24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Juan Soto nadał ton imponującemu debiucie dla drużyny Yankees

Juan Soto nadał ton imponującemu debiucie dla drużyny Yankees

Johna Heymana

MLB

HOUSTON — Gwiazda New Yankees, Juan Soto, wyglądał na zrelaksowanego i szczęśliwego przed swoim debiutem w miejscu, które zwykle uważa się za dom grozy jego nowego zespołu. Jeśli Soto wiedział cokolwiek o najnowszej historii tutaj, nie powiedział nam.

Soto nie ukrywał również, że w wieku 25 lat był podekscytowany nowymi początkami w trzeciej lidze. To niezwykła kręta droga dla młodego geniusza. Ale wie, że to nie tylko przywilej i wydaje się szczęśliwy, że jest teraz częścią historii.

„To będzie wspaniałe. To będzie świetna zabawa. To będzie niesamowite” – powiedział Soto The Post na dwie godziny przed swoim pierwszym meczem w prążki.

Jeśli miał nerwy, nie dał ich po sobie poznać przed – a już na pewno w trakcie – meczu, który przerodził się w ekscytujący sukces w dniu otwarcia dzięki czwartkowemu zwycięstwu drużyny Yankees 5:4 nad swoim wrogiem Astrosem po trudnym początku. Soto rozegrał typowy dla siebie ofensywny występ, a następnie w pierwszym meczu popisał się ładnym defensywnym znakiem interpunkcyjnym, co według drużyny Yankees przekształci się w długą i wyróżniającą się karierę w Nowym Jorku po imponujących startach w Waszyngtonie i San Diego.

W scenariuszu z gwiazdą Soto ratuje sytuację, po raz pierwszy w prążki.

„To był klasyczny debiut Yankee – debiut Juana” – powiedział później kapitan Aaron Judge. „To wiele mówi o typie zawodnika i jego prezencji”.

Juan Soto nr 22 z New York Yankees reaguje po trafieniu singla RBI w piątej rundzie.
Juan Soto nr 22 z New York Yankees reaguje po trafieniu singla RBI w piątej rundzie. Charlesa Wenzelberga / New York Post

Soto przeszedł dwa mecze – jego wizytówkę – w pięciu występach i wyróżnił pierwszą serię Yankees z początku meczu, która zmieniła mecz z czegoś, co wyglądało na potencjalną porażkę Astros, w jedno z najbardziej satysfakcjonujących zwycięstw w ich historii już dawno — być może nawet przed sezonem Disastrous 2023.

READ  Westminster Dog Show Live: Trumpet the Bloodhound wygrywa Best in Show

Przed nami jeszcze długa droga – w tym sezonie Yankees mają nadzieję na karierę Soto – ale kampania na rok 2024 nie mogłaby rozpocząć się od bardziej znaczącego zwycięstwa nad bardziej znienawidzonym rywalem. Pokonali wiele, aby wykonać swoją pracę, co sprawia, że ​​jest ona jeszcze przyjemniejsza.

Udało im się pokonać nieobecność gwiazdora Gerrita Cole’a, zawodnika meczu, który pauzował z powodu problemów z łokciem. Cole powiedział przed meczem, że czuje się dobrze i ma nadzieję wrócić do tego, co często szepcze się jako docelową datę jego powrotu, czyli 1 czerwca. Tymczasem muszą jednak oprzeć się na tymczasowej rotacji, a główną rolę przejmie Nestor Cortés. W dniu otwarcia.

Pokonali swoje demony w tym surowym domu, który przez ostatnie kilka lat był miejscem wielu nieszczęść. Kibice z Houston byli podekscytowani szybkim startem Astros 4:0, ale Yankees szybko odrobili deficyt, a następnie zebrali siły, solowym home runem Oswaldo Cabrery, który zapewnił remis, oraz ofiarnym lotem nowicjusza Alexa Verdugo, który zdobył bramkę. Yankees mieli przewagę, którą chcieli utrzymać.

Co najważniejsze, pokonali Astros, którzy jak kilka drużyn zdominowali ligę amerykańską – w przeciwieństwie do byłych klubów Yankees. Siedem występów ALCS z rzędu robi wrażenie. Jak wiemy, wszystko zaczęło się od skażonego sezonu 2017, ale od tego czasu było sześć naprawdę zwycięskich sezonów.

Gdyby Astro miało na kogokolwiek wpływ, nikt by na to nie pozwolił. Menedżer Aaron Boone mówił o swoim zwykłym pozytywnym nastawieniu na konferencji prasowej przed meczem. A Soto czuł się dobrze w swojej szafie.

Kiedy zwrócono uwagę, że szafka, którą mu podarowano – graczowi wartemu 30 milionów dolarów – zawierała zepsutą szufladę, tylko się uśmiechnął. „To szczęście” – powiedział.

READ  Shohei Ohtani z Angels i Ronald Acuña Jr. z Braves zdobywają nagrodę MLB MVP 2023
Prawy obrońca Yankees Juan Soto (22) trafia singiel RBI podczas piątej rundy przeciwko Houston Astros.
Prawy obrońca Yankees Juan Soto (22) trafia singiel RBI podczas piątej rundy przeciwko Houston Astros. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Conn

Myślę, że dowiemy się tego w ciągu najbliższych kilku godzin.

„Mówiłem ci, że to przynosi szczęście” – powiedział mi później.

Curtis, po trudnym początku, skakał znakomicie w ostatnich trzech rundach, znacznie przewyższając gwiazdę Astros, Frambera Valdeza, który sam zastępował przyszłego członka Galerii Sław, byłego wyróżniającego się Justina Verlandera.

Yankees znokautowali Valdeza w piątym secie w tej składającej się z trzech rund rajdzie, w której Soto wykonał pierwszy przejazd jednym uderzeniem w prawe pole. Jednak najważniejszy moment w karierze Soto nastąpił po rzucie ratującym grę w dziewiątej rundzie, kiedy piękny rzut jednym skokiem wykonany przez łapacza Jose Trevino przyszpilił Mauricio Dubona do bazy domowej.

Soto nie jest znany ze swojej obrony. Jednak potrafił grać dzień i noc, pięknie się ustawiając, a Dubon zajął drugie miejsce po uderzeniu Alexa Bregmana z prawej strony.

„Kiedy dostałem piłkę, nie widziałem jej przez okno, więc wiedziałem, że ją widziałem [expletive] Soto powiedział później.

Yankees mają nadzieję, że to początek czegoś wyjątkowego.

Soto, który od początku był gotowy do meczu, został zapytany przed meczem, czego najbardziej oczekuje w tym sezonie, i od razu odpowiedział: „Zwycięstwo w World Series”.

Potem opowiedział, co musieli zrobić, aby było to możliwe, i od razu się zaczęło.

„Możemy to zrobić” – powiedział. „Musimy po prostu nadać ton dziś wieczorem i w tym tygodniu”.

W swoim mistrzowskim i zapadającym w pamięć debiucie Soto właśnie tego dokonał.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/03/28/sports/juan-soto-set-the-tone-in-masterful-yankees-debut/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania