16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Król Fryderyk błyszczy wyruszając z trzydniową wizytą do Polski

Król Fryderyk błyszczy wyruszając z trzydniową wizytą do Polski

Król Danii Fryderyk X pojawił się w świetnym humorze – przybył dziś do Polski z pierwszą zagraniczną podróżą od czasu abdykacji Małgorzaty II na początku tego miesiąca.

Niedawno wstąpiony na tron ​​królewski (55 l.) był uśmiechnięty, gdy spotkał się dziś rano w Warszawie z polskim prezydentem Andrzejem Dudą.

Wydawało się, że oboje cieszą się swoim towarzystwem podczas oficjalnej ceremonii powitalnej w pałacu prezydenckim.

Frédéric był ciepło ubrany w zimowy płaszcz nałożony na lekką puchówkę i czarne skórzane rękawiczki.

Na zdjęciach z dnia miał na sobie czarny garnitur, niebieską koszulę i fioletowy krawat.

Król Danii Fryderyk X był w doskonałym humorze, przybywając do Polski z pierwszą podróżą zagraniczną od czasu abdykacji Małgorzaty II na początku tego miesiąca.

Będzie to pierwsza podróż zagraniczna monarchini od czasu abdykacji jej matki po 52 latach na tronie.

Celem trzydniowej wycieczki była efektywność energetyczna i rolnictwo przyjazne dla klimatu.

Frederik stanie także na czele Duńskiej Grupy Biznesowej, która obejmuje 38 uczestniczących firm w Polsce.

Po przyjęciu w pałacu on i minister spraw zagranicznych Danii Lars Løkke Rasmussen wzięli udział w rozmowach z prezydentem Dudą, po których odbył się oficjalny lunch.

Kolejnym punktem programu będzie uroczystość złożenia wieńców pod Grobem Nieznanego Żołnierza, wzniesionym po I wojnie światowej; wizyty w Sejmie (izbie niższej polskiego rządu) i Senacie; oraz dyskusję przy okrągłym stole na temat efektywności energetycznej.

Wieczór zakończy uroczysta kolacja w Arkadach Kubickiego w Pałacu Królewskim w Warszawie.

W zeszłym tygodniu Fryderyk odsłonił swój nowy podpis – i zawiera on ważny szczegół z królem Karolem.

Na oficjalnym koncie duńskiej rodziny królewskiej na Instagramie pojawiło się zdjęcie kartki z okazji 100. urodzin podpisanej przez nowego monarchę.

Niedawno wstąpiony na tron ​​królewski (55 l.) był uśmiechnięty, gdy spotkał się dziś rano w Warszawie z polskim prezydentem Andrzejem Dudą.
Na zdjęciach z dnia miał na sobie czarny garnitur i niebieską koszulę z fioletowym krawatem.
Film podróżniczy
Frederick promieniał, gdy spotkał polskiego prezydenta
Frederik stanie także na czele Duńskiej Grupy Biznesowej, która obejmuje 38 uczestniczących firm w Polsce.
Frederic miał na sobie płaszcz zimowy nałożony na lekką puchówkę i czarne skórzane rękawiczki
Rozmawiając podczas oficjalnej ceremonii powitalnej, która odbyła się w pałacu prezydenckim, wydawało się, że oboje dobrze się bawią.
Po przyjęciu w pałacu on i minister spraw zagranicznych Danii Lars Løkke Rasmussen wzięli udział w rozmowach z prezydentem Dudą.
Podczas oficjalnego powitania Prezydent Duda i król Fryderyk byli w świetnych humorach
Obydwoje rozmawiali podczas spaceru po Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Fryderyk pozostanie w Polsce do piątku

Pod postem zamieścili podpis: „W małym miasteczku w północnej Jutlandii 100-letni solenizant otrzymuje dziś po raz pierwszy pozdrowienia od Jego Królewskiej Mości Króla”.

Opisuje, jak Fryderyk postanowił kontynuować tradycję wysyłania kartek obywatelom obchodzącym ich 100, 105 i 110. urodziny.

READ  Polska podpisała umowę na zakup drugiej partii amerykańskich czołgów Abrams

Ponadto król powtórzył, że prześle najlepsze życzenia parom obchodzącym 60., 65., 70. i 75. rocznicę ślubu.

Oprócz tego duńska rodzina królewska opublikowała zdjęcie kartki urodzinowej – wydrukowanej na białym papierze i zawierającej ich szyfr.

Pod wydrukowanym listem gratulacyjnym król Fryderyk po raz pierwszy od chwili objęcia funkcji oficjalnego monarchy złożył swój nowy podpis.

Podobnie jak król Karol, monarcha podpisuje swoje imię literą „r” oznaczającą „rex”, co po łacinie oznacza króla.

Frederik będzie pogrążony w rozmowie z polskim prezydentem, gdy ten rozpocznie swoją podróż.
Duński monarcha, który będzie w Polsce przez trzy dni, pierwszego dnia swojej wizyty w Polsce pojawił się w znakomitych humorach.
Król uśmiechał się podczas rozmowy z Prezydentem. Oboje wezmą udział w imprezie dzisiejszego wieczoru

Chociaż nowy podpis królowej Marii nie został ujawniony, będzie ona używać litery „R” jak królowa Camilla.

We wrześniu 2023 r. król Karol i królowa Camilla podpisali kartki urodzinowe dla najstarszego mężczyzny i najstarszej kobiety w Anglii. John obchodził tego lata 111. urodziny, a Ethel skończyła 114 lat.

Po śmierci królowej we wrześniu 2022 r. Pałac Buckingham ujawnił nowy Szyfr Królewski, który zawiera inicjały imienia króla Karol i tytuł Rex oraz cyfrę rzymską III.

Na początku tego miesiąca duńska rodzina królewska podzieliła się intymnym i bardzo wymownym spojrzeniem zza kulis koronacji króla Fryderyka.

Królowa Małgorzata podpisała swoje historyczne dokumenty abdykacyjne wraz ze swoim synem i wnukiem, 18-letnim księciem Christianem, w pałacu Christiansborg w Kopenhadze.

Ostatnie słowa królowej przed opuszczeniem Rady Stanu brzmiały: „Boże, chroń króla”.

Następnie nowy król zwrócił się do zgromadzonych na balkonie przed pałacem królewskim osób.

Przejmujący materiał zza kulis opublikowany na Instagramie duńskiej rodziny królewskiej pokazuje moment, w którym Frederik nerwowo podchodzi do balkonu, aby po raz pierwszy od czasu objęcia władzy królewskiej wystąpić publicznie.

Ojciec czwórki dzieci – ubrany w mundur wojskowy – wziął głęboki oddech, obserwując, jak doradca wychodzi na balkon.

Wieczór zakończy uroczysta kolacja w Arkadach Kubickiego w Pałacu Królewskim w Warszawie. Frederick na zdjęciu podczas oficjalnej ceremonii powitalnej

Z wnętrza pałacu można było zobaczyć królową Marię, która na tę okazję założyła elegancką białą suknię projektu Sorena Le Schmidta, trzymającą się swojej córki, księżniczki Józefiny.

READ  🇵🇱 Polska: Wszystkie szczegóły dotyczące drugiej próby Luny

13-letnia dziewczynka miała na sobie czarny płaszcz ze złotymi guzikami, a włosy miała spięte do połowy, do połowy rozpuszczone, spięte kokardą.

Gdy książę Christian stał za matką i rodzeństwem, 16-letnia księżniczka Isabella – ubrana w czerwony płaszcz – z miłością objęła ramiona swojego młodszego brata, księcia Vincenta.

Następnie na nagraniu widać, jak królowa Maria wychodzi na balkon, aby dołączyć do męża i machać do tłumu królewskich fanów.

Para wyglądała na wzruszoną, gdy wymienili pełne miłości spojrzenia, zanim dołączyli do czwórki dzieci.

Z wnętrza pałacu młodszy brat króla Fryderyka, książę Joachim – którego czwórka dzieci zostaje pozbawiona tytułów królewskich w styczniu 2023 roku – w zamyśleniu przyglądał się widokowi roztaczającemu się z balkonu.

54-letni członek rodziny królewskiej wziął udział w ceremonii bez towarzystwa swojej żony księżnej Marii i dwójki dzieci, hrabiego Henrika (14 lat) i 11-letniej hrabiny Ateny z Montbessat.

Po tym, jak królowa Małgorzata pozbawiła wnuki tytułów królewskich, Joachim i jego druga żona przenieśli się wraz z dziećmi do Waszyngtonu, gdzie członek rodziny królewskiej pracuje jako radca obrony w ambasadzie Danii.