27 kwietnia, 2024

Kawakami: Jak Draymond Green, Steph Curry i Steve Kerr zaplanowali zwycięstwo w meczu 4

SAN FRANCISCO – Draymond Green wyłączył telewizor na kilka minut przed zwycięstwem Warriors w meczu 3 nad Kings w zeszły czwartek, wyszedł z domu, walczył z korkami i przybył do Chase Center z jedną myślą.

„Gdzie jest Steve?” krzyknął do pracownika, gdy dźgnął się w głowę w szatni Warriors około 20 minut po ostatnim brzęczyku. Draymond wkrótce znalazł Curry’ego w sali treningowej, kończąc z wielkim zwycięstwem. Dwaj kapitanowie tej drużyny połączyli głowy i natychmiast zaczęli planować grę 4.

Draymond wpadł na pomysł po obejrzeniu meczu: dlaczego cokolwiek miałoby się zmienić w stosunku do początkowego składu, który wstrząsnął Kings w meczu 3 z zawieszonym Draymondem? Po co zmuszać wszystkich innych do siadania na ławce, aby zrobić dla nich miejsce w grze 4?

I pilnie chciał załatwić wszystko poza Carrie. (Oprócz omówienia strategii, Draymond chciał również uczcić znakomity występ Curry’ego w grze 3) Wynik: Steve Kerr, który myślał w ten sam sposób, nie wystartował Draymond w grze 4 w niedzielę i czasami Draymond zmieniał się z Kevonem Looneyem , który utrzymywał Więcej strzelców na ziemi, jak w grze 3, a Warriors utrzymują się, aby pokonać Kings 126-125, aby wyrównać serię 2-2.

Looney zagrał dobrze, co nie jest zaskoczeniem. Jordan Paul, który zostałby wykluczony z wyjściowego składu, gdyby wrócił Draymond, grał dobrze. A Draymond rozpoczął drugą połowę razem z Looneyem (i bez Poole’a), kiedy to Warriors zdominowali tę grę. Chociaż Warriors prawie odzyskali go w ostatniej minucie przez wpadkę, kiedy Curry ogłosił przerwę po tym, jak każdy z Warriors zaserwował (Kerr wziął na siebie winę za to, że nie powiedział swoim graczom, ile czasu na żądanie się liczy), to zwycięstwo było dokładnie tym, czego Warriors potrzebowali. Kings depczą im po piętach, zmierzając do Game 5. Środa w Sacramento.

Oto dlaczego jest to natychmiastowa część historii Warriors: Draymond zgłosił się na ochotnika, aby usiąść na ławce po Andre Iguodala, który stracił miejsce na początku ery Kerr, Curry zgodził się zejść z ławki w pierwszych czterech meczach zeszłorocznego Denver seria, kiedy wracał po kontuzji i Looney jo-jo ze składu przez całą swoją karierę.

W tej epoce wojownicy zawsze tak postępowali. Dowiedz się, co najlepiej zrobić, aby wygrać następny mecz. Więc zrób to. A nieformalne spotkanie na szczycie Curry-Draymond było kolejnym przykładem tego, jak radzą sobie z rzeczami, kiedy absolutnie muszą.

READ  Obejrzyj The ONE Fight Night 10 Święto wagi i twarzy

„To nic nowego” — powiedział mi Curry po konferencji prasowej po meczu poświęconej sesji strategicznej. „Zawsze prowadzimy tego rodzaju rozmowy. W play-offach jest to trochę zabawniejsze, ponieważ próbujesz rozgryźć figury szachowe do określonej serii. prowadzić te rozmowy”.

Curry ma oczywiście na myśli swoją legendarną, relaksującą kolację w Blues City Café z Draymondem, Davidem Lee i Festusem Eiselim zaraz po tym, jak Warriors przegrali trzeci mecz z Grizzlies i przegrywali w serii 2-1. Następnie Warriors przetoczyli kolejne trzy mecze i zdobyli swój pierwszy tytuł w erze.

Nikt nie wie, jak Warriors poradzą sobie w pozostałej części tej serii lub w pozostałej części sezonu po sezonie, ale jeśli Curry przywołuje legendę City Blues, coś znaczącego wydarzyło się, gdy on i Draymond spotkali się po meczu 3. Curry, więc jest ważny dla każdej części uniwersum Warriors.

Wiele się działo – walka Draymonda z biurem ligi, Warriors przegrali 2:0, a następnie przebili się u siebie w meczu 3 – i zrozumienie, że porażka w tej serii może być początkiem końca tej dynastii . Więc Draymond musiał wrócić na arenę, aby spotkać się z Currym. Dwóch przyszłych Hall of Fame musiało to utrzymać.

„Nie sądzę, aby decyzja została podjęta w tym momencie, ale wydawał się stosunkowo podekscytowany tym, co zobaczył pod względem tego, jakie poprawki będziemy mogli wprowadzić dziś wieczorem” – powiedział Carey. „Myślę, że zmobilizowanie tej energii było dla niego trudne; Wiem, że tęsknił za byciem tam. Ale dało mu to także inną perspektywę w serii, która mu pomogła”.

Po tym, jak Draymond i Curry zdecydowali, że to może być dobry pomysł, Draymond poszedł tego wieczoru do biura Kerra i powiedział mu, że wszystko będzie w porządku, jeśli Kerr będzie chciał trzymać Draymonda z dala od wyjściowego składu w niedzielę. Kerer zgodził się. I ruch został wykonany.

„Myślałem, że to właściwa rzecz, a Steve uważał, że to właściwa rzecz” – powiedział Draymond Sunday. „To znaczy, myślę, że numer 1, tym zawsze byliśmy. W tej drużynie są faceci, którym zależy na twardym zwycięstwie i drużynie, a jeśli jesteś facetem, który nie jest taki, trzymasz się kciuka, bo taka jest tutaj kultura.

