2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Starbucks mianuje Laxmana Narasimhana swoim nowym dyrektorem generalnym

Starbucks mianuje Laxmana Narasimhana swoim nowym dyrektorem generalnym

Narasimhan zostanie nowym dyrektorem generalnym Starbucks 1 października. Oficjalnie rozpocznie swoje stanowisko w kwietniu, a następnie wejdzie do zarządu spółki.

Reckitt Benckiser Group, w której Narasimhan ostatnio pełnił funkcję dyrektora generalnego, ogłosiła Wcześniej w czwartek ustępował.

Narasimhan przejmuje władzę w kluczowym momencie dla Starbucks.

W Stanach Zjednoczonych firma stara się Odeprzyj falę gildii w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Tymczasem ograniczenia Covid-19 były surowe Uszkodzenie działalności firmy w Chinachktóry jest ważnym rynkiem.

W ciągu sześciu miesięcy przed oficjalnym objęciem urzędu przez Narasimhana spędzi czas z Schultzem i innymi liderami firmy, pracownikami i klientami oraz dowie się o niedawnym planie ponownego opracowania Schultza, który, jak powiedział, firma musi zmienić.

„Biznes Starbucks nie jest skonfigurowany w taki sposób, w jaki jest zbudowany dzisiaj, aby sprostać zmieniającym się zachowaniom, potrzebom i oczekiwaniom naszych partnerów lub klientów” Schultz Napisany w liście otwartym w lipcu. „Nie jest przeznaczony dla przyszłości, do której aspirujemy dla nas samych i społeczności, w których służymy”.
Napisał wówczas, że plan zmian Schultza obejmował „dramatyczną poprawę” doświadczenia pracowników i przeprojektowanie sklepów. Firma od tego czasu wprowadziła zmiany, takie jak Niektóre sklepy zamknięte ze względów bezpieczeństwa.

W czwartkowym oświadczeniu Narasimhan powiedział, że „pokornie” dołączył do Starbucks, „ponieważ innowacje i inwestycje w doświadczenia partnerów i klientów pozwalają nam sprostać zmieniającym się wymaganiom, przed którymi dzisiaj stoimy”.

Schultz powiedział w czwartek, że Narasimhan jest odpowiednią osobą do tego zadania.

„Jest strategicznym i transformacyjnym liderem z dużym doświadczeniem w budowaniu silnych marek konsumenckich” – powiedział Schultz. – Jest liderem, którego szukaliśmy.

Poprzednia firma Narasimhana, Reckitt Benckiser, jest brytyjską firmą obsługującą kilka marek higienicznych i zdrowotnych, w tym Durex Condom, Lysol i Mucinex. W 2019 roku został mianowany dyrektorem generalnym wielomiliardowej firmy.

Brytyjska firma powiedziała w oświadczeniu wcześniej W czwartek, że „Z powodów osobistych i rodzinnych Laxman zdecydował się przeprowadzić do Stanów Zjednoczonych i skontaktował się z nim, aby móc tam mieszkać”.

Przed dołączeniem do Reckitt Benckiser Narasimhan zajmował kilka stanowisk w PepsiCo (WERWA)w tym Chief Global Trade Officer. Był również starszym partnerem w McKinsey, koncentrując się na rynku konsumenckim i detalicznym.

Melody Hobson, niezależny prezes zarządu Starbucks, określił Narasimhana jako „inspirującego lidera”, dodając, że jego „głębokie doświadczenie zawodowe w przeprowadzaniu strategicznych transformacji w globalnych firmach zorientowanych na konsumenta czyni go idealnym wyborem”.

READ  MSCI Exclusive mówi o usunięciu Rosji z indeksów „Naturalny następny krok”

Wiadomość o nominacji Narasimhana pojawia się przed dorocznym dniem inwestora Starbucks, który odbędzie się 13 września.