19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow rosną, skoki technologiczne po wyprzedaży Fed;  Apple, 5 Titans maskuje słabość rynku

Kontrakty terminowe Dow rosną, skoki technologiczne po wyprzedaży Fed; Apple, 5 Titans maskuje słabość rynku

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły wcześnie w czwartek, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 nieznacznie wzrosły, a kontrakty terminowe na Nasdaq skoczyły. Próba rajdu na giełdzie spotkała się w środę z przykrym negatywnym odwróceniem po posiedzeniu Fed i wypowiedzi sekretarz skarbu Janet Yellen. KB Home i Coinbase były głównymi ruchami z dnia na dzień.
XFed podniósł stopy procentowe o ćwierć punktu i wskazał tylko jedną podwyżkę w tym roku. Wkrótce potem prezes Fed Jerome Powell powiedział, że nadal jest zaangażowany w walkę z inflacją. Powiedział jednak również, że zaostrzenie warunków wynikających z problemów banków zmniejsza presję na politykę pieniężną.

Tymczasem sekretarz skarbu Yellen, zeznając przed komisją senacką, powiedziała, że ​​nie będzie „powszechnego ubezpieczenia” dla wszystkich depozytów, odrzucając raport, że organy regulacyjne rozważają takie posunięcie. We wtorek Yellen, poprzedniczka Powella na stanowisku przewodniczącej Fed, zasygnalizowała, że ​​organy regulacyjne są gotowe do szerszego pokrycia depozytów w mniejszych bankach, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Akcje banków znacznie ucierpiały Bancorp Pierwszej Republiki (FRC) I Backwest Bancorp (PACW).

Mówiąc szerzej, próba wejścia na rynek opierała się w dużej mierze na sześciu megakorporacjach: akcjach Apple, Microsoftu (MSFT), rodzic z Google Alfabet (Google), Tesli (TSLA), Metaplatformy (meta) I nvidia (NVDA). Wzrosła w siłę w ostatnich tygodniach, maskując swoją ogólną słabość w szerokości. jabłko (AAPL), akcje Google i Meta są teraz gotowe do działania, pomimo środowego odwrócenia. Microsoft znajduje się tuż poniżej punktu kupna podczas konfiguracji akcji Tesli. Nvidia została znacznie rozbudowana.

Akcje Nvidii i uruchomiona Meta Tablica liderów IBD. Akcje AAPL i Meta są dostępne na SwingTrader. Microsoft i Google należą do długoterminowych liderów IBD.

Ale nawet przy tych 6 masywnych szczytach nie był to jeszcze potwierdzony trend wzrostowy. Inwestorzy powinni uważać.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow nieznacznie wzrosły w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4 proc. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1 punkt bazowy do 3,49%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową spadły o 1% do około 70 USD za baryłkę.

Pamiętaj, że nocne akcje na kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

podnieść federalną stopę procentową

Zgodnie z oczekiwaniami Fed podniósł stopy procentowe o ćwierć punktu do przedziału 4,75%-5%. Z nowych projekcji kwartalnych wynika, że ​​decydenci oczekują, że główna stopa procentowa Fed zakończy się w 2023 roku na poziomie 5,1%, co oznaczałoby kolejną podwyżkę stóp.

READ  Uber pobiera opłatę paliwową

Ale nawet ta wysokość nie jest oczywista. „Pewne dodatkowe zaostrzenie polityki może być właściwe” – napisano w oświadczeniu Fed i jest ono mniej optymistyczne niż język poprzednich oświadczeń o „ciągłych podwyżkach stóp procentowych”. Przewodniczący Fed Powell powiedział, że ludzie powinni zwracać uwagę na „być może” i „niektóre”.

Perspektywy stóp procentowych Fed będą w dużej mierze zależeć od systemu bankowego. Przewodniczący Fed Powell powiedział, że depozyty bankowe są „bezpieczne” ze względu na Rezerwę Federalną, Federalną Korporację Ubezpieczeń i Departament Skarbu. Powiedział jednak, że jest za wcześnie, aby stwierdzić, jak polityka pieniężna zareaguje na naciski banków.

