25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jeśli myślałeś, że ostatni rok był „smutny” dla Switcha, rok 2023 może być trudny do zniesienia.

Jeśli myślałeś, że ostatni rok był „smutny” dla Switcha, rok 2023 może być trudny do zniesienia.

Nie będę o tym wspominać poniżej, ale to było to w przeciwnym razie Świetna gra 2022 – Zdjęcie: Gemma Smith/Nintendo na żywo

Funkcje Soapbox umożliwiają poszczególnym autorom i współpracownikom wyrażanie opinii na gorące tematy i losowe rzeczy, nad którymi się zastanawiają. Dziś Gavin rzuca okiem na gorące zdjęcia z 2022 roku i natychmiast zmienia się w oszołomionego Johna C. Reilly’ego…


Jako witryna skoncentrowana na Nintendo, będziemy naturalnie bardziej pozytywnie nastawieni do Nintendo, niż myślisz, w przeciwnym razie strony internetowe. Mamy zespół, który współpracuje z fanami Nintendo, a jako fani z długą historią opisywania i korzystania z produktów firmy, gry i sprzęt Nintendo będą rezonować z nami. To nie powstrzymuje nas przed byciem rozczarowanymi lub wręcz wściekłymi, jeśli chodzi o niektóre z bardziej oszałamiających wyborów na naszym stoisku na podium – często pułapki irytują nas najbardziej! — ale tak jak można się spodziewać, że witryny PlayStation i Xbox będą podekscytowane treściami Sony i Microsoft, jesteśmy tutaj, aby pokochać niektóre gry Switch. Szalony, prawda?

A było ich wiele przez ostatni rok! Ponieśliśmy sukces Przejrzyj ponad 300 z nich Jest rok 2022 i niestety jest wiele wspaniałych postaci, przez które musieliśmy przejść. Dla mnie był to rok zabawy od ściany do ściany, więc byłem trochę zdezorientowany, gdy zobaczyłem takie tytuły jak „Bez Pokemonów rok 2022 był smutnym rokiem dla Switcha’ I ’Porażka 2022: Nintendo Switch naprawdę pokazał swój wiekKiedy podsumowania na koniec roku zaczęły pojawiać się w sieci gier w grudniu.

Nie oznacza to, że przesłanki artykułów takich jak ten powyżej nie są zrozumiałe, a wielu innych komentatorów podziela podobne odczucia. pewno, Pokemon Legends: Arceus i szkarłat i fiolet; To wielcy hiterzy i tak, urządzenia się starzeją – zbliżamy się do końca VI W końcu cały rok na sklepowych półkach. Jednak niezależnie od tego, jak wielkim objawieniem może być zobaczenie, jak Nintendo Life „broni honoru” konsoli Nintendo, te argumenty wydają mi się dziwaczne, biorąc pod uwagę wspaniałe gry, z których wszyscy cieszyliśmy się w 2022 roku.

READ  Nowe gry na PS5 i PS4 w tym tygodniu (od 4 lipca do 10 lipca) — przewodnik

Usuńmy na chwilę Pokemony z równania. Spowoduje to pozostawienie pierwszej listy uwzględnień Kroniki Xenoblade’a 3i Kirby i Zapomniana Krainai Splatoon 3i Sport na Nintendo SwitchI Mario Strikers: Liga bitewna. Opublikowano również Nintendo Fire Emblem Warriors: Trzy nadziejei Bayonetta 3i dewelopera Square Enix Strategia trójkąta i Żyj pełnią życia. Powiedz, co lubisz w poszczególnych grach z tej kolekcji – i zaopatrz się w te ostatnie, które nie zostały opracowane wewnętrznie, jeśli chcesz – ale jest to eklektyczna kolekcja oprogramowania wypełnionego jakością. A to całkowicie ignoruje wszystkie gry opublikowane przez strony trzecie, których było mnóstwo. W chwili pisania tego tekstu Scarlet and Violet nie znajduje się nawet w pierwszej pięćdziesiątce w naszym rankingu czytelników Najlepsze gry na Switcha w 2022 roku Lista.

Dużo indie też
Indie, znaczna część Indii – Zdjęcie: Gemma Smith/Nintendo na żywo

Nie, rok 2022 nie przyniósł zupełnie nowego Mario ani Zeldy, ale z Królewskie łzy Potrzebując trochę więcej czasu w piekarniku, nadeszła kolej Pokémon, aby wzmocnić harmonogram wydań Nintendo dzięki tegorocznym filarom wsparcia. Powiedzieć, że rok był rozczarowaniem, jeśli nie lubiłeś Pokémonów, to tak, jakby powiedzieć, że PS5 byłoby rozczarowaniem, gdyby nie ekskluzywne produkty Sony. 'bez horyzont i Bóg wojny, rok 2022 będzie smutny dla PS5. Emm, tak? Czy czas na kolejny zwlekamy Ponowne wydanie jeszcze? I Microsoft wydał byle co w 2022!? „Bez Game Pass rok 2022 byłby Boo Boo na Xbox”.

