30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow: Nie karmić bessy;  BYD vs.  Dostawa Tesli

Kontrakty terminowe Dow: Nie karmić bessy; BYD vs. Dostawa Tesli

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i kontraktami terminowymi Nasdaq. Nowo potwierdzony wzrost na giełdzie szybko przesunął się w zeszłym tygodniu do „pod presją”, ponieważ główne indeksy wyprzedały się, pomimo odbicia w piątek po południu.
XTesla (TSLA) i Chiny BYD (BYDDF) Dane o sprzedaży powinny zostać opublikowane w weekend, po mocnych czerwcowych dostawach od Lee Otto (LI), Nowy (NIO) A Exping (XPEV).

Nie nakarm niedźwiedzia. To nie czas na nowe zakupy; Inwestorzy powinni mieć niewielką lub żadną ekspozycję. Zamiast tego przygotuj się na kolejny byczy bieg.

Northrop Grumman (Brak świadectwa sprzeciwu), McKesson (MCK), dwa centy (CNC), AstraZeneca (AZN) A Medycyna fali uderzeniowej (SWAV) Wszyscy rozsądnie się trzymają. Wszyscy mają Linie siły względnej Po 52 tygodniach lub wyższym poziomie konsolidacji.

Warto również obserwować akcje BYD, ponieważ są one przedmiotem obrotu wokół punktu zakupu. Akcje Tesli zbliżają się do najniższego poziomu w 2022 roku.

Trwają akcje NOC Tabela liderów IBD. Akcje Li Auto, Centene, McKesson i AZN znajdują się w wada 50. Zapasy CNC i McKesson są również w IBD Big Cap 20.

Film zamieszczony w tym artykule zawiera przegląd akcji BYD, AstraZeneca i Grupa Zdrowia Privia (PRVA).

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Giełdy w USA będą zamknięte w poniedziałek Z okazji Święta Niepodległości, ale otworzą się inne rynki na całym świecie. Kontrakty terminowe Dow będą handlowane normalnie w poniedziałek.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie ponownie odniosła mocne do ostrych spadków, a piątkowe wzrosty tylko ograniczyły tygodniowe spadki.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 1,3% handel na giełdzie. S&P 500 stracił 2,2%. Nasdaq Composite spadł o 4,1%. Small cap Russell 2000 spadł o 2,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 24 punkty bazowe do 2,89%, do mniej niż 3%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,8% do 108,43 USD za baryłkę, dzięki piątkowemu wzrostowi o 2,5%. Kontrakty terminowe na benzyny wzrosły w piątek, ale spadły w tym tygodniu.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 1,1% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) wzrosła o 0,25%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 5,3%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) 9,3%. The technologia mikronowa (miesiąc) Ostrzeżenie, po raportach Korporacja intelektualna (INTC) obniżyła ceny chipów komputerowych, skrytykowano zapasy półprzewodników.

READ  Bed Bath & Beyond CFO umiera po upadku z Jenga Tower w Nowym Jorku

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) o 5,4% w zeszłym tygodniu. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 1,8%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 3,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrósł o 0,5% dzięki silnemu odbiciu w piątek. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) o 1,4% oraz fundusz funduszu Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 1,4%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 0,4%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadł o 10,1% w zeszłym tygodniu, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 5,3%. TSLA nadal prowadzi fundusze ETF Ark Invest. Cathie Wood’s Ark ma również niewielkie udziały w BYD, Xpeng i Nio.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Dostawa Tesli

Tesla prawdopodobnie ogłosi dane o produkcji i dostawach w drugim kwartale w sobotę. Średnio analitycy ankietowani przez FactSet spodziewają się Tesla dostarczy 265 000 samochodów w II kwartale. Byłby to znaczny spadek w porównaniu z rekordową sprzedażą Tesli w pierwszym kwartale, która wyniosła 310 048 pojazdów elektrycznych.