W oświadczeniu zauważono również, że problemy bankowe „prawdopodobnie doprowadzą do zaostrzenia warunków kredytowych”. Powell powiedział, że oznacza to, że polityka pieniężna ma niewiele do roboty.

Rynki widzą teraz tylko 44% szans na wzrost o ćwierć punktu w maju, w porównaniu z 60% we wtorek.

Inwestorzy nadal widzą obniżki stóp procentowych w okresie letnim, mimo że Powell wskazał, że jest to mało prawdopodobne.

Zarobki w domu KB

major KB (KBH) zgłoszone po zamknięciu. Akcje KBH wzrosły o 2,7% w przedłużonym obrocie po tym, jak zyski KB Home przebiły prognozy, a kierownictwo wydało bycze prognozy. Akcje wzrosły o 0,4% do 36,80 w środę, dzień po odzyskaniu 50-dniowej linii. Akcje KB Home mają 41,02 punktów kupna w nowej bazie po wzroście o 62% od końca września do 2 lutego.

Restauracje Darden (DRI), minerały handlowe (CMC), młyny ogólne (Systemy Informacji Geograficznej), Accenture (PKWP) I Systemy badawcze FactSet (FDS) zgłoś się wcześnie w czwartek.

SEC ostrzega Coinbase przed możliwymi opłatami

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd późnym wtorkiem wydała zawiadomienie Wellsowi Baza monet (waluta), oficjalne ostrzeżenie dla giełdy kryptowalut, że regulator może podjąć „działania egzekucyjne” w przypadku ewentualnych naruszeń przepisów dotyczących papierów wartościowych. Coinbase powiedział, że na razie będzie działać normalnie.

Akcje COIN spadły o 13% w obrocie przedsesyjnym. Podczas środowej sesji akcje Coinbase spadły o 8,2%, ponieważ bitcoin i inne kryptowaluty wyprzedały się po podwyżce stóp procentowych przez Fed.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Oferta rajdu giełdowego była spokojna do czasu podwyżki stóp Fed i komentarzy prezesa Fed Powella, po czym wycofała się w ciągu ostatnich dwóch godzin handlu, zamykając się na sesyjnych minimach. Akcje banków były w środę dużymi przegranymi, obciążone komentarzami Powella.

READ  Tesla Faces zmodernizowało amerykańską sondę do autopilota w sytuacjach awaryjnych

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 1,6%. S&P 500 stracił 1,6%, a akcje FRC wypadły najgorzej w ciągu dnia. Nasdaq Composite stracił 1,65%. Mała kapitalizacja Russell 2000, mocno obciążona w finansach, wyprzedała się o 2,9%

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 1,8% do 70,90 USD za baryłkę, co oznacza jak dotąd wzrost o 6,2% w tym tygodniu. Kontrakty terminowe na miedź, które zamknęły się przed decyzją Fed, wzrosły o 1,2%, co oznacza ich piąty z rzędu wzrost.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 11 punktów bazowych, do 3,5%. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych spadła o 20 punktów bazowych do 3,98%.

Dolar amerykański gwałtownie spadł do najniższych poziomów od początku lutego, kontynuując passę spadków.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(spadek o 1,3%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) stracił 1%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) spadły o 2%, ponieważ akcje MSFT były głównym składnikiem IGV. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 0,6%. Akcje Nvidii są główną własnością SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(poślizg 4,8% i ARK Genomics ETF)ARKG) stracił 4,3%. Akcje Tesli to ogromny holding za pośrednictwem Ark Invest ETF.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(spadek o 2,2% i fundusz US X Global Infrastructure Development Fund (ETF) )kolebka) spadek o 2,1%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 2,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) stracił 1,7%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) Zmniejszony Fundusz SPDR o 2,1% (Fundusz Opieki Zdrowotnej SPDR)XLV) 1,5%.

