22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Spirit Airlines wzrosły o 20% po doniesieniu, że JetBlue złożył ofertę

Akcje Spirit Airlines wzrosły o 20% po doniesieniu, że JetBlue złożył ofertę

Samoloty Spirit Airlines na płycie lotniska Fort Lauderdale-Hollywood International Airport 7 lutego 2022 r. w Fort Lauderdale na Florydzie.

Joe Riddell | Obrazy Getty

Akcje Duchowe Linie Lotnicze Wzrosła o ponad 22 procent we wtorek po raporcie, że Linie lotnicze JetBlue Złożył ofertę na przewoźnika budżetowego, pytając o umowę Spirita na połączenie z konkurencyjną firmą dyskontową Linie graniczne.

Po zamknięciu rynku we wtorek Spirit potwierdził, że JetBlue złożył niezamówioną ofertę.

Pokaz JetBlue, o którym wspomniałem wcześniej New York Timespojawia się niecałe dwa miesiące po tym, jak Spirit i Frontier zgodzili się połączyć się z gigantem tanich linii lotniczych.

Spirit powiedział, że jego rada dyrektorów ocenia propozycję JetBlue i będzie „kontynuować działania, które ustaliły, aby leżeć w najlepszym interesie firmy Spirit i jej akcjonariuszy”.

Rywalizacja o Spirit pokazuje odnowiony apetyt na integrację z branżą lotniczą, gdy wychodzi z dwóch trudnych lat po pandemii, która ucierpiała na popycie na podróże. Przewoźnicy starają się teraz zatrudnić w obliczu ożywienia w podróży.

Fala fuzji, która rozpoczęła się ponad dekadę temu, sprawiła, że ​​cztery duże linie lotnicze kontrolują ponad 70% rynku USA.

Handel spirytusem został wstrzymany przed zamknięciem rynku. Jego akcje wyniosły 26,93 USD. Według Spirita JetBlue zaoferował 33 dolary za udział w całej swojej ofercie gotówkowej.

JetBlue i Frontier nie skomentowali od razu CNBC.

Akcje JetBlue zamknęły się o ok. 7%.

Zarówno Spirit, jak i Frontier latają tylko samolotami z rodziny Airbus A320. Stanowią one większość floty JetBlue, co zmniejszy koszty i problemy logistyczne związane z łączeniem przewoźników.

Jednak JetBlue współpracuje z amerykańskie linie lotnicze Co pozwala przewoźnikom koordynować usługi w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Obie linie lotnicze stwierdziły, że umowa da im większe szanse na konkurowanie z United i linie lotnicze Delta Na ruchliwych lotniskach w Nowym Jorku i Bostonie.

READ  Zyski Morgan Stanley przewyższają szacunki dotyczące bogactwa i wzrostu akcji

Departament Sprawiedliwości złożył w zeszłym roku pozew o zablokowanie tego partnerstwa.

American odmówił komentarza na temat oferty JetBlue na zakup Spirit.