22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wydatki Steve’a Cohena na Mets i skutki dla reszty ligi

Wydatki Steve’a Cohena na Mets i skutki dla reszty ligi

Większość głównych właścicieli lig traktuje swoje drużyny jak firmy. Steve Cohen, jeden z jego byłych pracowników, powiedział, że jest coraz bliżej spotyka Jako coś zupełnie innego.

„Sposób, w jaki postrzega ten biznes, jest zupełnie inny niż jego fundusz hedgingowy” – powiedział pracownik w środę. „To bardziej tak, jak kupuje dzieła sztuki. I po prostu wydaje na sztukę wszystko, co trzeba. Facet ma w swoim domu dzieła sztuki warte miliard dolarów. Dostaje je, bo może”.

Jako najbogatszy właściciel baseballu, Cohen ma lepszą pozycję do stworzenia super drużyny niż ktokolwiek inny. Ale bracia właścicieli zwykle nie patrzą życzliwie na tych, którzy odrywają się od stada, zwłaszcza gdy narażasz ich na koszty.

„Myślę, że będzie to miało dla niego konsekwencje w przyszłości” – powiedział urzędnik innej ważnej drużyny ligowej, który nie został upoważniony do publicznego wypowiadania się. Nie ma zmowy. Ale… był powód, dla którego nikt nigdy nie zarobił ponad 300 milionów dolarów na przestrzeni lat. Nadal masz partnerów i istnieje system.

Wybór Cohena, aby podnieść swoją pensję do ponad 380 milionów dolarów przed karami podatkowymi od luksusu – z 12-letnią umową o wartości 315 milionów dolarów z Carlosa Correę jego ostatnia nagroda – Branża już się spolaryzowała. To tylko 293 miliony dolarów, co stanowi czwarty najwyższy poziom podatku kredytowego od konkurencji – poziom kary wprowadzony do sportu w marcu, natychmiast nazwany „podatkiem Steve’a Cohena”. Podniósł swoją listę płac do poziomu, jakiego ten sport nigdy nie widział. A jeśli chodzi o wydatki rówieśników, Cohen jest anomalią, której nie widziano w grze od czasów George’a Steinbrennera.

Dla co najmniej dwóch innych grup Cohen jest dobrodziejstwem: fani Mets, na przykład. i graczy. Cohen chce wygrywać, co gracze uwielbiają. Ale jego wydatki zwiększają również ich ogólne rynki i dochody.


Carlos Correa (Jeffrey Baker / USA Today)

Dlaczego bejsboliści i ich związek tak długo walczyli z pułapami wynagrodzeń? Wiadomość obudziła Cię do środowego poranka to jeden z wielu powodów. Mets prawie na pewno nie mogliby podpisać kontraktu z Correą tej zimy w systemie czapek. Żaden inny Steinbrenner nie może wydać ponownie, kropka.

Syn Steinbrennera Halla Jankesi Prezes Zarządu był bardziej konserwatywny w swoich wydatkach niż jego ojciec czy Cohen. po Konferencja prasowa dla Aaron Sędzia W środę powiedział, że nie żałuje, że głosował na Cohena, aby został właścicielem.

READ  Źródła - The Suns i Chris Paul rozmawiają o swojej przyszłości z franczyzą

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek żałował, że głosowałem na jakiegokolwiek właściciela” – powiedział Steinbrenner.

Kiedy reporter powiedział Steinbrennerowi, że jednodniowa umowa Cohena z Koreą była „duża” Ogłoszenie sędziegoSteinbrenner wydawał się rozbawiony.

„To wygląda brzydko: wielka stopa, co to w ogóle znaczy?” Powiedział. „Mnie to nie przeszkadza. Słuchaj, Steve stworzył świetny zespół. My też mamy świetny zespół. Więc mi to nie przeszkadza. Czas jest jaki jest. Skupiam się na dniu dzisiejszym”.

Steinbrenner ogólnie chwalił Metsów, nazywając ich „fenomenalnymi” dla miasta i rywalizacji między dwiema głównymi ligowymi drużynami baseballowymi.

