22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jeśli faul Joela Embiida w siódmym meczu pokazał cokolwiek, to fakt, że Nikola Jokic zawsze był najlepszym zawodnikiem w meczu.

Jeśli faul Joela Embiida w siódmym meczu pokazał cokolwiek, to fakt, że Nikola Jokic zawsze był najlepszym zawodnikiem w meczu.

Cały czas słyszę, że tzw NBA MVP to nagroda sezonu regularnego. Co jest dziwne, ponieważ kiedy wielu ludziom zabrakło sposobów na bagatelizowanie rzekomej dominacji Nikoli Jokica w numerze nerdów jako sposobu na poruszenie sprawy Joela Embiida, kontrowersje zaczęły dotyczyć… post-sezonu.

Był tam zawsze. Ten pomysł, że Jokic w jakiś sposób nie jest tą samą dominującą siłą w postseason. Nigdy nie spełnił nawet najbardziej podstawowego kryterium logicznej argumentacji. Zobacz występy Jokicia po sezonie. A poza tym co, Embiid to jakiś play-offowy potwór? Po tym, jak Sixers Embiida zostali zdmuchnięci z boiska przez Celtics w Game 7 w niedzielę, Philly została odrzucona w drugiej rundzie trzeci rok z rzędu, i dodam, że w coraz bardziej żenujący sposób.

Jokic, dla przypomnienia, był teraz w dwóch finałach konferencji. Embiida, zero. Obwinialiśmy Bena Simmonsa w 2021 roku. W zeszłym roku James Harden nie był zdrowy. Jestem pewien, że w tym roku zwolennicy Embiida powiedzą On Nie był zdrowy. co nie było. Ale nie o to chodzi. To jest teraz wzór. Embiid nie spotyka się z chwilami przed nim w sposób konsekwentny. W zeszłym roku w play-offach w Philly zdobył 7 punktów na 24. W niedzielę poszedł 5 na 18, zdobywając 15 punktów.

W defensywie, która ma być sednem jego sprawy jako bardziej wartościowego gracza niż Jokic, oferował ochronę bez przewagi i nie miał szans na obronę z obwodu. Był celem raz po raz. To było powolne bez windy. Był leniwy. Szczerze mówiąc, Embiid zawsze wydaje się dość ospały. Ale w niedzielę było naprawdę na spokojny spacer. w grze 7.

Teraz chcę, żeby było jasne, to nie jest atak na Embiida jako świetnego gracza i wyraźnie tak jest. Jestem tu tylko po to, aby jasno powiedzieć każdemu, kto uczciwie obserwuje, I oglądaj szczerze, obaj grają: Embiid nie jest w klasie Jokica. Po prostu nie jest. Nie ma jednej uniwersalnej liczby wskazującej, że tak jest, a dla osób, które nienawidzą łusek, badanie wzroku jest dość oślepiające.

READ  Astros wybrali Nehumara Ochoa Jr. w 11. rundzie draftu MLB 2023

Kiedy Embiid jest fajny, łatwo pomylić go z odpowiednikiem Jokica, jeśli nie jego szefem, tak jak łatwo jest umieścić Damiana Lillarda na zajęciach Stephena Curry’ego podczas gotowania. Sam popełniłem błąd. I wyglądam głupio robiąc to.

Nie dam się znowu oszukać. Embiid, podobnie jak Lillard, jest zawodnikiem Hall of Fame i godnym kandydatem na MVP. Nie jest najlepszym zawodnikiem. W tej rozmowie nie jest Carrie. To jest Jokić. Człowiek, którego splity miały opowiedzieć historię MVP trzeci rok z rzędu.

Warto to powtórzyć: Nuggets byli o 25 punktów gorsi na 100 posiadań, kiedy Jokic odpadł w tym sezonie. To statystyczny sposób na stwierdzenie, że grali z nim najlepszą drużyną w lidze, a bez niego była to prawie najgorsza drużyna. Na dużej próbce tak właśnie jest.

Ale nie zrobiłbym tego nawet dla liczb zaawansowanych. Nuggets to – 2,2 na 100 w tej dogrywce z Jokiciem na parkiecie, za czyszczenie szkła. To nie ma znaczenia. To mała próbka. Guy zdobył średnio 34,5 punktu, 13,2 zbiórki i 10,3 asysty w 59/44/85 rzutach strzeleckich w eliminowaniu Suns. Był bez wątpienia najlepszym graczem w serii, w której występowali Kevin Durant i Devin Booker.

Jak widać, liczby odzwierciedlają, ale nie muszą tego rozumieć, jeśli oglądasz mecze: Jokic to gwarantowana wysoka jakość strzału. dla niego. lub do kolegi z drużyny. Samorodki przeprowadzają przez nią swój atak i nie można jej obronić. Nie mogę. Jeśli trafisz na jednego Jokica, czy to w sezonie zasadniczym, czy w play-offach, zniszczy cię w słupku lub swoim pierzastym dotykiem. Zakryj go dwa razy, a rozetnie cię swoją śmiercią.