Tesla Shanghai była zamknięta przez większość kwietnia, a pełną produkcję wznowiono dopiero na początku czerwca. Niedawno otwarte zakłady Tesli w Berlinie i Austin produkują stosunkowo niewiele pojazdów, częściowo z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

Akcje Tesli spadły o 7,5% do 681,79 w zeszłym tygodniu po uderzeniu w opór na 10-tygodniowej linii w poniedziałek. Akcje nie są daleko od najniższego poziomu z 24 maja na poziomie 620,57. Akcje TSLA osiągnęły najwyższy poziom na początku listopada na poziomie 1243,49.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Sprzedaż BYD

Gigant samochodów elektrycznych i akumulatorowych powinien już czwarty miesiąc z rzędu przekroczyć 100 tys. sprzedaży hybryd i komponentów elektrycznych. Prawdopodobnie pobiją majowy rekord 114 943, a sprzedaż w drugim kwartale znacznie przekroczyła 320 tys.

Może to oznaczać, że BYD wyprzedzi Teslę pod względem sprzedaży pojazdów, choć nadal pozostanie w tyle za konkurencją tylko w dostawach pojazdów elektrycznych.

Akcje BYD straciły 39,81 punktów kupna od A głęboki kubek z podstawą uchwytu W ciągu tygodnia zamknął się o 1,2% na poziomie 39,97 na cały tydzień. BYDDF jest nadal o 17% powyżej linii 50-dniowej. Idealny może być wysoki uchwyt lub krótka płytka podstawa.

Chińskie startupy EV

W piątek Nio odnotowało rekordową dostawę w czerwcu, podczas gdy Xpeng i Li Auto miały najlepszy miesiąc od grudnia. W związku z przestojami Covid w przeszłości i szerzącymi się dotacjami na samochody elektryczne, trzy start-upy powinny odnotować znaczny wzrost w drugiej połowie, wprowadzając nowe modele.

READ  Akcje w USA rosną, co daje indeksowi S&P 500 najlepszy miesiąc od 2020 roku

Akcje Li Auto spadły o 1,6% do 37,70 w piątek i 7,6% w ciągu tygodnia, testując 37,55 punktów kupna. Akcje LI zostały znacznie rozszerzone przez jego średnie kroczące, więc wejście na rynek zawsze było ryzykowne. Idealne byłoby posiadanie nowej płytkiej podstawy obok głębokiej jednolitości.

Akcje Nio i Xpeng sprzedały się w zeszłym tygodniu odpowiednio o 11,3% i 14,2%, wycofując się z blisko 200-dniowych linii po kilkutygodniowym wzroście.

W nadchodzących miesiącach BYD i Tesla powinny również odnotować wzrost produkcji i popytu w Chinach, wraz ze wzrostem mocy produkcyjnych. W nadchodzących miesiącach BYD wprowadzi na rynek kilka modeli, w tym Seal Sedan, konkurencyjny Model 3.

czas do obejrzenia

Akcje Northrop wzrosły o 4,9% w zeszłym tygodniu do 486,37, odbijając się od 50-dniowej passy. Akcje przesunęły się również powyżej 477,36 starych punktów kupna, które nie są już technicznie ważne. Ale w ostatnich miesiącach było dużo handlu wokół tego poziomu. W kolejnym tygodniu akcje NOC mogą mieć płaską bazę.

Akcje McKessona wzrosły w zeszłym tygodniu o 2,5% do 329,53, notując powyżej 50-dniowej linii. Magazyn MCK ma 340,04 płaska podstawa zakup punktowy. Ale inwestorzy mogą wykorzystać ruch powyżej piątkowego maksimum na 330,16 jako wczesne wejście.

Akcje Centene wzrosły w zeszłym tygodniu o 3,9% do 86,21. Akcje osiągnęły w tym tygodniu opór na poziomie 87,44 Podwójne dno zakup punktowy. Ale pauza na obecnym rynku może być korzystna. Akcje CNC prawdopodobnie uformują się w rączkę w ciągu kilku dni, co sprowadzi oficjalny wpis do poziomu 87.08.