Oczywiście nie ma gwarancji, że Mets wygrają. Jako kolejny drogi link Cohena, Justina VerlanderaWe wtorek zauważył: „Play-offy to bzdura”. Ale można powiedzieć, że zima Metsów jest dobrodziejstwem dla tego sportu. Tworzą wiele nowości i, co być może najważniejsze dla branży rozrywkowej, tworzą historię: ponowne wyobrażenie sobie Imperium Zła. Baseball rozkwita, gdy jest teatr, a drużyny próbujące zmierzyć się ze sobą tworzą dramat.

„Dawid i Goliat”, powiedział w środę dyrektor generalny Yankees, Brian Cashman. „Myślę, że to wszystko jest dobre dla narracji. Próbują stworzyć drużynę, której nie można pokonać, a ich konkurencja będzie chciała spróbować pokonać.

„Jest wielu właścicieli, którzy wydają dużo pieniędzy na ulepszanie swoich franczyz, nie tylko Steve Cohen i New York Mets. On nie jest tak niezależny. Tej zimy sami wydaliśmy dużo pieniędzy. Ale jest wiele zespołów ruszać się i trząść, a to w większości przypadków kosztuje.” „.

Fani drużyn z mniejszych rynków mogą się z tym nie zgodzić.

„Nasz sport wygląda teraz na zepsuty” – powiedział w środę inny dyrektor zawodów. „Mamy kogoś, kto ma trzykrotność średniej pensji i nie dba o długoterminowość żadnej z tych umów, jeśli chodzi o ryzyko związane z którąkolwiek z nich. Jak to dokładnie działa? Mam trudno mi to ogarnąć”.

To prowadzi nas do odwiecznego pytania: czy inni właściciele nie mogą lub nie chcą wydawać pieniędzy? Wielu graczy w lidze i niektóre kluby powiedziałoby to pierwsze, w zależności od zespołu, a wielu graczy sugerowałoby to drugie. To, na co zespoły mogą sobie pozwolić, jest subiektywne i opiera się na tym, co poszczególni właściciele uważają za właściwe dla nich, a większość dokumentacji finansowych klubów nie jest publikowana. Ale różne kluby z pewnością mają różne dochody, a Cohen z pewnością ma najgłębsze kieszenie, z których może czerpać raporty jego wartości netto.

READ  Obrońca byków Lonzo Ball (kolano) nie zagra do końca sezonu

„Myślę, że wszyscy na tej sali rozumieją, że mamy do czynienia z dysproporcjami w dochodach w tym sporcie, które uniemożliwiają niektórym rynkom konkurowanie w niektórych liczbach, które widzieliśmy” – powiedział komisarz Rob Manfred podczas zimowej sesji spotkania. wcześniej w tym miesiącu. „Wiesz, to nie jest pozytywna rzecz. To jak wszystko inne w życiu, jest w tym dobro i zło.”

To, czy Cohenowi ostatecznie zależy na tym, jak czują się inni właściciele, czy też może rzeczywiście zostać zraniony, jeśli zignoruje te uczucia, to inna sprawa.

„Ta gra opiera się na partnerstwie i relacjach, a te małe rynki naprawdę go wkurzą” – powiedział przedstawiciel klubu. „Spróbują to zrobić – i rozwścieczyć Roba (Manfreda) na niego. Nie chodzi o to, że mogą zrobić dla niego wszystko, ale każdy potrzebuje pomocy w tej grze. Nie sądzę, żeby otrzymał jakąkolwiek pomoc ”.

Georg Steinbrenner od dawna jest celem innych właścicieli. Na przykład w 2002 roku Larry Dolan ClevelandWłaściciel , Powiedział„George jest dużą częścią naszego problemu”.

Jak dalece te postawy ostatecznie przeszkodziły Steinbrennerowi? Przynajmniej inni właściciele nie postanowili zmienić systemu. kasjer ostatni rok Zauważył, że nowoczesne CBA mają na celu „zapobiegnięcie temu, by Jankesi byli Jankesami”.

Co prowadzi nas do najnowszego CBA. Jednym z kompromisów, które właściciele podjęli, aby zwiększyć swoje progi CBT, było stworzenie nowej klasy kary, którą wielu w branży uważało za Metsów lub po prostu Metsów uchylacze prawdopodobnie się zbliży. W 2022 roku każdy dolar wydany powyżej 290 milionów dolarów będzie opodatkowany od 80 procent. Metsowie mieli ponad 10 milionów dolarów.

W 2023 roku ten wyższy poziom zaczyna się od 293 milionów dolarów, a Metsowie będą opodatkowani w wysokości 90 procent za każdego dolara powyżej. (Odsetek wzrósł w tym roku, ponieważ popełnili przestępstwo po raz drugi).

„Gdyby poszedł na podatek Cohena, trochę więcej, myślę, że byłby w porządku” – powiedział o Cohenie przedstawiciel klubu. „Ale fakt, że przesadził, to było jak zawstydzenie Roba i wielu ludzi. Posunął się tak daleko, że zrobił całe CBA – sprawił, że wyglądali głupio w negocjacjach CBA. Obnosił się z tym prosto w twarz.”

READ  Joseph Osai z Bengals żałuje rzutu karnego, który doprowadził do zwycięstwa Chiefs

Hal Steinbrenner był członkiem komitetu roboczego w Manfred, który ściśle współpracował nad nowym CBA. Czy Czwarty Stopień nie miał dokładnie powstrzymać tego, co zrobił Cohen?

Cóż, albo ktoś inny, powiedział w środę Steinbrenner. „Oczywiście tak, równowaga konkurencyjna jest ważna dla gry i pamiętam, jak spotkałem się z wami w marcu i powiedziałem:„ Kibice drużyny nie powinni przychodzić na wiosenny trening, myśląc, że nie mają szans na awans do play-offów ”. ” To nie jest dobre dla baseballu. Więc tak, zdecydowanie był w tym jakiś cel.

Ale wydaje się, że istnieje powód, by podejrzewać, że gracze lub właściciele uważają, że podatek Cohena będzie miał duży wpływ. W przypadku Metsów z 2023 roku każdy dolar powyżej 293 milionów dolarów byłby opodatkowany w starym CBA w wysokości 75 procent, w porównaniu do 90 teraz. Oczywiście 15-procentowa różnica, zwłaszcza dla właściciela, który już i tak dużo wydaje, nie ma większego sensu.

W marcu właściciele z pewnością woleliby coś ostrzejszego – na przykład wyższą stawkę podatkową, nie wspominając już o limicie. Ale gracze zamierzali również z tym walczyć. Ostatecznie system ekonomiczny baseballu daje właścicielowi swobodę wydawania, z kilkoma ograniczeniami. Gracze zawsze chcieli zachować tę wolność.

„Jeśli właściciel jest skłonny wydać 90 procent podatków na 300 milionów dolarów, żadne CBA nie rozwiąże tego przy braku faktycznego limitu” – powiedział w środę ktoś z drużyny ligowej.

Jednak jak doceniła drużyna zawodniczek w ostatnich pięciu latach po CBA 2016, wynik jest wynikiem, niezależnie od intencji. Podatek Cohena nie robi nic, by odstraszyć jego nazwę, a Manfred może mieć coraz bardziej nieszczęśliwych właścicieli, którzy pocieszają ich z tego powodu.

I tutaj wydatki Cohena mogą mieć największy wpływ. Byłoby trochę przesadą i trochę arogancją, gdybyśmy zapytali: gdzie byłeś, kiedy Steve Cohen rozpoczynał Lockdown 2026? Ale Cohen mógł wywołać prawdopodobnie najbardziej fundamentalny konflikt za kulisami w baseballu: duży rynek kontra mniejszy rynek.

sportowiecKen Rosenthal przyczynił się do powstania tej historii.

(Zdjęcie: Steve Cohen: Jim McIsaac/Getty Images)