15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polacy w Warszawie stoją z Ukrainą, machając ukraińskimi flagami – ThePrint

By Ashok Raj

Warszawa [Poland]3 marca (ANI): Wśród trwających operacji wojskowych Rosji na Ukrainie polska delegacja w ANI powiedziała w czwartek, że Polska jest silna wobec Ukrainy w czasie konfliktu i że wznoszą trzy flagi: Unia Europejska, ich kraj Polska, i Ukrainę.

Ekipa ANI raportuje z Polski i innych krajów.

Trio powiewało flagami w kilku hotelach w stolicy Polski, Warszawie. ANI zapytało ich, czy trzecia flaga była kiedykolwiek używana, czy jest używana teraz. Przedstawiciel hotelu powiedział ANI: „Polska solidaryzuje się z Ukrainą”.

W pobliżu warszawskiego lotniska w Polsce kilka taksówek przewożących proukraińskie flagi niosło ukraińskie flagi.

Ambasada RP w Indiach (Delhi) uruchomiła na Twitterze hashtag „Jedność z Ukrainą i Stoimy z Ukrainą”.

Polska ambasada napisała na Twitterze, że „urzędnicy polskiej ambasady, pracownicy polskiej ambasady i pracownicy polskiej firmy w New Delhi połączyli ręce z ukraińskim narodem i rządem, którzy zostali brutalnie zaatakowani przez Rosję”.

Ambasada RP w Indiach już zapowiedziała, że ​​Polska udziela maksymalnego wsparcia Ukrainie w walce z rosyjską okupacją. Adam Purakowski, ambasador Polski w Indiach, powiedział wcześniej ANI, że „Polska dostarcza Ukrainie broń i inną pomoc humanitarną oraz zapewnia Ukrainie maksymalne wsparcie pod każdym względem”.

Tysiące indyjskich studentów jest obecnie unieruchomionych w różnych częściach Polski w pobliżu granicy. Ambasada Indii w Polsce wraz z unijnym ministrem lotnictwa cywilnego gen. VK Singhem przyspieszyli wydalenie indyjskich studentów i obywateli, którzy jakoś uciekli z Ukrainy. Indie uziemiły samoloty IAF C-17 w celu ewakuacji Indian z Polski, co będzie kontynuowane w najbliższych dniach. (ANI)

Ten raport został automatycznie wygenerowany z serwisu informacyjnego ANI. ThePrint nie odpowiada za jego treść.

READ  W Polsce zamordowano pracownika Indian Bank, a sprawca został zatrzymany - poinformowała policja