Tego defensywnego dylematu Embiid nie może powtórzyć. Ty Móc Połącz go zespołowo, a ja to zrobię NIE Holds You Away zakończył z 24 asystami przy 35 obrotach w play-offach. Można powiedzieć, że MVP to nagroda sezonu regularnego, ale nic nie mówi o wartości Jokica bardziej niż jego umiejętność rozwalania podwójnych drużyn, Embiida, w sezonie zasadniczym lub play-off-Nie możesz tego zrobić.

READ  Folarin Balogun ma reprezentować USMNT nad Anglią po tym, jak FIFA zatwierdziła zmianę

Embiid to niezawodny strzelec średniego zasięgu, ale spędza zbyt dużo czasu na oceanie. W niedzielę posłał za daleko na kosz. Czasami łapie piłkę wewnątrz linii trzech punktów. Kiedy musi się od ciebie wycofać tak daleko, może stracić piłkę i/lub stopę, lub jedno i drugie, jeśli nie jest odkryty i ustawiony na odbiciu.

Chociaż nie ma absolutnie żadnego sposobu, w jaki obrona mogłaby utrzymać Jokica, który po prostu ma zbyt wiele sposobów, by cię zabić, do 15 punktów za 18 strzałów z pojedynczą asystą w grze eliminacyjnej, czy naprawdę jakiejkolwiek grze, jeśli o to chodzi, Embiid, podobnie jak jego kolega z drużyny James Harden polega w dużej mierze na popełnianiu błędów, aby utrzymać stałą dominację na swojej połowie boiska, gdy robi się naprawdę ciasno.

Embiid był w play-offach sześć razy w swojej karierze i pięć razy nie udało mu się strzelić nawet średniej skuteczności rzutów z gry w lidze. Jeśli nie dotrze do linii, nie ma kontroli. Przynajmniej nie w taki sposób, jak Jokic.

W play-offach chodzi o to, by drużyny oddawały lepsze, łatwiejsze i bardziej rytmiczne strzały przeciwko wyznaczonym obrońcom. Jokic gwarantuje ci te strzały. Embiida nr. Gra, jak to wygląda z Jokicem, wydaje się walką przebiegającą przez Embiida.

Trudno to zobaczyć w sezonie zasadniczym, kiedy masz niezliczoną ilość meczów z przeciwnikami niższego poziomu i nikt nie opracowuje specjalnie strategii. Ale to wciąż prawda. Wciąż wielki punkt wartościowy na korzyść Jokica.

To był problem dla Sixers sięgający ery Bretta Browna. Po prostu nie potrafią oddawać dobrych, spójnych strzałów na swojej połowie boiska. Oglądałem to przez cały dzień w niedzielę – nic się nie dzieje, Embiid schodzi na dół lub orzeł, zegar czasu akcji wydaje się utknąć na sześciu sekundach i tyka, gdy ktoś próbuje stworzyć coś z niczego.

READ  Anthony Edwards uderza Muster Slam, gdy Timberwolves wygrywają

Powiedzieli, że Brown nie był wystarczająco kreatywny i zostało to włączone. Simmons nie może oczyścić podłogi i ucieka. Doc Rivers od dawna był zhańbiony – i myślę, że na to zasługuje – jako pozbawiony wyobraźni, szczerze mówiąc przesadnie grywalny trener, i on też mógł odejść niedługo. Harden może być skończony w Filadelfii i nawet nie próbuj mi mówić o jego nierzetelności jako strzelca, skoro nie może żyć bez przerwy na gwizdek.

Embiid jest jedynym filarem franczyzy Filadelfii, który ma gwarancję, że utrzyma się w następnym sezonie, iw pewnym momencie musisz zadać sobie pytanie, kto jest wspólnym mianownikiem we wszystkich tych niedociągnięciach po sezonie. To powiedziawszy, logiczne jest zatem wyciągnięcie wniosku, że narracja po sezonie – która nie powinna nic znaczyć, ale wszyscy wiemy, że tak naprawdę ma – nie wytrzymuje w odniesieniu do debaty Gokcek kontra Embiid.

Prostym faktem jest to, że Jokic stracił tę nagrodę z powodu zmęczenia wyborców. Aby powiedzieć świetnemu graczowi w Embiid, czekał na swoją kolej. Jokic był lepszy w sezonie zasadniczym. Jokic był lepszy w postseason. Jokic jest najbardziej wartościowym zawodnikiem w lidze, niezależnie od tego, kto w tym roku zdobędzie faktyczne trofeum. Nie wiem, kto powinien to usłyszeć. Ale chciałem tylko to powiedzieć.