30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Holenderski bramkarz Anders Nobert jest juniorskim zawodnikiem Pucharu Świata

Holenderski bramkarz Anders Nobert jest juniorskim zawodnikiem Pucharu Świata

Powiedział, że holenderskie drużyny zawsze wymagają od swoich bramkarzy, jak to jest w zwyczaju w kraju, umiejętności technicznych do angażowania się w grę formatywną, ale odbywa się to kosztem zaniedbania bardziej podstawowych umiejętności obrony strzałów i łapania dośrodkowań.

„Najlepszym bramkarzem w Eredivisie jest Lars Unnerstal” – powiedział Ludwijks w zeszłym sezonie. „Gigant, świetny sportowiec, świetny refleks. Ale był drugim wyborem w PSV, ponieważ nie potrafił dobrze grać w piłkę nożną.”

Tymczasem rzeczywistość finansowa holenderskiego futbolu zniechęca kluby do inwestowania dużej ilości czasu w bramkarzy. Wszystkie holenderskie kluby polegają na generowaniu dochodów z opłat transferowych – nawet Ajax, najbogatszy i najpotężniejszy zespół w Eredivisie, zarobił tyle samo pieniędzy na sprzedaży piłkarzy do Manchesteru United w ciągu kilku tygodni zeszłego lata, jak ze wszystkich innych źródeł przychód. Przez rok – a bramkarze dostają znacznie niższe opłaty niż np. ofensywni pomocnicy. Biznes bramkarza nie jest opłacalny.

Lodewix sugeruje, że rozwiązaniem jest przegląd sposobu, w jaki holenderskie kluby myślą o pozycji: spędzaj więcej czasu na dedykowanych sesjach treningowych, zamiast skupiać się na tym, jak bramkarze uczestniczą w ogólnej grze; Najlepsze drużyny wysyłają obiecujących kandydatów na wypożyczenia do mniejszych drużyn, gdzie mogą mieć więcej do roboty niż tylko bierne obserwowanie, jak „drużyny młodzieżowe odnoszą duże sukcesy”.

Do tego czasu pozycja holenderskiego bramkarza pozostanie niezwykle podatnym gruntem dla dobrych historii, takich jak Nobert: miejsce późnych mistrzów, krnąbrnych talentów i niedoszłych funkcjonariuszy organów ścigania.

Przynajmniej wydaje się całkiem odpowiedni do tak szybkiej aktualizacji. „To prawdziwy Fryz”, powiedział w zeszłym tygodniu obrońca Virgil van Dijk, odnosząc się do części Holandii, w której dorastał Nobert, miejsca słynącego ze stoicyzmu i szczerej mowy. (Nie jest jasne, czym różni się to od reszty kraju). „Jest trzeźwy, ale bardzo bezpośredni. Urodził się zgodnie z moim sercem. „

READ  Georgetown zwalnia trenera Patricka Ewinga po 6 sezonach: Co Hoyowie powinni teraz zrobić?

Van Gaal był również pod wrażeniem tego, jak niewzruszony był Nobert perspektywą debiutu swojego kraju w finałach mistrzostw świata. „Ma taką osobowość, że ten turniej nie będzie miał na niego większego wpływu” – powiedział. W końcu trudniej będzie być policjantem.