21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hall of Famer i dwukrotny zwycięzca Young Cycle Gaylord Perry zmarł w wieku 84 lat

Hall of Famer i dwukrotny zwycięzca Young Cycle Gaylord Perry zmarł w wieku 84 latCNN

Dwukrotny zdobywca Cy Young Award, Gaylord Perry, zmarł w wieku 84 lat.

Koroner hrabstwa Cherokee, Dennis G. Fowler, potwierdził śmierć Perry’ego z przyczyn naturalnych około 5 rano w czwartek w jego domu w Gaffney w Karolinie Południowej.

„Gaylord Perry był konsekwentnym koniem pociągowym i niezapomnianą postacią w swojej karierze w Hall of Fame, co zostało podkreślone przez jego 314 zwycięstw i 3534 strikeoutów w ciągu 22 lat” – powiedział komisarz Major League Baseball Robert Manfred w czwartkowym oświadczeniu.

Zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej utytułowanych Gigantów z San Francisco w historii, a podczas swoich występów w Cleveland i San Diego został pierwszym miotaczem, który zdobył nagrodę Cy Young Award zarówno w Lidze Amerykańskiej, jak i Narodowej.

„Pięciokrotny zwycięzca w 20 meczach przedstawił go łącznie ośmiu różnym klubom i pozostał popularnym kolegą z drużyny i przyjacielem na całe życie. W imieniu Major League Baseball składam najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i fanom Gaylorda w naszej niesamowitej grze ”.

Pięciokrotny All-Star, Perry zdobył 314 zwycięstw w swojej 22-letniej karierze z ośmioma drużynami i zajmuje szóste miejsce w historii MLB z 5350 runami.

Berry zadebiutował w MLB w 1962 roku w San Francisco Giants, gdzie grał przez 10 sezonów. Słynny praworęczny rzucający spitballem został sprzedany Cleveland Indians, obecnie znanym jako Guardians, przed sezonem 1972.

Z Indianami Perry zdobył swoją pierwszą nagrodę Cy Young Award po tym, jak poprowadził Ligę Amerykańską w wygranych (24) i pełnych meczach (29).

Po wymianie do Texas Rangers w 1975 roku, gdzie grał przez trzy sezony, Berry został ponownie przekazany w 1978 roku do San Diego Padres.

Z Padres Perry wygrał swoją drugą karierę Cy Young, stając się pierwszym graczem w historii MLB, który zdobył nagrodę w obu ligach.

W 1991 Berry został wprowadzony do National Baseball Hall of Fame.

„Straciliśmy kolejnego członka rodziny Hall of Fame. Myśli i modlitwy do rodziny i przyjaciół Gaylorda Perry’ego RIP, mojego przyjaciela, którego będzie mi bardzo brakować” – napisał Wade Boggs Hall of Fame w oświadczeniu na Twitterze.

READ  Davant Adams: Derek Carr dał z siebie wszystko, dzięki niemu jestem jeźdźcem