5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Świata na żywo: Serbia vs Szwajcaria i Brazylia vs Kamerun

Mistrzostwa Świata na żywo: Serbia vs Szwajcaria i Brazylia vs Kamerun

DOHA, Katar – W końcu to nie problem Brazylii, że Neymar opuścił drugi mecz reprezentacji swojego kraju na Mistrzostwach Świata. W końcu Brazylia wciąż ma wiele możliwości zdobywania punktów, prawdopodobnie więcej niż jakakolwiek inna drużyna w turnieju. Jednak zasady futbolu wymagają, aby piłka rzeczywiście wpadła do siatki, aw ciągu bolesnych i frustrujących 82 minut szereg talentów ofensywnych Brazylii nie osiągnął tego.

Richarlison posłał strzał obok bramki. Raven spojrzał w prawą stronę. Bramka Viniciusa Juniora wykluczona ze spalonego. Rodrygo przeszedł, podobnie jak Bruno Guimarães, Anthony i Gabriel Jesus. nic.

przypisywany mu…Thanasis Stavrakis/Associated Press

Tak więc, gdy cały naród systematycznie ograniczał dostawy gwoździ, Casemiro był solidnym pomocnikiem-weteranem, który podniósł się ze swojej pozycji głęboko w pomocy i sam wykonał swoją pracę. Gol, który strzelił, wolej z zewnętrznej strony stopy, był godny uwagi i był jedynym, którego Brazylia strzeliła w wygranym 1: 0 meczu ze Szwajcarią. Ale to wystarczyło, aby awansować do fazy pucharowej z meczem do stracenia, a dla kraju, którego priorytetem numer jeden jest zwycięstwo – bez względu na to, jak dobrze wykona swoją pracę – nikt w Brazylii nie narzekał na to, kto go zdobył.

„Oczywiście, że brakuje nam takiego gracza jak Neymar” – powiedział trener Brazylii Tite. „Drużyna dużo traci bez niego. Ale mamy też innych graczy, którzy mogą wykonać zadanie, jak widzieliśmy dzisiaj.”

Wynik powinien być dobry także dla Szwajcarii. Dusił i frustrował Brazylię przez całą noc, a oni wciąż mogli awansować do fazy pucharowej, wygrywając lub remisując z Serbią w ostatnim meczu fazy grupowej. Ale w poniedziałek nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę, być może miała szczęście, że była w bezbramkowym meczu tak blisko zakończenia.

READ  Drew Tim z Gonzaga udzielił wywiadu pełnego przekleństw po wygranej: „Dobra st”

Szwajcar stracił nawet jeden punkt, po zgrabnym finiszu Viniciusa Juniora za linią obrony Szwajcarii w 64. minucie.Ale Brazylia była na pozycji spalonej w przygotowaniach do bramki, więc VAR o tym wspomniał. Mecz pozostał bezbramkowy, ale nie z powodu braku prób.

Tite już wtedy aktywnie poszukiwała rozwiązań. Rodrigo właśnie zastąpił Freda, pomocnika, który zastąpił kontuzjowanego Neymara (kostka) w kadrze Brazylii, aw ciągu następnych 10 minut dołączyło trzech kolejnych napastników i szukało dalej.

„Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – musieliśmy uzbroić się w cierpliwość” – powiedział Casemiro. „Naszym celem numer jeden był progres i to osiągnęliśmy”.

Gol Casemiro, kiedy w końcu padł, był niezapomniany. Zerwał się z nóg tak szybko i tak dobrze ustawiony, że szwajcarski bramkarz mógł tylko patrzeć na jej podanie, tak jak mężczyzna podziwia pędzący pociąg z peronu. Ale wykonała pracę, która była czymś więcej niż napastnicy Brazylii mogli powiedzieć w poniedziałek.

Neymar, który opuścił poniedziałkowy mecz z powodu spuchniętej kostki w meczu otwarcia Brazylii, wkrótce wróci. Kiedy wróci, będzie miał szczęście strzelić gola tak dobrego, jak ten, który prawie nie padł w poniedziałek.