Akcje AstraZeneca również napotykają opór w pobliżu bazowego podwójnego dna punktu kupna, wycofując się po wejściu zaledwie na 67,50 w środę, zgodnie z Analiza MarketSmith. Akcje AZN spadły o 1,4% do 65,95 w zeszłym tygodniu, ale w piątek znalazły wsparcie na linii 50 dni.

Akcje Shockwave wzrosły o 0,5% w zeszłym tygodniu do 198,62, konsolidując się po wzroście o 25% w zeszłym tygodniu. Duży ruch spowodował, że akcje SWAV przekroczyły dolny punkt kupna 194,41 kubków za pomocą uchwytu. Inwestorzy mogą wykorzystać jako wejście 203.03, tuż powyżej wtorkowego maksimum. Może to być wymiana uchwytu po wtorku.

Analiza wzrostu rynku

Po raz kolejny nowo potwierdzone odbicie na giełdzie szybko wpadło w kłopoty. W poniedziałek indeks Nasdaq Composite Index osiągnął opór na 10-tygodniowej średniej kroczącej i odwrócił się.

READ  Elon Musk: Niekontrolowany statek kosmiczny SpaceX walczył o samozniszczenie

We wtorek Nasdaq i S&P 500 zamknęły się poniżej swoich dołków z dnia 24 czerwca, co jest niedźwiedzim sygnałem, że ich rajd może w końcu zakończyć się niepowodzeniem. Dow Jones poszedł w jego ślady w czwartek.

Główne indeksy znacznie spadły w ciągu tygodnia, pomimo odwrócenia w górę w wyniku niższych obrotów w piątek.

Zwyżka rynkowa nie zakończyła się technicznie, ale jest „pod presją”.

Warunki makroekonomiczne się pogarszają. Indeks PKB Atlanty Fed za drugi kwartał spadł w piątek do -2,1% z -1% w czwartek i 0,3% w środę. JPMorgan obniżył swoją prognozę wzrostu, mówiąc, że Stany Zjednoczone są „niebezpiecznie blisko” recesji.

Wydatki konsumentów spowalniają, a wydatki skorygowane o inflację spadają. Aktywność produkcyjna nadal rośnie, w wolniejszym tempie, ale subindeks nowych zamówień ISM stał się ujemny w czerwcu.

Firmy dopiero zaczynają dostrzegać negatywny wpływ, ostrzegając Micron, R (R), Silniki ogólne (GM) A nike (NKE) zeszły tydzień. To prawdopodobnie będzie kontynuowane w sezonie zarobków przez kilka następnych tygodni.

Oczywiście, podczas gdy inwestorzy powinni być świadomi wielkich trendów gospodarczych i biznesowych, powinieneś skupić się na tym, co rynek robi w tej chwili. Obecnie rynek znajduje się w ostrym trendzie spadkowym od początku 2022 roku lub końca ubiegłego roku. Wydaje się, że ostatni rajd zmierza do szybkiego wyjścia.

Akcje spółek medycznych wykazują siłę, choć mogą stracić impet, jeśli bessa ponownie spadnie. Zapasy obronne rosną, a do Northrop dołącza wielu innych graczy.

BYD i Li Auto wyglądają fajnie, ale przydałaby im się dłuższa przerwa. Większość zapasów samochodowych, w tym Tesli, jest poza siedzibą firmy.


Czas na rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Nie czas na inwestycje. Jeśli kupujesz akcje w prężnych obszarach, takich jak przemysł farmaceutyczny lub obrona, przygotuj się na szybkie osiągnięcie przynajmniej częściowych zysków. Niespokojny i niestabilny rynek może szybko wymazać przyzwoite zyski.

Zamiast próbować wybrać rzadkiego zwycięzcę bessy, inwestorzy powinni szukać wielkich liderów w kolejnym zrównoważonym zwyżce.

Twórz własne listy obserwacyjne i badaj niektóre z najbardziej obiecujących firm.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?