12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kawiarnia w Berkeley prezentowana w programie „Today” zostanie zamknięta po 45 latach

Kawiarnia w Berkeley prezentowana w programie „Today” zostanie zamknięta po 45 latach

Kucharz pracuje za linią w Homemade Cafe w Berkeley, która zostanie zamknięta 1 stycznia 2024 r.

Jessego R. Przez Yelp/dzięki uprzejmości

Kawiarnia w Berkeley, która stała się ogólnokrajową wiadomością dzięki darmowym biletom na śniadanie, zamyka swoje podwoje po 45 latach. W kawiarni Homemade Cafe, otwartej w 1979 roku na rogu Sacramento Street i Dwight Road, ostatnie śniadanie będzie podawane 1 stycznia.

„To niefortunne i wielkie rozczarowanie, że musimy zamknąć. Finansowo nie jesteśmy w stanie pozostać otwarci”. „Kawiarnia napisała na swojej stronie na Facebooku. „W dzisiejszej ekonomii prowadzenie małej, lokalnej restauracji z pełnym zakresem usług, która serwuje domowe jedzenie z wysokiej jakości składników, po rozsądnych i stosunkowo rozsądnych cenach, jednocześnie ceniąc swoich pracowników i odmawiając płacenia mniej niż minimalna pensja, wydaje się nieosiągalne .”

Colin Doran kupił kawiarnię w 2011 roku i oferował bezpłatne śniadanie „Wszyscy jedzą” osobom, których nie było stać na posiłek. Klienci, którzy przekażą 5 dolarów, otrzymają wywieszony na tablicy ogłoszeń bilet „Darmowe jedzenie”, który rozdaje głodnym dwa jajka w dowolnej formie, ziemniaki, tosty i kawę. Polityka stała się wiadomością ogólnokrajową, dzięki czemu kawiarnia przynosiła zyski Funkcje programu „Dzisiaj”. I „Washington Post”.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

„W dni, w których bilety są wyprzedane, i tak oferujemy bezpłatne posiłki”. Duran powiedział gazecie. „Nikt nie powinien chodzić głodny. To właściwa decyzja”.

Ale nawet uznanie w całym kraju nie wystarczyło, aby uratować restaurację. A GoFundMe Aby pomóc Homemade Cafe, Duran powiedział, że „w ciągu ostatnich dwóch lat zainwestował ponad 200 000 dolarów ze swoich oszczędności, aby utrzymać działalność firmy”, a gdy pracownikom groziło „zamknięcie”, „jednoznacznie zgłosili się na ochotnika do obniżki wynagrodzeń o 20%”.

„Przetrwaliśmy duży i silny, ale ostatnie kilka miesięcy nie było łaskawe, a wydatki na wszystko stale rosły co miesiąc o 5–10%” – napisano w poście GoFundMe.

Duran ogłosił w piątek na Facebooku, że w nowym roku Homemade Cafe zamknie swoje podwoje na stałe.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

„Poniedziałek będzie naszym ostatnim dniem, w którym będziemy podawać śniadanie przez cały dzień, bez rezerwacji, to nasz ostatni raz, aby przygotować i podać wszystkie pyszne, satysfakcjonujące posiłki w naszej grupie z całą miłością i troską, na jaką możemy się zdobyć” – czytamy w poście. „Nie będziemy już mogli witać Cię tak, jakbyś był ukochanym członkiem rodziny, ale zawsze będziesz w naszych sercach i będziesz miał wspomnienia, które warto pielęgnować przez całe życie”.

READ  Dyrektor generalny linii lotniczej przygotowuje podróżnych na kolejne zakłócenia