30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow: odbicie na rynku;  Kluczowy wskaźnik w piątkowym raporcie o pracy

Kontrakty terminowe Dow: odbicie na rynku; Kluczowy wskaźnik w piątkowym raporcie o pracy

Kontrakty terminowe Dow pozostały bez zmian w nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq, po opublikowaniu sierpniowego raportu o zatrudnieniu. Giełda ponownie wyprzedała się w czwartek, ale odbiła i zamknęła mieszane.
XPomimo zbliżenia się, doszło do większych szkód wśród głównych sektorów i akcji w związku z serią negatywnych wiadomości.

Amerykański zakaz sprzedaży niektórych zaawansowanych chipów do Chin z NVIDIA (NVDA) A AMD (AMD) skrytykował sektor półprzewodników. Kilka ogromnych wyprzedaży zmagających się z problemami producentów oprogramowania trafiło na pole innych wielkich technologii. Zamknięcie w Chinach 21 milionów ludzi z powodu przypadków Covid wpłynęło również na akcje i doprowadziło do wyprzedaży ropy naftowej, miedzi i metali nieszlachetnych. W międzyczasie rentowności obligacji skarbowych i dolar amerykański wzrosły w związku z mocnymi danymi z rynku pracy, które pojawiły się w sierpniowym raporcie o zatrudnieniu.

Więcej wiodących akcji – jak Kolekcje stulecia (CELH) A Enfaza energii (ENPH) – pod presją, choć jeszcze nie pękło. Niektóre akcje utworzone w ciągu ostatnich kilku tygodni przebiły się przez główne wsparcie, takie jak jabłko (AAPL), Arista Networks (Sieć) i do pewnego stopnia, Tesla (TSLA).

Inwestorzy powinni mieć minimalną ekspozycję w obecnym otoczeniu rynkowym.

Raport o zadaniach

Ekonomiści spodziewają się, że sierpniowy raport o zatrudnieniu w piątek wykaże, że zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło o 293 tys. w porównaniu z 528 tys. w lipcu. Ekonomiści uważają, że bezrobocie utrzymuje się na najniższym od pół wieku poziomie 3,5%.

Kluczem do sukcesu będzie udział w zatrudnieniu. Trwałe ożywienie siły roboczej byłoby niemal magicznym eliksirem dla gospodarki, łagodząc presję na Rezerwę Federalną, aby była zbyt agresywna w podnoszeniu stóp procentowych.

Jednak w ostatnich miesiącach uczestnictwo spadło, nie pozostawiając luzu na rynku pracy.

Raport o zatrudnieniu pojawia się w ślad za danymi opublikowanymi w tym tygodniu, które pokazały, że początkowe liczby bezrobotnych spadły do ​​najniższego poziomu od dwóch miesięcy, a liczba miejsc pracy w lipcu wzrosła znacznie powyżej oczekiwań.

READ  Średnia japońska Nikkei osiągnęła rekordowy poziom, przekraczając swój szczyt z 1989 roku

Dlaczego nie możesz zaufać piątkowemu raportowi o pracy


Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow spadły w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 przechyliły się wyżej.

późno w czwartek, od Broadcom (AVGO) A Lululemon Athletic (lulu) odnotowały wysokie zarobki i wysokie wytyczne. Akcje AVGO i Lululemon odbiły się w ciągu nocy. Oba są niewykonalne, ale są pozytywnym działaniem rynkowym.

Raport o zatrudnieniu zostanie opublikowany o 8:30 ET, co z pewnością pobudzi duże ruchy w kontraktach terminowych Dow, rentowności obligacji skarbowych i nie tylko.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie rozpoczęła się w czwartek niżej i dalej słabła, po czym pod koniec sesji odbiła się i zamknęła mieszane.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w czwartek o 0,5% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,3%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 0,3%. Mała skala Russell 2000 spadła o 1,1%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 3,3 procent do 86,61 dolarów za baryłkę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 13 punktów bazowych do 3,265%, najwyższego od końca czerwca. Rentowność benchmarku, która wzrosła z nieco poniżej 2,53% 2 sierpnia, zaczęła zbliżać się do najwyższego od 11 lat poziomu 3,48% 14 czerwca.

