1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jack Dorsey's Block Dorsey osiąga 1,5 miliarda dolarów zysku w drugim kwartale, przychód BTC spada

Jack Dorsey’s Block Dorsey osiąga 1,5 miliarda dolarów zysku w drugim kwartale, przychód BTC spada

Firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi Block Inc. widziała, jak były dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, zwiększył swój zysk rok do roku o 29% do 1,47 miliarda dolarów w drugim kwartale, pomimo spadku aktywności bitcoinów z powodu mniejszego popytu klientów i spadku wartości bitcoinów (BTC) ceny.

Firma świadcząca usługi finansowe generuje przede wszystkim przychody z bitcoinów, świadcząc usługi handlu BTC za pośrednictwem aplikacji Digital Payments Cash.

Block Inc. zauważył. Firma wygenerowała 1,79 miliarda dolarów przychodu z Bitcoina w kwartale, co oznacza spadek o 34% rok do roku, podczas gdy całkowity zysk Bitcoina wyniósł zaledwie 41 milionów dolarów, co wskazuje, że dostarczanie usług Bitcoin swoim klientom może być przedsięwzięciem o wysokich kosztach.

powiedział Block Inc. Spadek przychodów z Bitcoina przypisano „szerszej niepewności” w aktywach kryptograficznych, zwracając uwagę:

„Roczny spadek przychodów Bitcoin i zysku brutto był spowodowany głównie niższym popytem konsumenckim i ceną Bitcoina, częściowo związanym z większą niepewnością wokół aktywów kryptograficznych, co z nawiązką zrównoważyło przewagę zmienności Bitcoina w ciągu kwartału”.

Jednak Block Inc. Spadek zysków BTC nie odzwierciedla szerszych wyników firmy. Zauważył również, że zarobki BTC prawdopodobnie będą się zmieniać w czasie w wyniku „zmian w popycie klientów lub ceny rynkowej bitcoina”.

Firma zauważa również, że przyznała stratę z tytułu utraty wartości w wysokości 36 milionów dolarów w swoich zasobach BTC, ale prawdopodobnie jest to strata na papierze.

Zgodnie z amerykańskimi procedurami księgowymi kryptowaluta jest klasyfikowana jako aktywa niematerialne w bilansach, a firmy muszą zgłaszać stratę, gdy jest Cena aktywów spada poniżej podstawy kosztowejnawet jeśli zysk lub strata zostanie zrealizowana poprzez sprzedaż w określonym kwartale.

Firma wskazała, że ​​na dzień 30 czerwca 2022 r. wartość godziwa jej inwestycji w Bitcoin wynosi 160 milionów USD w oparciu o ceny rynkowe.

READ  Osłabienie na giełdzie wyciąga dywan spod wyprzedaży luksusowych domów

Związane z: Wywiad z Kevinem O’Leary: Następny bitcoin o wartości 28 000 $ lub mniej? | Rozmowy rynkowe z Crypto Jebb

Inwestorzy nie wydają się być pod wrażeniem wyników Block Inc. W drugim kwartale akcje spółki SQ spadły o 7,42% w handlu po godzinach pracy, pozostając na poziomie 83 USD w momencie pisania tego tekstu.

Bloomberg zauważył, że dzieje się tak, ponieważ firma zgłosiła niższe niż oczekiwano wolumeny transakcji wynoszące 52,5 miliarda USD, takie jak przeciwny do około 53,47 miliarda dolarów.

Bitcoin z bloku

Dorsey, potężny maksi Bitcoin, był stosunkowo cichy w kwestii swoich planów dotyczących cyfrowego złota, odkąd ogłosił, że Block Inc. To było poza modelem Web3 Aby zbudować projekt Web5 skoncentrowany na blockchainie Bitcoina w czerwcu.

Web5 to zdecentralizowana platforma internetowa lub DWP, która umożliwia programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji internetowych za pośrednictwem DID i zdecentralizowanych węzłów, które będą miały również sieć gotówkową zbudowaną wokół BTC, a nie inteligentny token oparty na umowie.