pirates Drew Magee, lat 33, rozgrywa swój długo oczekiwany mecz MLB przeciwko Dodgersom

Według źródeł zespołu Lakers są zainteresowani sprowadzeniem Spencera Dinwiddiego i Kyle’a Lowry’ego jako opcji rezerwowych. Dinwiddie, który zostanie zwolniony przez Raptors po wymianie z Brooklynu, jest ulubieńcem Lakers. Tymczasem oczekuje się, że Lowry zostanie zwolniony przez Charlotte po tym, jak nie udało im się go wymienić po jego poprzedniej wymianie z Miami Heat. Oczekuje się, że Lakers będą rywalizować między innymi z Dallas o Dinwiddiego i Filadelfią o Lowry'ego.

Decyzja o pozostaniu była nieco zaskakująca, biorąc pod uwagę, że Lakers rozpoczęli sezon z aspiracjami do mistrzostwa, ale przez cały sezon w dużej mierze oscylowali wokół 0,500. Kontuzje i napięty harmonogram odegrały rolę na ich słabą formę, ale także konstrukcja składu. Lakers nie mają niezawodnego dwukierunkowego skrzydła ani w ogóle wielu dwukierunkowych zawodników. Ostatnio po cichu trafiają większy procent swoich strzałów, ale nie mają tego typu strzelców, którzy graliby częściej, niż najlepsi w ataku. Hamm był zmuszony przełączać się między formacjami ofensywnymi i defensywnymi i do niedawna miał trudności ze znalezieniem odpowiedniej równowagi.

Los Angeles niekoniecznie potrzebowało remontu, jak miało to miejsce w zeszłym sezonie, ale mogło zyskać na dodaniu zawodnika, który spełnia jedną z wielu jego potrzeb (intensywne rzuty za trzy punkty, obrona obwodowa/skrzydłowa, obrona wewnętrzna inna niż Davis). . Dinwiddie nie porusza żadnego z tych problemów. Lowry może również pomóc w strzelaniu i obronie, ale ma prawie 38 lat i ma za sobą kilka sezonów pełnych kontuzji.

Być może nie było posunięcia, które zmieniłoby Lakers w pretendenta, ale prawdopodobnie istniały posunięcia, które dałyby im większe szanse przynajmniej na uniknięcie mistrzostw w fazie play-in lub awans do play-offów. Obstawiają jednak, że Cam Reddish, Vincent i prawdopodobnie Jared Vanderbilt powrócą po kontuzji, aby wzmocnić rotację.

Następnie Vanderbilt powiedział: „„Jak dotąd udało mu się uniknąć planu operacji” kontuzjowanej prawej stopy, Pelinka wyjaśniła, że ​​operacja kończąca sezon jest nadal możliwa dla Vanderbilta.

„Dopóki kontuzja nie zostanie wyleczona i zawodnik powróci, zawsze jesteś w trakcie oceniania, co trzeba zrobić, aby zawodnik był zdrowy i wrócił na boisko” – powiedziała Pelinka. „Chciałbym tylko powiedzieć, że mamy nadzieję, że Jared wróci do zdrowia i na boisko bez operacji, ale nigdy nie wiadomo. Czas pokaże. Ale z pewnością taką mamy nadzieję”.

READ  W Detroit Lions WR Amon-Ra St. zrobiło się gorąco. Brown zakończył Pro Bowl 2024

Według źródeł drużynowych i ligowych istnieje wewnętrzny pesymizm co do potencjalnego powrotu Vanderbilta. Zanim ogłoszono, że za trzy do czterech tygodni ma zostać poddany ponownej ocenie, źródła zespołu uważały, że zmierza ku końcowi sezonu.

Idąc dalej, Lakers planują wykorzystać trzy typy, które będą dostępne tego lata – 2031, 2029 oraz 2024 lub 2025, w zależności od tego, który typ New Orleans Pelicans zdecydują się nabyć w ramach powrotu po wymianie Anthony’ego Davisa w 2019 r. – ścigać gwiazdę poprzez handel. Według źródeł drużynowych i ligowych trzy potencjalne cele to Donovan Mitchell, Trae Young i Kyrie Irving. Sportowiec Wcześniej informowaliśmy o zainteresowaniu franczyzy Youngiem i Irvingiem.

To nie pierwszy raz, kiedy Lakers skupiają się na nieuchwytnej trzeciej gwieździe ery Jamesa Davisa.

Lakers poszukiwali Kawhiego Leonarda w 2019 r., próbując pozyskać go obok Jamesa i Anthony’ego Davisa, zanim podpisał kontrakt z Los Angeles Clippers. W 2021 roku wymienili się za Russella Westbrooka po zapytaniu odpowiednio o Damiana Lillarda, Bradleya Beala i DeMara DeRozana. Po tym, jak wymiana Westbrooka stała się jedną z najgorszych we współczesnej historii NBA, Lakers skupili się na ściganiu Kyriego Irvinga latem 2022 r., a następnie ponownie w ostatecznym terminie wymiany w 2023 r., ale nie udało im się to, ponieważ Brooklyn Nets zatrzymali go latem przed w końcu go wymienię. Do Dallas przed ostatecznym terminem zeszłego sezonu.

To lato może być inne, zwłaszcza jeśli Lakers będą chcieli dać Reevesowi trzy typy w pierwszej rundzie draftu. To przynajmniej wciągnie ich w rozmowę na temat dowolnej dostępnej potencjalnej gwiazdy. Ale ten plan wymaga również, aby James pozostał w Los Angeles, a on i Davis pozostali tak zdrowi i produktywni, jak w tym sezonie.

Potencjalna zapłata jest ogromna, ale nie jest pozbawiona znacznego ryzyka.

„W pierwszej rundzie mieliśmy jeden kilof i był to jedyny rodzaj haczyka, na który mogliśmy łowić ryby” – powiedziała Pelinka. „A tego lata, w czerwcu, w czasie draftu, będziemy mieli trzy typy w pierwszej rundzie, aby szukać transakcji, co moim zdaniem naprawdę otworzy możliwość uzyskania coraz większego zamachu. A nie chcieliśmy tego wystrzel teraz mały strzał, który doprowadziłby jedynie do bardzo marginalnej poprawy kosztem wykonania znacznie większego i bardziej wpływowego posunięcia w czerwcu i lipcu.

(Zdjęcie: Gary A. Vasquez/USA Today)