26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow: „szybka” zmiana Fed uderza w rynkowy rajd;  Elon Musk kradnie grzmot Donalda Trumpa

Kontrakty terminowe Dow: „szybka” zmiana Fed uderza w rynkowy rajd; Elon Musk kradnie grzmot Donalda Trumpa

Kontrakty terminowe Dow spadły na początku środy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, podczas gdy rentowności obligacji skarbowych nadal gwałtownie rosły. Zwyżka na giełdzie spadła, a rentowności obligacji skarbowych wzrosły we wtorek, gdy czołowy decydent Rezerwy Federalnej wezwał do „szybkiej” redukcji masywnego bilansu Fed.
xfirma zajmująca się energią słoneczną Technologie SolarEdge (SEDGi uranu ETF (North Shore Global Uranium)URNM) i Global X Uranium (URA) Sygnały kupna błysnęły we wtorek rano, ale zniwelowały one wzrosty lub odwróciły się w dół, w miarę cofania się szerszych rynków.

Zjednoczone zdrowie (Organizacja Narodów Zjednoczonych) A Eli Lilly (LLY) w obszarach zakupu.

W przypadku megacapów, akcji Apple, Tesla (TSLA), Microsoft (MSFT) i Google Parent Alfabet (Google) Wszyscy padli we wtorek, chociaż listy przebojów wyglądają dobrze. Akcje Tesli wycofały się z wejścia w linię trendu, ale przydałyby się odpowiednie przerwy po szybkim sprincie. jabłko (AAPL) Technicznie spadła poniżej punktu skupu, ale teraz ma wygodny uchwyt i wprowadza nowego operatora kup punkt. Akcje Microsoft i Google również mają nowe pokrętła i kupują punkty na swoich dziennych wykresach.

Akcje Tesli, Microsoftu i LLY są w toku Tabela liderów IBD. Udziały Microsoft i Google Wieloletni liderzy IBD. TSLA, Microsoft i Google na wada 50. Uranowy ETF URNM był Akcje IBD dzisiaj. Google był IBD 50 do monitorowania.

W filmie zamieszczonym w tym artykule omówiono wycofywanie się na rynku i przeanalizowano akcje spółek URNM ETF, Google i LLY.

Musk dołącza do zarządu Twittera i kradnie grzmot Trumpa

w tym samym czasie, Świergot (TWTR) przekroczył 200-dniową passę we wtorek rano do 54,57 na wiadomość, że dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, dołączy do rady dyrektorów sieci społecznościowej. TWTR zrównał swoje zyski do 2% przy 50,98. Akcje Twittera wzrosły w poniedziałek o 27%, gdy Musk ujawnił 9,2% udziałów.

Wydaje się, że ruch Muska na Twitterze kradnie grzmot Donalda Trumpa, gdy Truth Social stoi przed wyzwaniami. Firma akceptująca świat cyfrowy. (DWAC), partner fuzji SPAC z firmą macierzystą Truth Social, Trump Media & Entertainment, spadł we wtorek o 16% do 48, spadając tego dnia do najniższego poziomu od początku grudnia. Akcje DWAC spadły w poniedziałek o 10%.

Sieć społecznościowa Trump’s Truth była nękana problemami technicznymi, ponieważ kluczowi dyrektorzy ds. technologii odeszli w poniedziałek. Zmniejszyła się liczba pobrań aplikacji. Były prezydent nie umieścił Trumpa na swojej własnej stronie, usuwając główną wartość dodaną Truth Social w porównaniu z Twitterem i Facebook (pełne wyżywienie).

Wreszcie, akcje DWAC straciły ponad połowę swojej wartości, odkąd 2 marca osiągnęły 101,87.

Brainard chce, aby Fed dokonał szybkiego cięcia w bilansie

Gubernator Fed Lyle Brainard powiedział we wtorek, że chce, aby bank centralny zaczął wkrótce zmniejszać swój ogromny bilans „w szybkim tempie”. „Spodziewam się, że bilans skurczy się znacznie szybciej niż podczas poprzedniego ożywienia” – dodał Brainard, który został nominowany na wiceprezesa Fed.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, od pewnego czasu sygnalizował, że decydenci zaczną zmniejszać swój bilans, ale komentarze Brainarda wskazują, że prawdopodobnie nastąpi to wkrótce. Brainard był postrzegany jako bardziej pesymistyczny niż Powell, ale w 2022 roku nie było gołębi. Oprócz cięć w bilansach rynki oczekiwały półpunktowego wzrostu w każdym z trzech kolejnych spotkań.

