25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

FDIC zaprzecza raportowi, że kupujący bankowi muszą podpisać zbycie kryptowaluty

FDIC zaprzecza raportowi, że kupujący bankowi muszą podpisać zbycie kryptowaluty

FDIC zaprzeczyła, jakoby wymagała od każdego nabywcy banku zarejestrowania się w celu rezygnacji z działalności związanej z kryptowalutami.

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) odpowiedziała w środę Raport Reutera który powiedział, że „każdy nabywca podpisu musi wyrazić zgodę na rezygnację z wszelkiej pracy nad kryptowalutami w banku”, powołując się na dwa nienazwane źródła. Rzecznik FDIC zaprzeczył temu Reuterowi.

Rzecznik FDIC powiedział w e-mailu, że „zarząd komisaryczny nie kończy się, dopóki wszystkie aktywa banku nie zostaną sprzedane i wszystkie roszczenia wobec banku nie zostaną rozpatrzone, a kupujący nie zdecyduje o warunkach swojej oferty”.

Powołując się na podręcznik decyzji agencji, rzecznik powiedział, że nabywca poinformuje FDIC, „jakie aktywa i pasywa upadającego banku jest skłonny przejąć”. Jako rzecznik CoinDesk wskazał na dwa wspólne oświadczenia opublikowane przez FDIC, Office of the Comptroller of the Currency oraz Rezerwę Federalną, Jeden z nich stwierdza, że ​​banki Nie są ani „zakazywani, ani zniechęcani” do świadczenia usług w jakimkolwiek sektorze.

Reuters donosi, że rzecznik Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) powiedział serwisowi informacyjnemu, że „agencja nie będzie dążyć do zbycia z działalności kryptograficznej w ramach jakiejkolwiek sprzedaży”.

Podpis został przejęty w weekend przez nowojorski Departament Usług Finansowych i przekazany FDIC. chwila Podpis członka zarządu Barneya Franka (ustawy Dodda-Franka) Twierdząc, że jest to ruch polityczny, prawdopodobnie z powodu nastrojów anty-kryptograficznych, rzecznik NYDFS powiedział w oświadczeniu, że regulator stracił wiarę w przywództwo banku po ucieczce banku w zeszły piątek i braku „rzetelnych” informacji w weekend.

Reuters donosi, że FDIC przygląda się teraz aukcji Signature i Silicon Valley Bank – innego banku, który został przejęty przez rządowy regulator w zeszłym tygodniu – prawdopodobnie do końca tego tygodnia.

Aktualizacja (17 marca 2023, 01:35 UTC): Pokazuje harmonogram, dodaje linki.