21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Voyager Digital zawiesza wszystkie transakcje, wpłaty i wypłaty

Voyager Digital zawiesza wszystkie transakcje, wpłaty i wypłaty

Mając ponad 19 000 wirtualnych walut, branża kryptowalut porównała obecny stan rynku do wczesnych lat Internetu. Jednak gracze z branży powiedzieli, że większość tych monet upadnie.

Norfoto | Obrazy Getty

Pośrednictwo w aktywach cyfrowych Voyager Digital tymczasowo zawiesił wszystkie transakcje klientów, depozyty, wypłaty i nagrody lojalnościowe, Zgodnie z oświadczeniem Wydany w piątek po południu.

„To była bardzo trudna decyzja, ale uważamy, że była to właściwa decyzja, biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe” – powiedział Stephen Ehrlich, dyrektor generalny firmy pożyczkowej Voyager.

Ehrlich dodał, że decyzja ma dać firmie dodatkowy czas na kontynuowanie „badania strategicznych alternatyw z różnymi interesariuszami” i że dostarczą one dodatkowe informacje „w odpowiednim czasie”.

Ogłoszenie Voyagera pojawia się pośród lawiny wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i niewypłacalności w całym sektorze, co sprawia, że ​​broker cyfrowy jest najnowszym zabezpieczeniem przed masową wyprzedażą kryptowalut na rynku. Dwie najczęściej wymieniane kryptowaluty, Bitcoin i Ether, spadły o ponad 70% w stosunku do szczytu w listopadzie ubiegłego roku, a upadek stablecoina UST w maju wywołał wstrząsy na i tak już burzliwym rynku.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak klient Voyagera nie zarobił setek milionów dolarów na spłatach pożyczki, wywołując rosnące obawy dotyczące wpływu zarażenia niewypłacalnością w całej branży.

Poniedziałek, mediator Wydaj zawiadomienie Znany fundusz hedgingowy Three Arrows Capital (3AC) nie spłacił pożyczki w wysokości ponad 670 milionów dolarów. W tym czasie Voyager powiedział, że zamierza kontynuować odzyskiwanie z 3AC, a w międzyczasie powiedział, że będzie nadal działał i spełniał żądania klientów i wypłaty.

Na dzień 24 czerwca Voyager powiedział, że posiada około 137 milionów dolarów w dolarach amerykańskich i ma aktywa kryptograficzne. Firma wskazała również, że ma dostęp do linii kredytowej w wysokości 200 milionów dolarów w gotówce i stabilnego USDC, a także do odnawialnej linii kredytowej 15 000 bitcoinów (318 milionów dolarów) od Alameda Ventures, firmy zajmującej się handlem ilościowym Sam Bankman-Fried założonej przez FTX.

READ  Rite Aid został ukarany pięcioletnim zakazem rozpoznawania twarzy za „lekkomyślne” użycie.

zeszły tydzieńAlameda odłożyła 500 milionów dolarów na sfinansowanie Voyagera, a firma wyciągnęła już 75 milionów dolarów z tej linii kredytowej, ale to najwyraźniej nie wystarczyło, aby kontynuować działalność jak zwykle.

Jak dotąd inwestorzy w dwóch największych walutach świata pod względem kapitalizacji rynkowej wydają się niewzruszeni wiadomościami. Bitcoin wzrasta o około 2% i uniesiony Wzrósł o ponad 4% pod koniec zwykłych godzin rynkowych na Wall Street.

Voyager jest konkurentem dla kryptopożyczkodawcy BlockFi, który również znalazł się na celowniku ostatniego kryzysu płynności tego sektora. FTX właśnie zawarł transakcję kredytową o wartości 680 milionów dolarów w celu nabycia BlockFi, Według The Block.

Decyzja Voyagera wynika z decyzji popularnej platformy pożyczkowej i przechowywania kryptowalut, Celsius, która Wszystkie wypłaty są podobnie wstrzymywaneOraz swapy i przelewy między kontami z powodu „ekstremalnych warunków rynkowych” 13 czerwca. Percentyl musi jeszcze ogłosić konkretne wytyczne dotyczące dalszych kroków.