24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Carnival ogłasza rekordowe rezerwacje na pierwszą połowę 2024 roku i gwałtownie rosnący poziom zapasów

Carnival ogłasza rekordowe rezerwacje na pierwszą połowę 2024 roku i gwałtownie rosnący poziom zapasów

Carnival poinformował we wtorek, że w pierwszej połowie 2024 r. prawie został wyprzedany, po tym jak wolumen rezerwacji od listopada osiągnął najwyższy poziom w historii, jednak jego zapasy nieznacznie spadły, gdy operator linii wycieczkowych ujawnił, że czerpie zyski z przekierowywania statków w celu uniknięcia ataków w Morze Czerwone.

Carnival spodziewa się wpływu od 7 do 8 centów na akcję na swoje skorygowane zyski za 2024 r. w związku z przekierowaniem działalności na konflikt na Morzu Czerwonym, w którym wspierani przez Iran rebelianci Houthi ostrzeliwują statki w odpowiedzi na izraelskie działania wojskowe w Gazie przeciwko Hamasowi. Konflikt zmusił statki wszystkich typów, w tym tankowce, do unikania tego obszaru i wybierania innych tras.

Przeczytaj także: Według BMO ataki na Morzu Czerwonym dodały „element niepewności” dla sprzedawców detalicznych żywności

Największy wpływ na wyniki Carnival będzie miał drugi kwartał. Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja na Morzu Czerwonym nie miała wpływu na trendy w zakresie rezerwacji. Carnival opublikuje wyniki za pierwszy kwartał 21 marca, a drugi kwartał zaktualizuje około trzy miesiące później.

Ogólnie rzecz biorąc, Carnival stwierdziło, że obserwuje „wczesny i mocny początek sezonu fal (szczytowy okres rezerwacji), przekraczający oczekiwania”.

CCL dla firmy karnawałowej,
-0,21%
W popołudniowym handlu akcje spółki spadły o 0,2%.

„Na rok 2024 firma nadal ma najlepszą w historii zarezerwowaną pozycję, z cenami (w stałej walucie) i obłożeniem znacznie powyżej poziomów z 2023 r.” – stwierdziła firma.

„Firma uważa, że ​​oczekuje się, że utrzymująca się duża dynamika rezerwacji zapewni w ciągu roku lepsze wyniki, kompensując wpływ zmiany trasy na Morze Czerwone”.

Akcje Carnival Corp. wzrosły w ubiegłym roku o 54,1% w porównaniu ze wzrostem indeksu S&P 500 SPX o 20,9%..