3 maja, 2024

Sędzia Clippers Kawhi Leonard (kolano) poza meczem 3 przeciwko Suns

Ohm YoungmisukPisarz personelu ESPN2 minuty na przeczytanie

Los Angeles – w Los Angeles Clippers rządzić Kawhi Leonarda Kilka godzin przed trzecim meczem z powodu skręconego prawego kolana.

Leonard pogorszył swoje prawe kolano podczas zwycięstwa Clippers w meczu 1 i grał przez kontuzję w meczu 2, który wygrali. Słońca Feniksaźródło powiedział Adrianowi Wojnarowskiemu z ESPN.

Kontuzja Leonarda nie jest związana z kontuzją prawego przedniego więzadła krzyżowego, która wykluczyła dwukrotnego MVP finałów przez cały poprzedni sezon, powiedziało Wojnarowskiemu źródło, i oczekuje się, że będzie rósł z dnia na dzień. Mecz nr 4 to końcówka sobotniego popołudnia w Los Angeles.

Już bez rannych Paweł Jerzy (skręcone prawe kolano), Clippers mają teraz trudne zadanie obrony własnego boiska przed Suns bez swoich dwóch gwiazd franczyzowych, ponieważ seria best-of-7 wynosi 1-1.

Leonard zagrał 42 minuty i miał 38 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst w wygranym 115-110 meczu z Phoenix w meczu 1. Zapytany o ciężkie minuty Leonarda w wygranej, trener T Lo powiedział, że dlatego Clippers starannie pracowali nad minutami i obciążeniem Leonarda przez cały sezon. Leonard przesiedział co najmniej jeden mecz z rzędu, aż do dwóch ostatnich setów sezonu.

„Właśnie na to oszczędzaliśmy” – powiedział Lee po meczu, jeden ze sposobów, w jaki zespół zarządzał Leonardem przez cały sezon. „W tym momencie w play-offach musimy grać ciężkie minuty, zwłaszcza bez PG, zostało to przerwane i było świetnie”.

Leonard rozegrał 39 minut i miał 31 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst w wygranym 123-109 meczu 2 Suns.

Gwiazda Clippers notuje średnio 34,5 punktu, 6,5 zbiórki, 6 asyst i 2 przechwyty, strzelając 54,5% z gry w pierwszej rundzie.

Bez Leonarda Clippers będą się bardziej opierać Russella WestbrookaKtóry notuje średnio 18,5 punktu, 8 zbiórek i 6,5 asyst.