Może to tylko ja. Ponieważ małe dzieci cieszą się moim wolnym czasem jak niewiarygodnie urocza i droga gąbka, nie gram 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jak kiedyś, a Switch pasuje do mojego stylu życia. 200 godz Pierścień Eldenanajbardziej oczywisty klejnot w koronie 2022 roku, któremu odmówiono gier Switch, po prostu nie jest teraz opcją.

Jak w pełni rozumiem, każdy kto kiedykolwiek kupił i grał gdzie indziej, otrzymał znakomity Port Adapter – File Osoba 5s (wreszcie!), i Jarzmo: Automatys, cz Niebo niczyjes i tym podobne – strzały były cieńsze. Ale nadal twierdzę, że sama różnorodność gier, które pojawią się na Switchu w 2022 roku, zarówno starych, jak i nowych, ekskluzywnych i innych, była ekscytująca. Był tylko absolutny wybór tytułów, z których można się cieszyć. Nie ma nic złego w graniu tylko w swój ulubiony gatunek lub kupowaniu systemu tylko po to, by grać w określoną serię, np. Wezwanie do służby lub FIFA (W takim przypadku Switch zdecydowanie nie jest konsolą dla ciebie!), Ale trudno mi zrozumieć, jak ktoś, kto kocha gry wideo, mógł nazwać zeszłoroczne wydanie takim rozczarowaniem dla systemu. Nawet jeśli atakujemy Pokemony ze względu na kłótnię.

READ  Skręty śrubokręta? - New York Times

Według miernika wieku Switcha jest to problem od 2017 roku. Niemal od samego początku widzieliśmy wezwania do zaktualizowanego sprzętu z nieco większą mocą, aby lepiej uruchamiać większe gry. Tak, byłoby wspaniale, gdyby więcej tytułów częściej osiągało docelowe liczby klatek na sekundę i rozdzielczość, a nowy sprzęt z pewnością pojawi się na horyzoncie w ciągu mniej więcej następnego roku, ale w miarę dojrzewania platformy programiści stają się coraz lepsi w wyciskaniu tego, co najlepsze. to, I to z pewnością był dowód w 2022 roku. Widzimy telefony od programistów Aby Microsoft przestał powstrzymywać mocniejsze konsole, wprowadzając obowiązkową obsługę sprzętu Xbox Series S o niższej specyfikacji, więc wydaje się dziwne wyróżnianie Switcha, gdy jego ograniczenia są dobrze udokumentowane, a limity 30 klatek na sekundę zaczynają pojawiać się w znanych grach na PS5 i Xbox (patrząc na ciebie, Rycerze Gothamu). I wiele gier Switch – wbrew przeciwnościom, jak zawsze – wypadło znakomicie!

Przełącznik OLED
Zdjęcie: Damien McFerran/Nintendo Live

Przepraszam, jeśli wydaje się to „lekkomyślne”, ale szczerze mówiąc, zdumiewający był widok graczy i YouTuberów opisujących rok 2022 jako bezużyteczny dla właścicieli Switcha. Wyobraź sobie nagłówek „Tylko trzy filmy Marvela, co za okropny rok dla kina”. Ta sama energia! Każdy miesiąc przynosił mi nową falę obowiązkowych ofert. Nie mam zamiaru porównywać się z The Lean Wii U Years™, łatwością rozgrywki na urządzeniach przenośnych ani cenami własnych tytułów w porównaniu z konkurencją, ponieważ nic z tego nie jest tak naprawdę istotne. Jeśli chodzi o gry wysokiej jakości, które zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku, twierdzę, że Switch z łatwością poradził sobie z PS5 i Xbox.

Ponieważ Nintendo potencjalnie przekierowuje wewnętrzne zasoby i uwagę na swoją następną konsolę i nadaje priorytet harmonogramowi wydawania oprogramowania własnej firmy, aby powtórzyć rytm Switcha raz w miesiącu, który zapewnił Switchowi tak dobrą pozycję w roku jego premiery, prawdopodobnie rok 2023 będzie podobnie „cichy” rok, z Zeldą: TOTK wykonujący ciężką pracę nad obecnym systemem. Nie mogę się doczekać ujawnienia nowego sprzętu wraz ze wszystkimi innymi fanami Nintendo, ale nie powinniśmy pozwolić, by zawiódł nas brak „Switch Pro” lub gorących reklam Switch 2 lub długo oczekiwane opóźnienie gry. Pozostał na tym, co było naprawdę gwiezdnym rokiem.

READ  Obejrzyj zmontowany i przetestowany Samsung Galaxy Z Fold 4

Czy zatem w grudniu zobaczymy nagłówki podobne do „Bez Zeldy…”? Prawdopodobnie. Miejmy nadzieję, że rok 2023 będzie równie cudownie rozczarowujący na Switchu, jak rok 2022.


Jaka jest Twoja opinia? Czy rok 2022 był smutny tylko dla Pokémonów? Dajcie znać Gavinowi, czy powinien zaszaleć na szalonych pigułkach, głosując w poniższej ankiecie i zostawiając komentarz, jeśli macie ochotę.

I pamiętaj, aby mieć również Szczęśliwego Nowego Roku!