23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kobieta grająca z zachwytem w „My Champions” po drugiej stronie granicy ukraińsko-polskiej | Wideo

Ukrainka, która przyjechała do Polski w czwartek bez snu na trzy dni, grała na fortepianie „We Champions” królowej w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej. Obejrzyj wideo tutaj.

Wojna rosyjsko-ukraińska: Królowe Ukrainy śpiewają „We Are Champions” na pianinie w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej. (Zdjęcie: zrzut ekranu z wideo)

Tysiące ludzi na Ukrainie walczy o opuszczenie rozdartego wojną kraju, obawiając się o swoje życie, gdy rosyjskie wojska kontynuują ostrzał i ataki rakietowe na kilka miast. Bez jedzenia i/lub snu wiele budynków, placów i instytucji wali się, a ludzie spieszą do przekroczenia granicy Ukrainy, by uchronić się przed rosyjską agresją.

W samym środku tej dewastacji i katastrofy wideo kobiety grającej na pianinie „Jesteśmy mistrzami” w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej wciąż jest źródłem nadziei dla wielu utkniętych na Ukrainie.

Kliknij tutaj, aby śledzić aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej

Ukrainka, która przyjechała do Polski w czwartek bez snu na trzy dni, usiadła przy granicy i zagrała z Queens „We Champions”. Wideo pojawiło się na Twitterze 9 dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Obejrzyj wideo tutaj:

24 lutego Rosja ogłosiła inwazję na Ukrainę na pełną skalęPrzemieszczenie górne 1 milion osób tygodniowo. Delegacje ukraińska i rosyjska odbyły dotychczas dwie tury rozmów w celu rozładowania napięć.

Wcześniej w piątek po ataku wojsk rosyjskich zapaliła się największa w Europie elektrownia atomowa Zaporoże na Ukrainie. Incydent wywołał groźbę katastrofy nuklearnej. Jednak lokalni urzędnicy potwierdzili bezpieczeństwo zakładu.

Tymczasem w czwartek rosyjski urzędnik powiedział w oświadczeniu. W walkach zginął generał dywizji Andriej Cuchowski, dowódca lotnictwa.