READ  Akcje Verizon osiągnęły w piątek najniższy poziom od 10 lat po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał

We wtorek gubernator Fed Esther George powiedziała, że ​​podwyżka o 50 punktów bazowych jest opcją na posiedzenie na początku maja.

Rentowności obligacji skarbowych poszybowały w górę po ostatnim jastrzębim sygnale Fed, a rentowność 10-letnich spadła powyżej rentowności dwóch lat.

W środę Rezerwa Federalna opublikuje protokół z marcowego posiedzenia.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones straciły ułamek w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,2%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 6 punktów bazowych do 2,63%. Rentowność dwóch lat podskoczyła o 10 punktów bazowych do 2,6%, ale krzywa dochodowości jest nadal lekko dodatnia.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie wyhamowała we wtorek, zamykając się blisko sesyjnych minimów. Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 0,8% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 1,3%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 2,3%. Small cap Russell 2000 również stracił 2,3%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły, ale spadły o 1,3% do 101,96 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na gaz ziemny wzrosły o prawie 6%. UE zmierza w kierunku zakazu importu rosyjskiego węgla, ale nie idzie za rosyjską ropą czy gazem ziemnym.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 14 punktów bazowych do trzyletniego maksimum na poziomie 2,56% w wyniku jastrzębich komentarzy Brainarda dotyczących bilansu. Dwuletnia rentowność wzrosła o 7 punktów bazowych do 2,5%, ale to oznacza, że ​​krzywa dochodowości nie jest już odwrócona.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 3,75%, podczas gdy innowacyjny fundusz IBD Breakout Opportunity Fund (pasować) spadła o 1,7%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadły o 2,5%, a akcje Microsoftu IGV Holdings Inc. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) sprzedany po 4,3%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) odwrócił się niżej, w dół o 2,4%. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) zrezygnował z 1,8%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 1,1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) stracił 2,1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) spadła o 1,6%. Fundusz wyboru finansowego SPDR (SPDR)XLF) spadła o 0,6%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) wzrosła o 0,2%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 5,6%, z powrotem poniżej linii 50-dniowej. ARK Genomics ETF (ARKG) sprzedał 5,3%, mając tylko 50 dni. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów Ark Invest.

READ  JPMorgan Chase odnotowuje rekordowe zarobki

5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapas jabłek

Akcje Apple spadły o 1,9% do 175,06, spadając poniżej 176,75 Podwójne dno Zakup punktowy. Ale teraz akcje AAPL utworzyły uchwyt na dziennym wykresie, dając mu 179,71 punktów kupna. Ściśle mówiąc, gigant iPhone’a miał uchwyt na swoim tygodniowym wykresie po ostatnim tygodniu, ale był cienki. Dzięki wyrzeźbionemu codziennemu uchwytowi inwestorzy prawdopodobnie skupią się na tym wpisie.

ten Linia siły względnej Akcje Apple są na nowym poziomie.

Akcje firmy Microsoft

Akcje MSFT spadły o 1,3% do 310,88. Gigant oprogramowania i przetwarzania w chmurze ma teraz uchwyt z 316,05 punktami zakupu. Środek uchwytu znajduje się tuż powyżej środka podstawy, więc istnieje pewien górny opór.

akcje Google

Akcje Google spadły o 1,7% do 2811,82. Daje to akcji GOOGL uchwyt na podstawie kubka na dziennym wykresie z 2 875,95 punktami kupna. Internetowy gigant miał na wykresie tygodniowym indeks z tym samym wpisem, podobnie jak Apple, chociaż ważniejszy był Google. Linia RS dla akcji Google nie jest daleko od szczytów, ale od końca lipca porusza się w bok.

SEDG . stock

Akcje SolarEdge wzrosły do ​​344,61, ale uległy odwróceniu, spadając o 2% do 328,69. Akcje SEDG przekroczyły w ciągu dnia poziom 335,67. kubek z uchwytem Punkt kup ponownie, zgodnie z RynekKowalski. Nie ma wątpliwości, że firma produkująca energię słoneczną ma duże wahania w ciągu dnia. Inwestorzy mogą rozważyć otwarcie pozycji w akcjach SEDG, jeśli ponownie znajdzie wsparcie na 21-dniowej średniej ruchomej.

Tesla Stock

Akcje TSLA spadły o 4,7% do 1091,26 we wtorek po wzroście o 5,6% w poniedziałek po rekordowej liczbie dostaw w pierwszym kwartale. Magazyn Tesli zawiera 1208,10 podstawa kubka Zakup punktowy. W tym dniu akcje osiągnęły poziom 1152,87, trzymiesięczne maksimum i powyżej płytkiej linii trendu. Po ostrym zwyżce od 14 marca, akcje Tesli przydałyby się prawdziwej pauzy, z dużym uchwytem, ​​który faktycznie wstrząsa niektórymi wrażliwymi akcjonariuszami.

Tesla Shanghai jest zablokowana od 28 marca, ponieważ miasto jest intensywnie blokowane, gdy rośnie liczba przypadków Covid.

Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie spadła we wtorek, przy dużych stratach wśród firm technologicznych i małych przedsiębiorstw.

Wydaje się, że główne wskaźniki tworzą uchwyty po okresie znacznego wzrostu. Jak dotąd indeksy Dow, S&P 500 i Nasdaq zdają się funkcjonować normalnie. Jeśli S&P 500 i Nasdaq spadną poniżej swoich 21-dniowych średnich kroczących, będzie to jeszcze bardziej niepokojące.

Ale pod powierzchnią jest zauważalna słabość.

Zapasy techniczne wyglądają słabo. Tak, akcje Apple są blisko rekordowych poziomów. Akcje Microsoftu i Google zbliżają się do punktów kupna, chociaż żadne z nich nie poczyniło żadnych postępów w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Tymczasem akcje chipów spadły w związku z doniesieniami o słabym popycie na komputery i elektronikę użytkową. Oprogramowanie i inne nazwy o wysokiej wartości wzrostu znajdują się pod presją ze względu na rosnące zyski z obligacji skarbowych. Tesla jest jedną z niewielu trzycyfrowych akcji PE, które przeżywają boom, co jest imponującym i niepokojącym wyróżnieniem.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ Wall Street patrzy w przyszłość na kluczowe dane o inflacji

Zapasy wysyłkowe również są słabe. Ciężarówki, pociągi i inni spedytorzy „lądowi” nadal sprzedają, podczas gdy kontenery oceaniczne i suche masowce tracą na sile.

silne sektory

Z drugiej strony, energia i surowce nadal mają się dobrze, niezależnie od tego, czy jest to ropa i gaz, kopalnie węgla, akcje energii słonecznej czy ETF-y uranu. Ale podlega znacznym wahaniom w ciągu dnia i odwróceniu od wyższych poziomów, jak pokazały akcje URNM i SEDG we wtorek.

Akcje obronne, takie jak Lockheed Martin (LMT) po gwałtownym wczesnym wzroście rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Akcje sektora medycznego radzą sobie bardzo dobrze po cichu, oferując defensywny wzrost, często z niskimi lub umiarkowanymi wskaźnikami PE. Należą do nich firmy ubezpieczeń zdrowotnych, takie jak akcje ONZ, a także firmy farmaceutyczne, takie jak LLY Stock. Nauka na żywo Edwardsa (EW) A Medycyna fali uderzeniowej (SWAV) działają po prawej stronie regulaminu. Abvi (ABBV) stale przez kilka miesięcy, choć dobrze przedłużone.

Akcje ubezpieczeniowe, takie jak AIG (AIG) kręcenie się wokół punktów zakupu. Firmy ubezpieczeniowe radzą sobie dobrze w środowisku rosnących cen i nie przejmują się szczególnie krzywą dochodowości.

Fundusze powiernicze do przechowywania nieruchomości działają dobrze, pomimo wyższych cen. operator magazynu Prologie (PLD) w obszarze kupna. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania (EXR) Wśród tych, które wyrzeźbiły możliwe uchwyty na nowych podstawach.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Zwyżka na giełdzie nie pokazuje niepokoju na głównych wskaźnikach. Ale inwestorzy powinni skupić się na tym, co się sprawdza, a nie na sektorach, które uważają za szczególnie atrakcyjne. Przestrzeń energetyczna i towarowa nadal dobrze funkcjonują. Dobrze radzą sobie leki z różnych kombinacji.

Jeśli masz już dużo kontaktu z tymi obszarami, możesz po prostu usiąść ciężko.

Jeśli jesteś w wielu rozwijających się akcjach, prawdopodobnie powinieneś je ograniczyć. Samo odcięcie przegranych lub wycofujących się zwycięzców, którzy rezygnują z zysków, może zmniejszyć Twoją ekspozycję na wzrost bez żadnego jawnego zarządzania portfelem.

Generalnie inwestorzy prawdopodobnie przyjmą ostrożne podejście. Obserwuj, jak następuje wycofanie rynku, zanim zajmiesz nowe duże pozycje. Ulepszaj swoje listy obserwowanych. Jeśli rajd na rynku nabierze tempa, możesz skorzystać z najlepszych akcji. Jeśli zwyżka na rynku zacznie poważnie słabnąć, będziesz gotów jeszcze bardziej zmniejszyć swoją skromną ekspozycję.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

MarketSmith: badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu