19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak tata Brocka Purdy’ego, Sean, w niesamowity sposób przewidział debiut QB 49ers przeciwko delfinom – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Jak tata Brocka Purdy’ego, Sean, w niesamowity sposób przewidział debiut QB 49ers przeciwko delfinom – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

  • Notatka redaktora: „Mr. Relevant: Brock Purdy’s NFL Story” to oryginalny serial 49ers Talk, w którym szczegółowo opisano niesamowitą podróż QB od ostatniego wyboru draftu do NFL w 2022 r. do gwiazdy Bay Area oczami jego oraz jego najbliższych, jego matki i ojca.

W zeszłym sezonie ojciec Brocka Purdy’ego miał przeczucie, że spotkanie 49ers z Miami Dolphins w 13. tygodniu będzie dla jego syna wyjątkowe.

Okazuje się, że Sean Purdy miał rację.

Na kilka tygodni przed meczem Sean Brock zapytał, ile meczów u siebie pozostało w harmonogramie 49ers, na które rodzina ma się wybrać. Brock znalazł się na liście, ale kiedy wspomniał o delfinach, coś pękło w jego ojcu.

„Człowieku, wiesz, jak toczy się życie” – Sean pamięta, jak mówił Brockowi. „To będzie gra, w którą wejdziesz”.

„Śmialiśmy się z tego. Żartowałem”.

To dlatego, że Miami to nie tylko zespół w rodzinie Purdy. To porucznik Sean, pochodzący z Florydy, który wychował się jako zagorzały fan Dolphins, doskonale pamięta, jak oglądał ten film w telewizji, czekając na narodziny Brooke 27 grudnia 1999 r. w szpitalu Desert Samaritan w Mesa w Arizonie. Brooke i Sean obejrzeli film przedstawiający wspólne próby rozgrywającego Hall of Fame, Dana Marino, a młody rozgrywający próbował naśladować legendę Dolphins, nawet teraz nosząc na jego cześć koszulkę z numerem 13.

Pomimo tego powiązania rodzina Purdy zdecydowała się zamiast tego wziąć udział w meczu w następnym tygodniu, kiedy drużyna 49ers gościła Toma Brady’ego i Tampa Bay Buccaneers. Kiedy więc zacząłem rywalizować z Dolphins, Sean był w pracypodczas gry na wspólnym ekranie telewizora.

Sean Purdy zauważył, że jego syn nosi kask, ale nie zastanawiał się długo, dopóki nie zobaczył rozgrywającego 49ers Jimmy’ego Garoppolo na wózku jadącego do szatni z kontuzją stopy w pierwszej kwarcie.

READ  Łamanie karnych w Chelsea: „Nie możesz zachowywać się jak dzieci”

„Widziałem Jimmy’ego za kierownicą i powiedziałem: «Człowieku»” – Sean powiedział NBC Sports Bay Area. „Powiedziałem mu: «Stary, myślę, że Brock przyjdzie» i ręce mi się pociły”. „Teraz dostaję gęsiej skórki na nogach”.

W międzyczasie na stadionie Levi’s Brock został poproszony o rozgrzewkę. Widział, jak Garoppolo kulejąc schodził z boiska, ale wtedy nikt nie wiedział, jak poważna jest jego kontuzja. Może to była tylko seria lub dwie.

„Kiedy tam poszedłem, starałem się zrobić wszystko, czego uczyłem się w tym tygodniu [49ers coach Kyle] „Dzwoniła Shanahan” – powiedział Purdy. „W tym samym czasie ćwiczyłem przeciwko naprawdę dobrej obronie. Wykonałem dobrą robotę na treningach. Muszę po prostu wyjść na boisko, zobaczyć moje postępy i oddać rzut”.

„Po prostu graj w piłkę nożną. Robię to przez całe życie”.

George Kittle dobrze pamięta pierwsze spotkanie Purdy’ego. Chociaż ostry rozgrywający miał bardzo mało powtórzeń z młodym rozgrywającym podczas treningów, zobaczył, do czego jest zdolny w starciu z debiutantami w defensywie 49ers.

„Wiedziałem, że jest dobry ze względu na sposób, w jaki trenował naszą obronę” – Kittle powiedział NBC Sports Bay Area. „Zamierza wykonać wyjątkowe zagrania przeciwko naszej świetnej obronie. W najgorszym przypadku nie będzie zły”.

„Wszedł do grupy z pewnością siebie. Był zdecydowany. W jego słowach ani w sposobie, w jaki mówił, nie było trzęsienia ziemi. Nie był wstrząśnięty. Nie był zdenerwowany. W pierwszej trzeciej trzeciej przyszedł i o mój Boże , to przykrywka. Podchodzi i uderza pięknym uderzeniem.

To pierwsze podanie Christianowi McCaffreyowi ostatecznie zaowocowało uderzeniem przyziemienia dla Kyle’a Juszczyka. Po próbie punkt po punkcie, która dała 49ers prowadzenie 10-7, Purdy wrócił na ławkę rezerwowych i zapytał, jak radzi sobie Garoppolo. Pomyślał, że weteran może być gotowy do wyjścia na następną serię.

READ  Braves zaliczyli cztery home runy w serii przeciwko Górom Skalistym

Tak nie było. Purdy został poinformowany, że Garoppolo opuści resztę sezonu ze względu na złamaną stopę.

„W tym momencie pomyślałem: «Wow»” – powiedział Purdy. „OK, OK, nie będę się martwić o przyszły tydzień. Muszę powiedzieć: «Wygrajmy ten mecz.»”.

To właśnie zrobili 49ers, gdy Purdy wykonał 25 z 37 podań na 210 jardów i dwa przyłożenia oraz jedno przechwycenie w zwycięstwie 33-17.

„Następnie mieliśmy trzy punkty przewagi” – powiedział Kittle. „Kiedy masz rozgrywającego, który wchodzi na boisko i jest pewny siebie, zwiększa to umiejętności wszystkich wokół niego. To jedna z najlepszych rzeczy Brocka”.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk