30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow odbił się na płaskim poziomie, wycofując się z 200-punktowej straty w niestabilnych transakcjach po silnym raporcie o zatrudnieniu

Dow odbił się na płaskim poziomie, wycofując się z 200-punktowej straty w niestabilnych transakcjach po silnym raporcie o zatrudnieniu

Indeks Dow Jones Industrial Average odbił się po wcześniejszej stracie po znacznie lepszym niż oczekiwano lipcowym raporcie o zatrudnieniu, ponieważ inwestorzy ocenili, co silny rynek pracy oznaczałby dla kampanii zaostrzania stóp przez Rezerwę Federalną.

Indeks Dow Jones Industrial Average stracił zaledwie trzy punkty po spadku o ponad 200 punktów. Akcje bankowe przewodziły zwrotowi w ciągu dnia, ponieważ stopy rosły z raportu o silnych zatrudnieniu. S&P 500 pozostał bez zmian po wcześniejszym spadku o około 1%. Indeks Nasdaq Composite spadł o około 0,1%.

Rynek pracy dodał w lipcu 528 000 miejsc pracy, Z łatwością pokonuje szacunki Dow Jones ze wzrostem o 258 000. Stopa bezrobocia spadła do 3,5%, poniżej szacunków 3,6%. Wzrost płac również wzrósł bardziej niż oczekiwano, o 0,5% w ciągu miesiąca io 5,2% więcej niż w zeszłym roku, co wskazuje, że wysoka inflacja pozostaje prawdopodobnym problemem.

Akcje otworzyły się niżej po raporcie, nawet jeśli wydawało się, że gospodarka nie znajduje się w recesji.

Art Hogan, główny strateg rynkowy w BP, powiedział: Problemy finansowe. „To wyraźnie sytuacja, w której gospodarka nie krzyczy ani nie zmierza do recesji tu i teraz”.

Oczekiwano, że wzrost zatrudnienia spowolni, ponieważ Fed nadal podnosi stopy procentowe, aby okiełznać wysoką inflację, ale ten raport pokazuje, że rynek pracy pozostaje energiczny. Ten raport jest krytyczny, ponieważ jest jednym z dwóch, które bank centralny będzie obserwował przed podjęciem decyzji o podniesieniu stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu.

Główne średnie zanotowały w lipcu swój najlepszy miesiąc od 2020 roku, mając nadzieję, że Fed spowolni tempo wzrostu. S&P 500 dodał w zeszłym miesiącu 9,1%.