29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Obecne ceny biletów na Super Bowl 58 są najdroższe w historii gry – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Obecne ceny biletów na Super Bowl 58 są najdroższe w historii gry – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Zespół 49ers wystąpi po raz ósmy w Super Bowl w ramach przygotowań do starcia z Kansas City Chiefs, które odbędzie się 11 lutego na stadionie Allegiant w Las Vegas, a fani chcący wziąć udział w tym ważnym meczu mogą spodziewać się ogromnej ceny.

Bilety na co najmniej jeden rynek wtórny osiągnęły w poniedziałek historyczne liczby, oferując najdroższe ceny biletów w historii Super Bowl (h/t) Powiązana prasa).

Średnia cena na TickPick wyniosła 9815 dolarów w poniedziałek rano – prawie dwukrotnie więcej niż ostateczna średnia cena wynosząca 5795 dolarów w zeszłorocznym pojedynku pomiędzy Chiefs i TickPick. Orły Filadelfii na State Farm Stadium w Glendale w Arizonie.

Pomimo obaw, czy Sin City przyciągnie fanów sportu do światowej stolicy rozrywki, stało się jasne, że fani nie odwracają się od jasnych świateł pustyni.

„Lokalizacja zawsze miała wpływ na popyt na Super Bowl, ale Vegas przenosi sprawy na zupełnie inny poziom” – powiedział współzarządca TickPick, Brett Goldberg, w oświadczeniu dla Associated Press. „To już światowa stolica rozrywki, a po Super Bowl może stać się światową stolicą sportu.

„Obydwie drużyny wystąpiły przynajmniej raz w Super Bowl w ciągu ostatnich pięciu lat, normalnie spodziewalibyśmy się lekkiego zmęczenia fanów, co z kolei powoduje spadek cen. Zamiast tego obserwujemy wzrost popytu do rekordowego poziomu i dużą siłę napędową to pragnienie fanów, aby doświadczyć zwycięstwa swojej drużyny w Super Bowl w Vegas.

To także więcej niż poprzedni rekordowy wynik wynoszący 7046 dolarów za pojedynek w 2021 roku na stadionie Raymond James Stadium w Tampa na Florydzie pomiędzy prowadzonymi przez Toma Brady'ego Tampa Bay Buccaneers a Chiefs. Ograniczenia związane z pandemią COVID-19 pozwoliły na zapełnienie stadionu jedynie w 33 procentach, co spowodowało zwiększony popyt na każdy bilet.

READ  Messi zdobywa zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry w swoim debiucie dla Interu Miami

Najdroższy niezwiązany z koronawirusem Super Bowl TickPick miał miejsce rok wcześniej, kiedy 49ers i Chiefs – ponownie – zmierzyli się łeb w łeb w 2020 r. na stadionie Hard Rock w Miami Gardens na Florydzie, za średnią cenę 6370 dolarów.

Po imponującym zwycięstwie 34-31 nad Detroit Lions w niedzielnym meczu o mistrzostwo NFC, drużyna 49ers uda się na Super Bowl LVIII, aby zmierzyć się z mistrzami AFC. Porażka San Francisco z Kansas City 31:20 w 2020 roku nadal boli wielu obecnych w szatni.

Zarówno 49ers, jak i Chiefs wygrali w niedzielę swoje konferencyjne mistrzostwa, a Kansas City wysłało do domu ulubionego MVP NFL Lamara Jacksona i Baltimore Ravens, wygrywając 17-10.

Po kolejnych zwycięstwach w pierwszych dwóch meczach play-off NFL po sezonie, 49ers zdobyli bilet do Super Bowl, aby rewanżować się za druzgocącą porażkę w Super Bowl LIV cztery lata temu.

Wiadomo, że 49ers Faithful opuszczają stadion Levi's, ale wygląda na to, że kibice będą musieli sięgnąć głęboko do kieszeni, aby osobiście wspierać swoje drużyny.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk