14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sygnały z Pekinu mogą zakończyć dwuletnią kampanię zwalczania Internetu

Sygnały z Pekinu mogą zakończyć dwuletnią kampanię zwalczania Internetu

SINGAPUR — Władze zakończyły dochodzenie w sprawie działań finansowych kilku firm internetowych, powiedział wysoki rangą chiński urzędnik, co stanowi wyraźny znak, że dwuletnia kampania regulacyjna przeciwko krajowym gigantom technologicznym w Chinach zbliża się do końca.

Guo Shuqing, przewodniczący Chińskiej Komisji Regulacyjnej ds. Bankowości i Ubezpieczeń, powiedział mediom państwowym, że rząd zakończył kampanię mającą na celu „naprawienie działalności finansowej 14 firm platformowych”, a do rozwiązania pozostały tylko drobne problemy. Pan Gu, który jest także sekretarzem partii Ludowego Banku Chin, dodał w wywiadzie opublikowanym w sobotę, że urzędnicy będą starali się zapewnić większe wsparcie firmom technologicznym i pracować nad tym, aby nadzór nad sektorem technologicznym był bardziej przewidywalny w przyszłości.

Chińska hurtowa rozprawa z szybko rozwijającym się i darmowym sektorem Internetu Firmy są w pułapce tak jak

Holding grupy Alibaba Sp. z o.o.

Babo 3,19%

I

Mitwan

I

Didi Global Spółka

Czy ja -5,56%

Odkąd zaczęło się pod koniec 2020 r. Represje regulacyjne doprowadziły do ​​nałożenia wysokich grzywien na chińskich gigantów technologicznych i Zniszczenie ponad 1 biliona dolarów Pod względem wartości rynkowej jest to jedna z największych notowanych na giełdzie chińskich firm technologicznych.

Hang Seng Tech Index, sektorowy benchmark, który obejmuje chińskich gigantów internetowych, takich jak Alibaba,

Tencent Holdings Sp. z o.o.

I

Baidu Spółka ,

W poniedziałek w Hongkongu wzrosła o 3,2%.

Akcje Alibaba, największego chińskiego dostawcy e-commerce, wzrosły o 8,7 procent, powiększając swoje zyski od października do prawie 80 procent. Jednak pozostaje to tylko około jednej trzeciej szczytu, jaki osiągnął przed anulowanym IPO Anta, kiedy kapitalizacja rynkowa Alibaby zbliżyła się do 900 miliardów dolarów.

W handlu w Nowym Jorku wpływy depozytowe Alibaby w USA wzrosły o 3,2%, podczas gdy Meituan i Didi zakończyły sesję spadkiem.

W weekend gigant fintech Ant Group powiedział, że chiński miliarder Jack Ma ustąpi kontrola firmy. Ant, który jest w jednej trzeciej własnością Alibaba i prowadzi popularną platformę płatności mobilnych Alipay, dokonuje przeglądu swojej działalności, odkąd chińskie organy regulacyjne nałożyły na to obowiązek. Aby anulować masową pierwszą ofertę publiczną w listopadzie 2020 r.

Pan Guo, którego komitet nadzoruje działalność bankową i ubezpieczeniową w Chinach, powiedział, że celem organów regulacyjnych jest „zachęcanie platform platformowych do działania zgodnie z przepisami i odgrywania głównej roli w napędzaniu rozwoju, tworzeniu miejsc pracy i międzynarodowej konkurencji”. To najwyższy rangą chiński urzędnik, który niedawno publicznie skomentował, że rząd może zakończyć represje wobec sektora technologicznego.

Organy regulacyjne zaczęły łagodzić swój ton od początku 2022 r., gdy polityka Pekinu, w tym zero tolerancji dla Covid-19 i jego wysiłki mające na celu powstrzymanie firm internetowych, zaważyły ​​na wzroście gospodarczym Chin i zaostrzyły wyprzedaż chińskich akcji. W marcu chiński car gospodarczy Liu He powiedział to podczas spotkania z innymi decydentami Przepisy muszą być egzekwowane w przejrzysty i przewidywalny sposób, określając, że każda polityka, która może mieć wpływ na rynek, musi być najpierw skoordynowana z finansowymi organami nadzoru.

W zeszłym miesiącu, na wewnętrznym spotkaniu krótko po zjeździe partii komunistycznej, szef największego chińskiego planisty gospodarczego, Narodowej Komisji Rozwoju i Reform, wezwał do polityki rządu Skoncentruj się na promowaniu wzrostuw tym wzbudzenie zaufania sektora prywatnego do sektora nieruchomości.

Guo Shuqing, przewodniczący Chińskiej Komisji Regulacyjnej ds. Bankowości i Ubezpieczeń.


zdjęcie:

Tingshu Wang/Reuters

W ostatnich tygodniach urzędnicy państwowi Zacząłem przeglądać zasady sektorach technologii i edukacji i przygotowują się do zakończenia długotrwałych dochodzeń przeciwko firmom internetowym, powiedziały osoby zaznajomione ze sprawą.

Komentarze pana Gu są następne Władze złagodziły przepisy pod koniec grudnia, aby umożliwić krajowym producentom gier importowanie tytułów gier wideo. Wynika to z poprzednich zmian z kwietnia ubiegłego roku, kiedy był to regulator gier wideo w Chinach Wznowiono licencje wydawnicze dla lokalnych tytułów gier po miesięcznym zamrożeniu.

30 grudnia chiński organ nadzoru rynku papierów wartościowych stwierdził, że dwóch brokerów internetowych notowanych na giełdzie Nasdaq naruszyło lokalne przepisy, zezwalając klientom z kontynentu na handel akcjami notowanymi na giełdach zagranicznych. że Sprzedaż uruchomiona W amerykańskich kwitach depozytowych korporacji,

Holding Fintech Sp. z o.o.

I

Trzymanie zdjęć Sp. z o.o.

Mimo to niektórzy uczestnicy rynku stwierdzili, że oświadczenie organu regulacyjnego wskazuje na zakończenie dochodzenia w sprawie tych dwóch firm i że chińskie akcje w tym roku zasadniczo zwyżkowały, częściowo dzięki optymizmowi, że najgorsze dla sektora technologicznego już za nami.

Wkrótce napisz do Weilun na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8