Akcje banków

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadł o 2,3%. ETF S&P Regional Banking ETF (KRE) spadł o 5,7% po wzroście o 5,8% we wtorek.

Akcje Pierwszej Republiki i PACW wśród kilku holdingów KRE spadły odpowiednio o 15,5% i 17%. Bloomberg poinformował we wtorek, że Pierwsza Republika może otrzymać wsparcie rządowe, aby ułatwić inwestycję lub przejęcie. Akcje PACW poinformowały w środę, że wybaczyły podwyższenie kapitału i zapewniły płynność w wysokości 1,4 miliarda dolarów od Atlas SP, którego właścicielem jest… Globalne zarządzanie Apollo (APO). Podczas gdy depozyty bankowe mogą być „bezpieczne”, stwierdził Powell, akcjonariusze banków mogą ponieść ogromne straty lub zostać wymazani.

Akcje FRC i PacWest nieznacznie wzrosły w ciągu nocy.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Rajdowa oferta giełdowa początkowo dobrze zareagowała na podwyżkę stóp Fed i komentarze przewodniczącego Powella, ale mocno się sprzedała do zamknięcia.

READ  Rivian straciła 1,71 miliarda dolarów i dostarczyła 4467 pojazdów w drugim kwartale 2022 r.

S&P 500 na krótko przekroczył linię 50-dniową, ale potem odwrócił się poniżej linii 200-dniowej. Nasdaq Composite dotknął 12 000 przed wycofaniem.

Dow Jones cofnął się poniżej 200-dniowej linii. Indeks Russell 2000 spadł gwałtownie, znacznie poniżej głównych średnich kroczących.

Przegrani prowadzili zwycięzców około 3 do 1 zarówno na NYSE, jak i Nasdaq. Szerokość była powodem do niepokoju podczas prób ożywienia rynku.

Akcje Nvidii nieznacznie wzrosły w środę, podczas gdy akcje Apple, Google, Meta i Microsoft spadły, a Tesla nieznacznie spadła. Ale w ciągu ostatnich kilku tygodni te sześć spółek o dużej kapitalizacji napędzało S&P 500 i Nasdaq. Ale odpowiednik funduszu ETF Invesco S&P 500 (RSP), który dopiero w tym tygodniu zbliżał się do granicy 200 dni, spadł w środę o 2,25% do najgorszego zamknięcia od czterech miesięcy. Tymczasem duży indeks Nasdaq 100 odwrócił się w dół, ale po osiągnięciu najwyższego poziomu od prawie siedmiu miesięcy. Direxion NASDAQ-100 Równoważny indeks ważony (QQQE) spadł o 2,1%, wycofując się z 50-dniowej ceny.

Rynek często reaguje drugiego dnia na posiedzenia Fed, co odzwierciedla początkowy ruch. Ale wyprzedaż prowadzona przez Fed może trwać. To wciąż tylko próba zwyżki na rynku. Poszukaj kolejnego dnia, aby potwierdzić nowy trend wzrostowy.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Próba rajdu giełdowego czasami dawała obiecujące wskazówki, ale nadal jest podzielona, ​​niestabilna i napędzana wiadomościami. Dopóki kryzys bankowy nie zniknie w tle, a rynek nie pokaże znacznych postępów, inwestorzy powinni zachować ostrożność.

Inwestorzy mogą mieć niewielką ekspozycję, zakładając, że ich pozycje działają. Ale nie pozwól, aby straty rosły.

Nie ma nic złego w czekaniu na potwierdzony trend wzrostowy, aż rynek zacznie oddalać się od linii bocznej.

Nie próbuj rozwiązać problemu na siłę. Przygotuj się na kolejny rajd na zrównoważonym rynku, budując listy obserwacyjne.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Średnia z 200 dni: ostatnia linia wsparcia?