ETF-y

VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) zwolnienie w wysokości 2,2%. Akcje Nvidii i AMD są głównymi udziałami SMH. Akcje NVDA spadły o 7,7%, osiągając najniższy poziom od dwóch lat. AMD, mniej narażone na chińskie ograniczenia niż Nvidia, straciło 3%, wciąż powyżej czerwcowych minimów.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła o 3,8%. amerykańskie samoloty globalneSamoloty) w dół o 0,6%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) stracił 2,5%, a fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) zaliczka o 0,3%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 1,6%.

READ  Handel w Chinach w okresie styczeń-luty ponownie spada wraz ze spadkiem globalnego popytu

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 0,4%, a ARK Genomics (ARKG) wzrosła o 0,65%. Akcje Tesli są głównym właścicielem za pośrednictwem funduszy ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza wzrostu rynku

Cóż, można powiedzieć, że zwyżka na giełdzie była efektem odbicia. Czwartkowe odbicie od śróddziennych minimów do mieszanych będzie prawdopodobnie zależało od piątkowego raportu o zatrudnieniu.

W ciągu dnia główne wskaźniki uległy dalszym uszkodzeniom.

Nasdaq i S&P 500 nie ukryły swoich minimów 26 lipca, co oznaczałoby koniec trendu „w górę dna” i mogło spowodować przejście w „korektę rynku”. Ale jest wyraźnie poniżej 50-dniowych średnich kroczących, wraz z Dow.

Mały Russell 2000 i S&P MidCap 400 przełamali w czwartek swoją 50-dniową passę.

To było zachęcające zobaczyć ponownie bitwę rynkową w czwartkowe popołudnie w obliczu kilku przeciwnych wiatrów i nagłówków. Ale wzrost rynku mierzony jest w tygodniach, miesiącach lub latach, a nie w dwugodzinnych przyrostach.

szeroka słabość

Stopiły się zapasy stali, które tydzień temu sugerowały kupno. Nazwy chipów, które wyglądały tak mocno, rozbiły się w zeszłym tygodniu. Zapasy ropy naftowej mają problemy.

Tymczasem rajd łowiecki na akcje takie jak akcje Nvidii, datadog (DOG) i ARKK zakończyły się kilka tygodni temu.

Zapasy energii słonecznej, gazu ziemnego i kontroli zanieczyszczeń wciąż utrzymują się stosunkowo dobrze, chociaż większość z tych nazw nie postępuje i zaczyna spadać. Czy zapasy Enphase, Energia Cheniere (skroplony naturalny gaz) i wstrząsy teatru stulecia w czwartek, czy też zaraz upadną?

Albemarle (ALBA) Jego ostatnie zyski osłabły, ponieważ transakcje wymiany litu zostały wyprzedane.

Wiele z tworzonych zapasów może wymagać poważnych napraw, nawet jeśli ogólny rynek szybko się odbije. Akcje Apple i Tesli zamknęły się w górę po wycięciu 50-dniowych pasm w ciągu dnia. Ale obaj patrzą na smugi 200 dni.

READ  Zuckerberg zeznaje w USA przeciwko umowie z Facebookiem na wirtualną rzeczywistość

Vertex Pharmaceuticals (VRTX) wykazuje działanie pozytywne, podczas gdy Zjednoczone zdrowie (Organizacja Narodów Zjednoczonych) A dwa centy (CNC) Walczą o duże wsparcie w starych obszarach skupu.


Czas na rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Co teraz robisz

To nie jest czas na kupowanie akcji. Jeśli masz kilka dobrze zarabiających akcji, które dobrze się trzymają, możesz się ich trzymać, chociaż częściowe dywidendy nie są złym pomysłem.

Inwestorzy mogą się różnić, kiedy sprzedać zwycięskie akcje, ale gdzieś trzeba narysować linię na piasku.

To nie czas na krótką sprzedaż. Idealnym momentem był moment, w którym rynek kilka tygodni temu napotkał opór na linii 200 dni. Oferty sprzedaży mogą być ostre, choć krótkotrwałe. Jeśli jednak indeksy wzrosną do 50-dniowej linii i zatrzymają się, mogą pojawić się nowe możliwości sprzedaży, być może nawet w przypadku akcji takich jak Arista, Apple czy Tesla.

Pracuj na swoich listach obserwacyjnych, długich i krótkich. Nawet jeśli nie zamierzasz sprzedawać, ćwiczenia mogą pomóc w ogólnej analizie rynku i zapobiec nadmiernemu optymizmowi.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?