21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Katie Moon i Nina Kennedy zgadzają się podzielić złotem w skoku o tyczce na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce

Katie Moon i Nina Kennedy zgadzają się podzielić złotem w skoku o tyczce na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyceCNN

W wzruszającym momencie Katie Moon i Nina Kennedy zgodziły się podzielić w środę złotym medalem w skoku o tyczce podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce.

Po wyczerpujących zawodach w Budapeszcie na Węgrzech Moon i Kennedy w finale przekroczyli poprzeczkę na wysokości 4,90 m, ale w trzech próbach osiągnęli wysokość 4,95 m.

Po niewielkiej separacji zgodzili się, że podzielą się miejscem na podium, stając się pierwszymi wspólnymi złotymi medalistami w historii Mistrzostw Świata.

Australijczyk Kennedy zalał się łzami, gdy zdobyto złoty medal i objęli się podczas świętowania. Później wyjaśniła, jak podjęli decyzję o podzieleniu się chwałą i zdobyciu wspólnych złotych medali.

„Nie sądziłem, że będzie chciała brać w tym udział” – powiedziała Kennedy reporterom po finale. „Pomyślałem, że może powinniśmy dalej skakać”. Ale wiesz, spojrzałem na nią i powiedziałem: „Hej dziewczyno, może chcesz się tym podzielić?”

„I ulga była na jej twarzy – widać to na mojej – i była wzajemna. I tak, to absolutnie niesamowite dzielić medal z Katy Moon. Wiesz, jesteśmy przyjaciółmi od dawna, więc to jest bardzo specjalny.

Moment ten przypominał zgodę Katarczyka Mutaza Essy Barshima i Włocha Gianmarco Tampere na podzielenie się złotym medalem w skoku wzwyż na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Zdjęcia Tampere i Barshima radośnie świętują na stadionie, w dużej mierze pustym z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, zasłynęły ze sportowej rywalizacji i jedności.

Moon i Kennedy dołączyli do swoich odpowiedników w skoku wzwyż, prezentując podobne sceny. Moon – broniąca tytułu – zdobyła swój drugi tytuł mistrza świata, a Kennedy swoim ostatnim skokiem ustanowił rekord Australii.

„Dotarłem do punktu, w którym dałem z siebie wszystko” – powiedział później 32-letni amerykański mistrz olimpijski i mistrz świata. „Wyszliśmy i zrobiliśmy prawie to samo i czuliśmy się dobrze. Obaj dzisiaj wygraliśmy, więc to była słuszna decyzja!

READ  Oczekuje się, że Lisandro Martinez z Manchesteru United będzie pauzował około ośmiu tygodni z powodu kontuzji kolana

Brązowy medal zdobyła Wilma Murto z Finlandii, osiągając w finale najlepszy wzrost w sezonie wynoszący 4,80 m.