12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowa inspekcja samolotu Boeing 737 MAX po znalezieniu twardych części w USA

Nowa inspekcja samolotu Boeing 737 MAX po znalezieniu twardych części w USA

Nowe Delhi:

Ostrzeżenie o poluzowanej śrubie w nowym samolocie pasażerskim Boeing 737 Max skłoniło linie lotnicze w Indiach obsługujące ten typ samolotu do przeprowadzenia kontroli, aby upewnić się, że nie ma usterek mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo lotu.

Indyjski organ regulacyjny ds. lotnictwa, Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA), uważnie monitoruje sytuację i pozostaje w kontakcie z operatorami Akasa, Air India Express i SpiceJet, które obsługują samolot.

Nastąpiło to po tym, jak Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych oświadczyła, że ​​ściśle monitoruje ukierunkowane inspekcje samolotów Boeing 737 MAX w poszukiwaniu ewentualnych poluzowanych śrub w układzie sterowania steru kierunku. Producent samolotu oświadczył, że problem zidentyfikowany w konkretnym samolocie został rozwiązany i zwrócił się do linii lotniczych o przeprowadzenie inspekcji floty samolotów Boeing 737 MAX.

Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego oświadczyła, że ​​jest w kontakcie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem i Boeingiem, a przeprowadzane obecnie kontrole stanowią część regularnego procesu zapewnienia bezpieczeństwa lotniczego.

„Jest to ciągły problem z Maxem 737 i oto biuletyny serwisowe, które Boeing od czasu do czasu wydaje operatorom linii lotniczych, aby w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek problemu mogli podjąć sugerowane działania. Skontaktowaliśmy się z Boeingiem, FAA i naszymi operatorami linii lotniczych „” – stwierdziła DGCA w oświadczeniu. „Również w przeszłości dotyczyło to takich kwestii związanych z 737 MAX”.

„W takich przypadkach operator linii lotniczych wdraża środki łagodzące zalecane przez producentów oryginalnego sprzętu, podobnie jak miało to miejsce w przeszłości w przypadku 737 MAX” – dodał.

Rzecznik Akasa Air powiedział, że Boeing poinformował ich o problemie. „Podobnie jak wszyscy operatorzy na całym świecie i zgodnie z naszymi najwyższymi standardami bezpieczeństwa, Akasa będzie przestrzegać tych samych kontroli i procedur zalecanych przez producenta lub organ regulacyjny. Jak dotąd nie miało to wpływu na naszą flotę operacyjną i dostawy” – powiedziała.

READ  Axios sprzedaje się Cox Enterprises za 525 milionów dolarów

Rzecznik Air India Express powiedział: „Zgodnie z globalną rekomendacją Boeinga dla wszystkich operatorów linii lotniczych, Air India Express przeprowadzi inspekcję swoich samolotów Boeing 737-8 w określonym terminie. Nasze niezłomne zaangażowanie w bezpieczeństwo pozostaje sprawą najwyższej wagi”.

Rzecznik SpiceJet powiedział, że nowy alert nie będzie miał żadnego wpływu na działalność SpiceJet.

NDTV, z którym skontaktowała się linia lotnicza, stwierdziła, że ​​kontrola każdego samolotu trwa nie dłużej niż dwie godziny.

Boeing 737 Max, najszybciej sprzedający się samolot tego producenta w historii, został uziemiony na całym świecie w 2019 roku po katastrofach w Indonezji i Dżakarcie, w których zginęło 356 osób. Samolot wrócił do służby na początku 2021 roku.