READ  Sędzia Clippers Kawhi Leonard (kolano) poza meczem 3 przeciwko Suns

„Dla mnie to było takie łatwe. Wygraliśmy (gra 3) tak łatwo. Wejdziesz do drzwi i powiesz:„ Chłopaki, wróciłem, oto gdzie jestem ”. Siedząc ze mną i oglądając tę ​​grę, Myślałem, że to najlepsze i myślałem, że jest jasne jak dzień, i myślałem, że mogę to zobaczyć z odległości mili. Dosłownie, z odległości mili.

Co Kerr myślał, kiedy Draymond składał propozycję?

„Nie zaskoczyło mnie to, ponieważ w głębi duszy wiem, że Draymond chce po prostu wygrać” – powiedział Kerr. „Mimo wszystkich jego uczuć, pasji i rzeczy, które robi z ligą, opozycją lub urzędnikami, wszystko to pochodzi z miejsca pożądania rywalizacji. Jest jednym z wielkich konkurentów, z jakimi kiedykolwiek byłem. Jest jednym z najmądrzejsi gracze, jakich kiedykolwiek miałem.

„Nie zaskoczyło mnie to, ponieważ zdał sobie sprawę z tego samego, co ja, co sprawiło, że było to o wiele łatwiejsze. Fakt, że wpadł i zasugerował, sprawia, że ​​​​jest to o wiele łatwiejsze, a potem idziemy stamtąd. … Zawsze współpracujemy. Decyzje, które podejmujemy, opierają się na współpracy z naszymi kluczowymi graczami. … idzie w dół. Steve wszedł z ławki – cztery mecze w zeszłym roku przeciwko Denver. (Andrew Wiggins) wszedł z ławki w pierwszym meczu. wszystko, co musisz zrobić, i myślałem, że Draymond miał świetną drugą połowę, naprawdę dał z siebie wszystko.

W drugiej połowie Draymond otrzymał również zadanie pilnowania De’Aarona Foxa, który był zdecydowanie MVP Kings w tej serii. Po zdobyciu 21 punktów w 9 z 16 strzałów w pierwszej połowie, Fox oddał zaledwie 5 z 15 strzałów w drugiej połowie. Nie powstrzymał całkowicie Draymonda Foxa, ale też tego nie zrobi. To było po prostu inne spojrzenie, powiedział Kerr i wiedział, że Draymond uwielbiałby wyzwania.

Teraz Warriors będą musieli zdecydować, jak sobie z tym poradzić w Game 5 i później. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że Kerr umieści Draymonda z powrotem w wyjściowym składzie na resztę sezonu posezonowego, ale Warriors mają 0-2 w tej serii z Draymondem w wyjściowym składzie, a teraz 2-0 z Poole w tym miejscu, aby rozpocząć mecze . . (Oczywiście dwie porażki były w Sacramento i dwa zwycięstwa w Chase.)

Domyślam się: Draymond i Looney wystartują razem w meczu 5, z Poole na ławce rezerwowych, ale mogą nastąpić szybkie zmiany, jeśli sprawy zaczną się źle dla Warriors.

READ  Wydatki Steve'a Cohena na Mets i skutki dla reszty ligi

Oczywiście Kerr nie powie, co zamierza zrobić w Game 5, a Draymond powiedział, że wszystko będzie w porządku, cokolwiek zdecyduje Kerr – dodał, że grał 31 minut (z 12 punktami, 10 zbiórek i 7 asystami) w Game 4, w każdym razie.

„Jeśli tak myśli trener i to z pewnością działa” – powiedział Draymond. „Musiałem obejrzeć film i zobaczyć, jak to wszystko rozgrywa się w tej grze. Ale jeśli to prawda, to prawda i nie obchodzi mnie to. Gram tyle samo minut, co zwykle i to nie ma znaczenia. Taka jest moja mentalność”.

W związku z tym Draymond został również odgwizdany za faul techniczny w pierwszej kwarcie (wraz z Foxem) za odrobinę szczekania zaledwie 55 sekund po pierwszym zameldowaniu. To była jego pierwsza akcja od czasu wyrzucenia w meczu 2 za faul na Flagrant 2, a następnie zawieszony, kiedy liga zwróciła uwagę na jego „historię niesportowych działań”.

Czy ten szybki błąd techniczny był wiadomością dla wszystkich, którzy go oglądali? Cóż, zgadza się.

„Wciąż tu jestem. Nadal tu jestem i żadna technologia nie wyciągnie mnie z mojego pola” – powiedział Draymond. „Wiesz, Fox czuł potrzebę obrony swojego człowieka. Szanuję ją. Szanuję to w 100 procentach. Ale wciąż tu jestem i nic mnie nie zmieni. Tak jest od 33 lat. Modlę się, żeby tak było jeszcze przez 33 lata i nie będzie to tylko koszykówka. To się kończy. Ale jestem, jaki jestem, a wszystko inne jest, jakie jest.

A jeśli Draymond znów będzie musiał opuścić mecz, co, jak już powiedział, prawie na pewno się wydarzy, będzie oglądał mecz z zainteresowaniem. Gdy skończy, będzie ścigał się, by porozmawiać z Careyem i innymi. Wtedy powie, co myśli. On wymyśli strategię. Może to obejmować rozpoczęcie następnego meczu. Może nie. Zwykle są inteligentni. Zazwyczaj właśnie to zrobiłby Steve Kerr. I najczęściej wojownicy wygrywają.

Zobacz TK: Przejdź do strony podcastu Tima Kawakamiego pod adresem jabłkoI Spotify I sportowiec program.

(Zdjęcie: Ezra Shaw/Getty Images)