29 kwietnia, 2024

Joel Embiid doznał kontuzji kolana w ostatnich minutach porażki 76ers z Warriors

MVP NBA Joel Embiid doznał kontuzji lewego kolana w ostatnich minutach porażki Philadelphia 76ers z Golden State Warriors we wtorek wieczorem w Chase Center.

Na nieco ponad cztery minuty przed końcem Embiid został rozebrany przez Jonathana Kumingę z Golden State, pokonując Draymonda Greena. Gdy Embiid ruszył w stronę luźnej piłki, Kuminga również zanurkował i wylądował na lewej nodze Embiida, tuż poniżej kolana środkowego.

Embiid natychmiast chwycił się za kolano z wyraźnym bólem, po czym o własnych siłach zszedł z boiska. Nie wszedł ponownie do gry, gdy Filadelfia przegrała 119-107. Embiid zdobył 14 punktów w 30 minut przed wyjściem.

„Oczywiście upadł, więc dziś lub jutro zrobią rezonans magnetyczny” – powiedział trener 76ers Nick Nurse. Pielęgniarka dodała, że ​​kontuzja nie ma nic wspólnego z tym, co ostatnio odsunęło na bok Embiida.

W pierwszej połowie meczu przeciwko Golden State Embiid ostrożnie wszedł do szatni z udrapowanym kolanem po tym, jak w pierwszej kwarcie w ciągu 10 minut strzelał 1 na 7.

W sobotę Embiid wystąpił w końcówce meczu 76ers przeciwko Denver Nuggets. Po zwykłej rozgrzewce przed meczem Nurse stwierdziła, że ​​personelowi medycznemu „nie podobało się to, co zobaczył” i zdecydował, że Embiid może bezpiecznie przeczekać długo oczekiwany pojedynek z Nikolą Jokicem.

Przez cały mecz Embiid miał na sobie dużą chustę wokół lewego kolana. Embiid opuścił także poniedziałkowy mecz 76ers przeciwko Portland Trail Blazers.

Po wtorkowym meczu Nurse powiedział, że sztab trenerski czuł się komfortowo, pozwalając Embiidowi grać przeciwko Warriors, a rozgrywający czuł się dobrze przez cały mecz.

Embiid opuścił w tym sezonie łącznie 12 meczów, a brakuje mu sześciu nieobecności, aby nie kwalifikował się do nagród posezonowych. NBA wprowadziła nową zasadę przed sezonem 2023-24, zgodnie z którą zawodnik musi rozegrać 65 meczów i rozegrać w nich co najmniej 20 minut, aby zakwalifikować się do nagrody dla najbardziej wartościowego gracza i wyboru do drużyn obejmujących wszystkie NBA.

READ  Baker Mayfield strzela zwycięskiego gola podczas pierwszego meczu Rams przeciwko Raiders w programie „Friday Night Football”

Jak złe może to być dla Embiida i Sixers?

Jak powiedziała pielęgniarka, rezonans magnetyczny powie nam wszystko. Jednak z rozmów z zawodnikami i trenerami wynikało, że Embiid będzie musiał opuścić przynajmniej niektóre mecze z powodu kontuzji. Nie było jednak od razu obaw, że jest to coś znacznie poważniejszego. Jednakże ta część nie będzie jasna do czasu otrzymania wyników rezonansu magnetycznego.

Problem Sixers polega na tym, że przegrali cztery mecze z rzędu i po drodze spadli na piąte miejsce na Wschodzie. W trzech z tych meczów grali bez wschodzącej gwiazdy, Tyrese'a Maxeya, z powodu kontuzji kostki. Pielęgniarka powiedziała przed meczem Warriors, że 23-latek prawdopodobnie zagra w czwartek w Utah. Jeśli Embiid będzie pauzował przez dłuższy czas, cała pozytywność, jaką towarzyszył im imponujący start, może szybko zniknąć.

Jeśli chodzi o Embiida, ta kontuzja może wyeliminować go z rozmowy na temat MVP, zanim w ogóle dojdzie do przerwy w All-Star. Jak powiedzieli później niektórzy z jego kolegów z drużyny, ten aspekt sytuacji spotkał się z dużą dezaprobatą w kręgach Sixers. — Sam Amick, starszy pisarz NBA

Czy zasada 65 meczów była zła?

To nastawienie wydawało się być zgodne z konsensusem w szatni 76ers po meczu. Jak rozmawiali Paul Reed i Kelly Oubre z Sixers, presja związana z nowymi przepisami ligi może zmusić gwiazdy NBA do gry, kiedy nie powinny.

Tylko Embiid może powiedzieć, czy tak jest w tym przypadku, ale 29-latek głośno mówił o swoim pragnieniu zostania MVP w poprzednich latach i można śmiało założyć, że tym razem jego chęć obrony Trofeum Michaela Jordana jest silna.

„Nie pisałem się na to (zasada 65 gier)” – powiedział Reid. „Nie pamiętam, żebym podpisywał jakieś papiery, czujesz to? Myślę, że związek się na to zgodził. Szczerze mówiąc, pewnie jednak nie mieli wyboru. Tak, to trudne. To zwiększa presję na Gracze. Właśnie o tym rozmawialiśmy. Presja jest duża, zwłaszcza goście tacy jak (Embiid), który ponownie próbuje zdobyć nagrodę MVP.

READ  Obecne ceny biletów na Super Bowl 58 są najdroższe w historii gry – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Dodajmy do tego fakt, że Embiid był szeroko wyśmiewany po jego niedawnej nieobecności w Denver, a poziom analizy budzi zaniepokojenie jego kolegów z drużyny.

„(Masz ludzi) wywierających na niego presję, aby zmusili go do bycia świetnym, gdy waży 300 funtów i 7 stóp i 5 stóp?” „No, daj spokój, bracie” – powiedział Oubre, który wyolbrzymił podany przez Embiida rozmiar 7 stóp i 280 centymetrów. Tak, musi zrobić to, co musi. Myślę, że w tym roku ludzie naprawdę zrozumieją, że przez całą swoją karierę musiał dbać o zdrowie swojego ciała. To trochę jak NASCAR, prawda? Jeśli ich samochody nie działają, a mechanicy nie są w stanie wykonać całej pracy przed wyścigiem, co mogą zrobić? Nie mogą się ścigać.

„To są nasze ciała. Nasze ciało to nasz samochód i musimy traktować je z szacunkiem. To kosztuje 350 funtów, bracie. Wiesz, modlę się, żeby szybko wyzdrowiał, żeby mógł przyjechać i dać z siebie wszystko szansa. Ale ostatecznie to nie jest ważne. Jego ciało „Jego życie zawodowe jest najważniejsze”. — AMIDOWY

Głębiej

Amick: Joel Embiid zasługuje na coś lepszego, a zasady NBA obejmujące 65 meczów są błędne